Mladší dorost - hodnocení sezóny 2017/2018!!!

Velmi náročná, ale úspěšná sezóna...


71.jpg
Zhodnocení sezóny:
Sezónu jsme začali s novým týmem kondičním soustředěním v červenci a následovalo 6 týdnů tréninku, kdy jsme ve ve čtyřdenních blocích trénovali tří až čtyř fázově.
Poté nás čekal prestižní turnaj v Maďarsku, kde jsme prohráli až ve finále s Nekou, což je maďarská akademie. O týden později nás čekal Memoriál Lukáše Macka, kde jsme opět skončili na druhém místě, když nás přehrála výborně hrající Dukla Praha.
 
Poté už následovala vstup do soutěže, kde nám to ještě herně vázlo, přesto jsme upracovaně dokázali dojít k vítězstvím, dokud nepřišla prohra ve Frýdku Místku, kde naše hra dosáhla dna a od té doby už celou sezonu šla po malých krůčcích nahoru. Po přátelských utkáních, které jsme odehráli v Německu s Füchse Berlín (remíza) a Potsdamem (výhra), nás čekaly klíčové ligové duely na Dukle a v Zubří. Po naší ztrátě s Frýdkem jsme potřebovali v těchto zápasech bodovat a ztracené body si vzít zpět. To se nám po nejlepších výkonech podzimu povedlo a my po zásluze vyhráli oba duely. Díky tomu jsme po podzimu vedli ligovou tabulku o bod před Duklou a tři před Zubřím.
 
Náročnou zimní přípravu opět ukončili dva turnaje. Nejdříve extrémně silně obsazený Sokol Kempa Cup, kde jsme našli jen jednoho přemožitele a to Lipsko, které nás porazilo, jak ve skupině, tak ve finále, kde jsme se opět setkali. Přesto jsme na turnaji dokázali urvat několik cenných výher nad kvalitními celky, například nad celkem Neky, které jsme tak oplatili porážku z maďarského finále. Na závěr přípravy jsme vyhráli turnaj starších dorostenců Cooper Standart Cup. 
 
Do jara jsme vstoupili sebevědomě a naše výkony byly na vyšší úrovni než na podzim. Bohužel se na našich hráčích střídala zranění, ale i s tím jsme se dokázali vypořádat. Postupně se přiblížili domácí zápasy jara, což byli utkání s Frýdkem, Zubřím a Duklou. Později se ukázalo, že pokud budeme chtít obhájit loňský titul musíme vyhrát ve všech zápasech. To se nám povedlo a zbývala už jen závěrečná dvě kola a to v Mostě a se Žďárem. Po nepovedeném utkání v Mostě jsme museli odložit oslavy o týden, ale doma už jsme si titul ujít nenechali.
 
Poté už následovalo jen další hledání motivace na Československý pohár. Na tom nás čekala Dukla, Topolčany a Prešov. V prvních dvou zápasech jsme podali skvělé výkony a zaslouženě jsme je suverénně ovládli. Bohužel v posledním zápase jsme i přes velký boj podlehli Prešovu a skončili na konečném druhém místě. 

Z pohledu trenéra jsme se sezónou velmi spokojen. Po celý rok jsme se zlepšovali, naše hra splňovala měřítka moderní házené, a kluci dělali pokroky. Nejen že za rok vyzráli herně, ale několik z nich se posunulo do pozic lídrů a osobností tohoto týmu. 
 
Mé poděkování patří nejen jim, ale i všem členům realizačních týmu a vedení, že nám připravovali takové podmínky pro naší práci, abychom mohli být takto úspěšní.
Partneři