Těsná prohra v prvním utkání


702.jpg

KH ISMM Kopřivnice – TJ Sokol Nové Veselí   28:26 (15:14)

SOUBOJ O 7. MÍSTO  |  PRVNÍ ZÁPAS  |  NEDĚLE 8. 5. 2022

 

Nejlepší střelci: Musálek 6/2, Brito Benítez 5, Grizelj 5 – Flajsar 5, Halíček 3, Bartůněk 3, Tomášek 3, Ptáčník 3. Rozhodčí: Šlezing, Špunar. Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/2. Vyloučení: 5:5. ŽK: 0:1.

 

Sestava: Schams, Štohanzl Ma. – Flajsar 5, Halíček 3, Bartůněk 3, Tomášek 3, Ptáčník 3,

Dodica 2/2, Štohanzl Mir. 2, Gregorovič 2, Melichar 2, Rubáč 1, Parolly, Veselý, Burnazović.

 

Hodnocení a komentáře obou trenérů:

Peter Kostka, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Před odvetou je všechno otevřené. Dva góly v házené nic neznamenají. Jistě, chtěli jsme vyhrát, ale nejpodstatnější je, že před domácím zápasem máme všechno ve vlastních rukou. Doma si věříme, doma jsme silní a podáme-li náš optimální výkon, Koprivnice zůstane v konečné tabulce za námi. Tento duel byl svým průběhem velmi podobný dvojzápasu s Brnem. Ukázali jsme kvalitu a příkladnou bojovností se skvěle dokázali vrátit do zápasu. V rozhodujících chvílích však vždy chybělo lepší řešení či klidnější zakončení. A tak namísto gólového odskočení od soupeře jsme znovu museli dotahovat skóre. Navíc zápas ve druhém poločase neskutečně pokazili rozhodčí necitlivým vylučováním na obou stranách, čímž hra totálně ztratila prvopolčasové přitažlivé tempo. K některým verdiktům se mi stěží vůbec vyjadřuje. Nesnáším výmluvy na rozhodčí, nikdy jsem to nedělal, ale způsob, jakým se na této úrovni přistupuje k Novému Veselí, je zarážející a doslova hanebný. Nejbližší týden dobře zregenerujeme a vše nastavíme tak, aby byl pátek výkonnostním vrcholem posledního soutěžního týdne v sezóně."

 

Aleš Chrastina, trenér KH ISMM Kopřivnice: „Hráli jsme určitě s větším nadšením než předchozí domácí zápas s Lovosicemi, který nám úplně nevyšel a nebyli jsme možná na něj po tom vyřazení s Karvinou nastavení. Myslím si, že dnešní utkání ve spoustě věcech splňovalo ligové parametry. Ve druhém poločase nám fungovala obrana i brankář, škoda některých neproměnných situací a chybiček, kdy jsme možná přihrávali do některých koncových situací dřív. Ten výsledek mohl být ještě lepší. Na druhou stranu by nás to možná ukolébalo stejně jako to možná ukolébalo Lovosice, kdy chybělo opravdu málo a dneska jsme už hráli s Brnem. Ale sedmé místo určitě chceme a v Novém Veselí pro to uděláme všechno. Pokud dokážeme zopakovat ten výkon, tak si myslím, že šance je velká."

 

Momentka z nedělního extraligového utkání proti Kopřivnici. (foto: Ivan Pilát)

 
Partneři