Jasný postup do 2. kola EHF Cupu


752.jpg
O víkendu 17. a 18. září 2022 byla naše ZDT Arena znovu svědkem dvojutkání v evropském poháru! V prvním kole jsme hostili estonský celek HC Tallinn. V obou zápasech byl náš tým jasně lepší a slaví dvě vysoké výhry a jasný psotup do dalšího kola, kde nás čeká chorvatský celek HRK Gorica! O termínech a dalších podrobnostech vás budeme postupně informovat. Přestože jsme začínali poměrně brzy odpoledne, vytvořili jste na tribuně skvělou atmosféru! Shrnutí obou utkání přímo z kabiny najdete níže v článku.

 

1. UTKÁNÍ 1. KOLA EHF CUPU

TJ Sokol Nové Veselí – HC Tallinn  38:27 (19:9)

SOBOTA 17. 9. 2022

 

 

Sestava: Štohanzl Ma., Schams – Hajko 8, Bendicsek 8, Tomášek 5, Melichar 4, Štěpán 4, 

Halíček 3, Gregorovič 2, Navrátil 1, Štohanzl Mir. 1, Krejz 1, Parolly 1, Bartůněk, Strýček, Flajsar.

 

 

2. UTKÁNÍ 1. KOLA EHF CUPU

TJ Sokol Nové Veselí – HC Tallinn  39:23 (19:13)

NEDĚLE 18. 9. 2022

 

Sestava: Schams, Štohanzl Ma. 1 – Bartůněk 6, Strýček 5, Bendicsek 5, Hajko 4, Krejz 4,

Gregorovič 4, Rubáč 3, Tomášek 2, Štohanzl Mir. 2, Flajsar 1, Halíček 1, Parolly 1, Melichar, Štěpán.

 

 

Hodnocení a ohlasy z kabiny po vítězném dvojutkání:

Jan Běloch, hlavní trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Po nedělním zápase jsem s výkonem hráčů určitě spokojený, protože po úvodním zápase jsme byli spokojení tak na padesát procent. Zvládli jsme velmi dobře první poločas, v tom druhém nebyl náš výkon vůbec dobrý. Druhý poločas jsme vyhráli o gól, byť si myslím, že jsme byli lepší a měli jsme dominovat v obou poločasech. V nedělním zápase bylo naším cílem zlepšit se v tom, že udržíme výkon po celých šedesát minut, a zlepšíme některé věci v obraně. Včera jsme špatně reagovali na jednu herní variantu soupeře, dneska jsme to zvládli velmi dobře, naopak díky tomu, že jsme to zvládli, jsme ve druhé půli dominovali více než v té první. Jsem moc spokojen s tím, že se prosadili všichni hráči z kádru. Hráli jsme na šestnáct hráčů, dnes navíc byla jedna změna v nominaci, takže šanci dostalo sedmnáct hráčů, kteří se do dvojzápasu zapojili, a všichni přišpěli k vítězství. Šanci dostali i mladí kluci, pokud zmiňujete například Lukáše Krejze či Jakuba Strýčka, ti hráči jsou plnohodnotnými členy kádru, a my potřebujeme, aby předváděli kvalitní výkony, proto jsme je do kádru zařadili. Věříme, že nám jsou schopní pomoct, a dneska to určitě ukázali. Doufám, že budou na tyto výkony navazovat. Pokud jde o další program a povzbuzení z těchto vítězství, myslím, že tým na tom byl dobře už od začátku přípravy, bohužel to na nás sedlo první dva zápasy, kde jsme absolutně nepředvedli náš potenciál. Pojedeme do Plzně vyhrát, jako pojedeme vyhrát každý zápas, musíme se tuto mentalitu naučit. Buď se to povede nebo ne, šance je větší nebo menší, ale my se rozhodně budeme připravovat tak, že budeme hledat cestu k vítězství a v tom zápase ukážeme, že jsme rozhodně nepřijeli odevzdat body zadarmo."

 

Lukáš Krejz, střední spojka TJ Sokol Nové Veselí: „Jsem rád, že jsem během nedělního zápasu dostal víc prostoru. Mluvili jsme o tom s trenérem už před zápasem. Jelikož máme docela nabitý kádr, tak je těžké se v něm prosadit. V sezoně jsem tak zatím dostával méně prostoru, takže jak říkám, jsem rád, že jsem dostal šanci v tomto dvojutkání, abych ukázal, že mám v týmu taky místo. Zápasy v evropském poháru byly pro mě obrovská zkušenost, protože jsem odehrál vlastně první utkání na takové úrovni, takže si myslím, že tyto dva zápasy mi určitě přinesly řadu cenných zkušeností. V zápasech jsme ukázali, že máme jako tým sílu, soupeře jsme porazili vysokými rozdíly, takže spokojenost je určitě na místě. Dvojutkání nám pomůže hodně také do sezony, protože první dvě utkání se nám prakticky vůbec nepodařila. Věřím, že nás tyto výsledky můžou nastartovat k dobrým výkonům v sezoně."

 

 

Fotogalerie z obou utkání najdete na našem Facebooku!

Děkujeme za vaši podporu během celého víkendu!

Pozvánky
07.12.2022 19:30
TJ Sokol Nové Veselí - Talent tým Plzeňského kraje (17. kolo Chance Extraligy)
Muži
17.12.2022 15:00
TJ Sokol Nové Veselí - SKKP Handball Brno
Mladší dorost
17.12.2022 17:00
TJ Sokol Nové Veselí - SKKP Handball Brno
Starší dorost
Partneři