Ohlasy z kabiny před zápasem ve Frýdku

„První zápasy napoví, jak na tom jsme. Do Frýdku si jedeme pro body," říká před prvním kolem brankář Víťa Schams.


739.jpg

Čekání  na novou sezonu je u konce! Už v neděli 4. září 2022 startuje pro naše mužstvo nový ročník Chance Extraligy mužů! Zajíždíme na horkou půdu Frýdku-Místku, který přes léto posílil o několik zajímavých jmen. Odkaz ke sledování zápasu online najdete níže. 

 

Co říká před prvním extraligovým kolem kapitán a brankář našeho týmu Vít Schams?

1) Jak se těšíte na start nového soutěžního ročníku? 

„Na nový ročník se velmi těším. Doufám, že loňské výsledky posuneme zase o trochu výš. V týmu došlo k pár změnám, novým trenérem se nám trochu změnil i systém, asi bude chvilku trvat, než si to sedne, ale věřím, že jdeme správnou cestou a budeme úspěšní, pokud na sebe budeme přísní a zodpovědní.“

 

2) Hned na úvod vás čeká souboj na půdě Frýdku, kde to tradičně bývá těžké. Jste připraveni porvat se o první body?

 „Myslím, že prvních několik zápasů, vzhledem k soupeřům, kteří nás čekají, budou důležité a můžou napovědět, jak si letos budeme stát. Nicméně sezona bude ještě dlouhá. I když ve Frýdku skončil výborný Vojta Petrovský, vhodně doplnili kádr a budou určitě silnější než loni. Přesto nemůžeme mít jiné cíle než jet tam pro body.“

 

3) Frýdek posílil o bratry Mlotkovi či zkušeného Zbránka, co čekáte od nedělního zápasu? 

 „Se všemi třemi se dobře znám, hlavně s Mlotky, se kterými jsem několik let hrál v Karviné, a pořád se vídáme. Proto pro mě bude zápas zajímavější než jiné. Jak už jsem zmiňoval, Frýdek proti loňsku posílil i vzhledem k tomu, že přišlo několik hráčů, kteří za sebou mají medailové úspěchy z nedávných let právě z Karviné. Takže to bude určitě náročný zápas.“

 

4)  Jak se těšíte na souboje s Karvinou a brankářský miniduel s Martinem Galiou?

 „Na zápasy s Karvinou se vždy dost těším, nejen kvůli tomu, že je to jeden z nejlepších týmů ČR a zápasy s nimi mají vždy dobrou kvalitu, ale také proto, že tam hraje dost mých bývalých spoluhráčů, ať už z Karviné nebo z Veselí. To že se navíc vrátila do Karviné taková házenkářská persona, jako právě Martin atraktivitu jen zvyšuje.“

 

 

Držte nám palce v prvním extraligovém utkání!

#1klub1srdce

Momentka z extraligového utkání proti Fýrdku-Místku, sezóna 2021/2022. (foto: Frýdek-Místek)

Pozvánky
07.12.2022 19:30
TJ Sokol Nové Veselí - Talent tým Plzeňského kraje (17. kolo Chance Extraligy)
Muži
17.12.2022 15:00
TJ Sokol Nové Veselí - SKKP Handball Brno
Mladší dorost
17.12.2022 17:00
TJ Sokol Nové Veselí - SKKP Handball Brno
Starší dorost
Partneři