Důležitá domácí výhra

TJ Sokol Nové Veselí – KH ISMM Kopřivnice   26:23 (14:12)

11. KOLO CHANCE EXTRALIGY MUŽŮ | 2. 11. 2022

Ani jeden z týmů nepředvádí optimální výkony, ale Veselí se hlavně doma daří porážet celky, které jsou v tabulce pod nimi. Začátek zápasu byl dlouho nerozhodný, první branku vstřelil až v páté minutě Pavel Musálek. Kopřivnice držela až do dvacáté minuty jednobrankové vedení, až dva góly Denise Rubáče posunuly domácí poprvé do vedení 11:10. Poté si vzali hosté timeout, ale skóre na svoji stranu nedokázali urvat a do kabin šli s dvoubrankovým mankem.

Podobně jako v první půlce excelovaly hlavně obrany obou celků a střelecké hody se nekonaly. V 39. minutě šli po střele Davida Melichara domácí do čtyřbrankového vedení, každopádně hostům se podařilo ještě v patnácté dostat na kontaktní branku po trefě Davida Zimy. V následujících patnácti minutách Kopřivnice vsítila pouhé čtyři branky a díky tomu si Veselí uhlídalo důležité vítězství 26:23. (zdroj: handball.cz)

Nejlepší střelci: Hajko 5/4, Melichar 3, Bendicsek 3, Rubáč 3, Flajsar J. 3, Flajsar D. 3 – Musálek 7/5, Bukovský 4, Střelec 3. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 4/4 – 3/3. Vyloučení: 5:3. ŽK: 0:0.

Sestava: Schams, Štohanzl Ma. – Hajko 5/4, Melichar 3, Bendicsek 3, Rubáč 3, Flajsar J. 3,

Flajsar D. 3, Gregorovič 2, Krejz 2, Štohanzl Mir. 1, Halíček 1, Navrátil, Brabec, Ogoun, Bartůněk.

Hodnocení trenérů a hráčů obou týmů:

Aleš Chrastina, trenér KH ISMM Kopřivnice: Nepotvrdili jsme zlepšený výkon z minulého kola. Chodící házenou a pouhými 23 vstřelenými brankami nemůžeme venku zvítězit, minimálně hodně těžko a dnes určitě ne. Hráli jsme hodně špatně, můžu jen pogratulovat Veselí k zaslouženému vítězství."

Jan Běloch, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Děkujeme za gratulaci. Věděli jsme, že to dnes bude těžké, což se potvrdilo. Do zápasu jsme z mého pohledu nevstoupili dobře v obranné činnosti. Myslím, že jsme tam dostali relativně snadné góly, ale od zhruba poloviny první půle jsme se v obraně výrazně zlepšili. To nás pak tahalo celou dobu z problémů. Trošku mě mrzí, že jsme na to nedokázali v některých momentech více navázat snadnými góly, protože občas tam byly situace, kdy jsme měli v rychlém útoku přečíslení, ale neřešili jsme to dobře. Přesto jsme to dokázali uhrát, dnes už to bylo v improvizované sestavě, respektive hráči, kteří přišli z lavičky, tak nám dnes výrazně pomohli. Možná jsme to hráli v trošku jiné sestavě než jindy, ale každý, kdo dnes z lavičky přišel na hřiště, přestože neměli v Extralize tolik odehráno, tak nám dokázal okamžitě pomoci, a to rozhodlo. Myslím si, že dnešní výsledek je i výsledkem toho, jak už po čtyři roky pracujeme v dorostu, protože zatím pokaždé, když jsme v této sezoně vytáhli nějakého dorostence, tak nám v každém zápase, kde nastoupili, hrozně pomohli. A za to můžeme rozhodně poděkovat i Robovi Bartovi, který s nimi po celou sezonu pracuje. Co bylo dnes taky, a zejména v koncovce, hodně důležité, že jsme měli v zádech diváky. Teď nás čeká hodně zápasů doma, takže se ta podpora bude snad opakovat. Program je náročný, ale myslím, že se s tím vypořádáváme dobře, a s tím, že máme výsledky relativně odpovídající tomu, abychom nebyli v nějaké depresi, tak to zvládáme dobře, a když nám diváci pomůžou, tak budeme doma dál bodovat, protože jsme vlastně doma letos bodovali ve všech zápasech."

David Melichar, levá spojka TJ Sokol Nové Veselí: „Díky náročnému programu jsme museli rychle přepnout zpátky a zkoncentrovat se na Extraligu. Co je samozřejmě na tomto režimu nejvíc nepříjemné, že se nestíhají určité běžné individuální věci, musíme se hned zaměřit na soupeře. Musíme se na to však připravit, protože nás čeká obdobný program vlastně až do konce roku. Trenér vlastně shrnul vše, já bych chtěl jen doplnit velké poděkování fanouškům, protože to byla zase super atmosféra. Hlavně když se nedaří, tak dokážou tým nakopnout a lépe se potom dokážeme do zápasu znovu dostat. Takže velký dík a věříme, že byl dnešní zápas dobrou pozvánkou, aby nás přišli podpořit v sobotu na pohárovou odvetu."

Momentka ze středečního extraligového utkání proti Kopřivnici. (foto: Martin Duroň)

Celou fotogalerii z utkání najdete na našem Facebooku!

11.02.2023 12:30