Remíza proti slovenskému Prešovu


758.jpg

TJ Sokol Nové Veselí – Tatran Prešov  22:22 (12:14)

5. KOLO CHANCE EXTRALIGY MUŽŮ | 24. 09. 2022

 

Prešov potřetí bodoval, tentokrát to ale bylo pouze za remízu v Novém Veselí, což pro Slováky není optimální výsledek. Veselí začalo dobře už z úvodu. V průběhu poločasu mírně ztrácelo, ale pak přišla skvělá sekvence od 18. do 24. minuty, kdy Novoveselští zaznamenali pět branek v řadě, čímž se nejen dotáhli, ale také překlopili vedení na svou stranu. Přesto ale nakonec do kabin šli s dvoubrankovou ztrátou.

Vstup do druhé třicetiminutovky byl pro Tatran parádní. Domácí vsítili branku čtyřikrát po sobě, soupeře ke gólu pustili až ve čtyřicáté minutě! Pak se oba týmy ve skórování střídaly, Prešov většinou vyrovnával, ale do vedení se nedostal. Poslední gól padl v 59. minutě a usměrnil skóre zápasu na konečných 22:22. (zdroj: handball.cz)

Nejlepší střelci: Halíček 6, J. Flajsar 4, Melichar 4 – Antl 5, Golubović 4, Rábek 3. Rozhodčí: Moravec, Tůma. Sedmimetrové hody: 3/3 – 6/4. Vyloučení: 2:3. ŽK: 0:2.

 

Sestava: Schams, Štohanzl Ma. – Halíček 6/3, Flajsar 4, Melichar 4, Tomášek 3, Bartůněk 2,

Hajko 1, Gregorovič 1, Bendicsek 1, Štohanzl Mir., Štěpán, Rubáč, Krejz, Strýček, Parolly.

 

 

Hodnocení trenérů a hráčů obou týmů:

Radoslav Antl, trenér Tatran Prešov: „S vývojem zápasu nemůžeme být spokojení, dá se říci, že nakonec jsme bod vyhráli. První poločas dvoubrankový náskok, ok, ale poté hlavně vstup do druhého poločasu nepřesvědčivá hra, žádný tah na bránu, nikdo na sebe nevzal odpovědnost. Jednoduše až trošku bázlivá hra, což mě překvapilo. Chlapi se unavili a poslední patnáct minut už jen plynulo. Čekali jsme, kdy bude konec, a vlastně jsme vděční za ten bod, který jsme získali, protože Veselí mohlo dnes klidně vyhrát."

Oliver Rábek, spojka Tatran Prešov: „Myslím si, že jsme znovu byli v zápase, kdy jsme byli plus dva, plus tři góly ve vedení, a najednou za minutu ztratíme vedení a jdeme do mínusového stavu. Myslím, že v takové situaci jsme se zase v hlavách nějak zlomili, s čímž se už trápíme několik zápasů. Ještě jsme to určitým způsobem v první půli ubojovali, ale ve druhém jsem to viděl už posledních dvacet minut, že jsme nevěděli, co vlastně hrajeme, v útoku jsme se motali. Nedokázali jsme proměnit nebo si vytvořit šance, žádný tlak na branku. Trápení, jak v posledních zápasech…"

 

Jan Běloch, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Po průběhu zápasu si myslím, že jsme bod ztratili více, než získali, protože ve druhém poločase už dle mého názoru byly pasáže, kdy jsme zápas mohli zlomit v náš prospěch. Myslím, že v předchozích zápasech měl Tatran v klíčových momentech možná smůlu, a dneska se k němu z mého pohledu trošku přiklonilo štěstí, kdy jsme několikrát dobránili do pasivity, a v momentě, kdy už byl soupeř v tlaku v pasivitě, tak se mu ten balon několikrát vrátil zpátky. Nebyl to jen ten poslední útok, v druhé půli možná i třikrát. My jsme v té chvíli mohli dát možná nějaký snadný gól a ten zápas bychom definitivně zlomili na naši stranu, což se nestalo. V útoku jsme si myslím připravili ve druhé půli lepší šance než Prešov na to, abychom zápas rozhodli. Přišly výborné zákroky od gólmana soupeře, možná naše nezkušenost ve střelbě udržela soupeře ve hře. Na konci už svým způsobem byli nejlepším hráčem na obou stranách gólmani, protože dokázali zápas udržet na skóre 22:22 a oba měli dost zákroků. Nikdo z hráčů v poli nedokázal přidat nějakou hodnotu navíc, aby strhl skóre na vítězství jednu nebo druhou. Na závěr musím říct, že naše výkony se zlepšují – v obraně, a také už i v útoku jsme dneska v druhé půli dokázali zahrát akce, které jsme předtím nebyli schopni správně zahrát. Stejně tak jako se zvyšují naše výkony, tak mi připadá, že se zvyšuje návštěvnost, a doufáme, že to bude pokračovat a po celou sezonu gradovat, jak naše výkony, tak atmosféra tady v hale a body tady nebudeme rozdávat nikomu."

 

Vít Schams, brankář TJ Sokol Nové Veselí: „Jak už zmiňoval trenér návštěvnost a atmosféru, bylo to dnes opět skvělé, pro nás tady doma je to doslova vždycky ten důležitý osmý hráč. Hnali nás dopředu. Co se týče k utkání, už bylo řečeno asi všechno. Já chci hlavně kluky vyzdvihnout dneska za obranu, dnes konečně šlapali výborně. Myslím, že zápas od zápasu se naše výkony zlepšují, hlavně v obraně. Doufám, že to takhle bude pokračovat a věřím, že vítězství už brzy urveme."

 

Momentka ze sobotního extraligového utkání proti Tatranu Prešov. (foto: Tomáš Marek)

Celou fotogalerii z utkání najdete na našem Facebooku!

Pozvánky
11.02.2023 12:30
TJ Sokol Nové Veselí - HAOLK
Mladší dorost
11.02.2023 14:30
TJ Sokol Nové Veselí - HAOLK
Starší dorost
11.02.2023 17:00
TJ Sokol Nové Veselí - HC Robe Zubří
Muži
18.02.2023 19:00
TJ Sokol Nové Veselí B - TJ Sparta Kutná Hora (muži B)
Muži
19.02.2023 09:00
Žákovská liga starších žáků
Starší žáci A
22.02.2023 19:30
TJ Sokol Nové Veselí - HCB Karviná
Muži
26.02.2023 14:30
TJ Sokol Nové Veselí - Talent Škoda JS Plzeň
Mladší dorost
26.02.2023 16:30
TJ Sokol Nové Veselí - Talent Škoda JS Plzeň
Starší dorost
Partneři