Extraligová prohra v Plzni

Talent tým Plzeňského kraje – TJ Sokol Nové Veselí   33:25 (15:14)

4. KOLO CHANCE EXTRALIGY MUŽŮ | 21. 09. 2022

Vicemistr zůstává i po 4. kole extraligy stoprocentní. Dosud nejvyšší vítězství si připsal proti Novému Veselí, které nezopakovalo loňskou bodovou loupež z plzeňské haly. Hosté měli dobrý nástup do zápasu, po dvou pěkných technických trefách druhého nejlepšího extraligového střelce Flajsara vedli 3:1, pak ještě 7:6, ale to bylo již naposledy. Převahu postupně mírně získávala Plzeň především díky Doudovi, ale hosté stále dotahovali a o přestávce byli domácí napřed jen o gól.

Druhý poločas nabídl více výkyvů. V přestřelce pálili ostrými častěji domácí a vedli 21:17. Pak hosté dvakrát potrestali jejich pasivitu, Bendicsek stáhl na 21:20 a trenér Štochl si ve 42. minutě vzal oddechový čas. To byl rozhodující moment zápasu. Plzeň pak rozjela úspěšnou šestigólovou šňůru, rozstřílel se Režnický, naopak hostům se lepila na ruce smůla a ničil je výbornými zákroky brankář Herajt. Nové Veselí se ještě jednou vzchopilo, gól přes celé hřiště dal dokonce i brankář Schams, ale vyloučení Bendicseka v 55. minutě za stavu 27:23 již definitivně zmařilo jejich naděje. Plzeňští v závěru do otevřené obrany navyšovali náskok a zvítězili o osm branek. (zdroj: handball.cz)

Nejlepší střelci: Douda 7, Režnický 5, Kosteski 4, Škvařil 4 – Tomášek 5, Flajsar 4, Štěpán 4, Bendicsek 4. Rozhodčí: Pražák, Šulc. Sedmimetrové hody: 3/3 – 1/0. Vyloučení: 0:3. ŽK: 0:4.

Sestava: Schams 1, Štohanzl Ma. – Tomášek 5, Flajsar 4, Štěpán 4, Bendicsek 4, Gregorovič 2,

Melichar 2, Halíček 2, Štohanzl Mi. 1, Hajko, Strýček, Jochman, Krejz, Parolly, Brabec.

Hodnocení trenérů a hráčů obou týmů:

Petr Štochl, trenér Talent tým Plzeňského kraje: „Nakonec to vypadá na pohodové vítězství. Ale zejména v prvním poločase tam bylo na můj vkus hodně technických chyb. Musíme však uznat, že Veselí přijelo velmi dobře připravené. Věděli, co chtějí hrát, tlačili na nás a nutili nás k těžkým přihrávkám. Byť jsme s tím počítali, chvilku trvalo, než jsme se s tím srovnali. Jsem rád, že jsme to nakonec zvládli. Věřil jsem ve vítězství i momentech, i když se nám nedařilo."

Jan Běloch, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Výsledek je pro nás až příliš krutý, podali jsme velmi slušný výkon, ale hodně jsme to zkazili v posledních minutách, kdy jsme si nechali dát jednoduché góly. Plzeň nás zlomila kvalitou a obrovskou zkušeností, kterou mají její hráči. V mnoha momentech jsme se jim dokázali dostat pod kůži, narušovali jsme jejich hru, ale udrželi systém po celých šedesát minut."

Vít Schams, brankář TJ Sokol Nové Veselí: „První poločas byl vyrovnaný, zápas jsme začali dobře. Ve druhé půli těžko říct, co se stalo. Měli jsme tam pár smolných gólů, když jsme ubránili, tak jsme pak v útoku lacině ztratili balón, dostali jsme naopak snadný gól do naší sítě a to nás sráželo. Mně tam také propadlo pár balónů, na kterých jsem byl. Chyběly vždy takové kousky. Na druhou stranu jsme měli v zápase určitě výborné pasáže. Osobně si myslím, i trenér o tom mluvil, asi nejlepší pasáže v zápasech, co jsme zatím sehráli. Škoda, že jsme tak nezahráli už třeba ty první zápasy. Ale my prostě potřebujeme body a dneska to na ně nestačilo, takže bohužel."

Momentka ze středečního extraligového utkání proti Talent týmu Plzeňského kraje. (foto:Plzeň)

07.12.2022 19:30
TJ Sokol Nové Veselí - Talent tým Plzeňského kraje (17. kolo Chance Extraligy)
17.12.2022 15:00