První přípravné zápasy v Polsku

Rozhovor s kapitánem....

Náš "A" tým se už 14 dní svědomitě připravuje na nadcházející sezonu. Po 14ti denním kondičním bloku se blíží i první přátelská utkání. V nich nás čeká asi nejtěžší soupeř, kterého potkáme v přípravě, a to je přední tým Polské Super Ligy tým Gwardia Opole. I proto jsme požádali kapitána týmu Víta Schamse, aby nám sdělil první postřehy.

Máte za sebou první kondiční blok. Jak snášíte tradiční letní přípravu a jaký byl letošní start oproti přípravě v minulém roce?

Bylo to velmi náročné a přijde mi, že přípravu snáším o něco hůř než dříve. Tréninků nebylo tolik jako loni, ale o to náročnější byly. Jsem rád, že to máme za sebou a můžeme se začít připravovat s míčem.

Jste jako kapitán spokojený s přístupem hráčů k tréninku?

Všichni kluci to myslím oddřeli velmi poctivě a měli toho už dost. Všichni ví, že z této přípravy budeme brát síly celý podzim, a proto se to lépe snáší. O to více se teď těšíme na hru a na zápasy, ve kterých se nám to doufám zúročí.

Jaký máte pocit z prvních herních tréninků? Tým bude mít novou střední spojku. Jak dlouho bude trvat, než Josip zapadne do systému a kabiny?

Zatím se nacvičovali spíš jenom signály, aby se kluci co nejdříve sehráli právě s Josipem a myslím že to šlo dobře. Z mojí pozice zatím těžké něco hodnotit, protože herních tréninku zatím bylo jen pár.

Tento týden čeká nový tým první ostrý herní test. Opole je třetí tým Polské Superligy z velkými ambicemi v Evropských pohárech. Těšíte se na konfrontaci s tak kvalitním soupeřem?

Bude to po dlouhé pauze pořádný zápas navíc s velmi kvalitním soupeřem, takže už se těším hodně.

Utkání by se měla hrál v Aréně Opole pro 4 500 diváků. Hrál už tým v tak velké aréně?

Určitě to bude krásná a velká aréna, bude to zajímavé, ale vzhledem k tomu, že to bude přípravný zápas moc diváků neočekávám. Ale i tak se těším na to zahrát si ve velké aréně.

V prvním utkání náš tým prohrál s Gwardií Opole 22:26 (8:14).

"Zápas pro nás nezačal dobře, po několika neproměněných vyložených šancích jsme prohrávali 2:9. V dalším průběhu prvního poločasu jsme se postupně dostávali do hry a poločas jsme končili se stavem -6. Ve druhém poločase, až do 50. minuty, jsme naopak měli více ze hry my a postupně dotáhli na 20:20. V závěru dostali prostor všichni hráči. Celkově jsme spokojeni, i když bylo znát, že je teprve začátek sezóny." Hodnotil trenér Pavel Hladík
07.09.2018 19:00