Prohra v prvním utkání v Brně

SKKP Handball Brno – TJ Sokol Nové Veselí   30:26 (17:14)

SKUPINA O 5. AŽ 8. MÍSTO  |  PRVNÍ ZÁPAS  |  NEDĚLE 24. 4. 2022

Druhá větev pavouka tak jasné vítězství nenabídla. Nové Veselí narazilo na tým z Králova Pole, který bojoval ve čtvrtfinále proti Plzni. Nakonec ale bojuje o 5. místo a do dvojzápasu s Veselím vstoupil lépe. Lepší výchozí pozici do odvety zařídil svému celku mimo jiné jedenáctibrankový Luka Kikanović.

Stejný hráč skóre také otevřel a po dvou brankách Jana Zahradníčka a následné přesné střele Radka Flajsara vedlo po pěti minutách Brno 5:2. Snížit se podařilo Davidu Melicharovi, domácí hráči ale zůstávali ve dvoubrankovém vedení. Obrana Nového Veselí si nemohla poradit s Lukou Kikanovićem, který v sedmnácté minutě svým pátým gólem zvyšoval na 11:8. Pracně vypracovaný náskok ale stihli domácí házenkáři rychle ztratit, o což se podstatou měrou zasloužil Adam Ptáčník. Po jeho třech brankách v krátkém sledu vyrovnal Luboš Bartůněk! V ten moment si ale vzal míč do rukou opět Luka Kikanović. Jedna z letošních akvizic brněnského celku nasázela v posledních minutách první půle tři góly v řadě a zajistila Brnu poločasové vedení 17:14.

Nové Veselí během přestávky našlo cestu, jak se prosadit přes brněnskou obranu a už čtyři minuty po návratu na hřiště svítil na tabuli stav 18:18. Možnost převrátit skóre na svoji stranu si hosté komplikovali dvouminutovými tresty, namísto toho se tak Brno vrátilo do dvoubrankového vedení. Veselí se mohlo spolehnout na Adama Ptáčníka, který třikrát za sebou snížil na rozdíl jednoho jediného gólu, devět minut před závěrečnou sirénou platilo po jeho poslední přesné ráně v tomto utkání skóre 24:25 z pohledu hostů. K radosti přítomných diváků se ale poté prosadil Radek Flajsar, po něm dvakrát Luka Kikanović a dvě a půl minuty před koncem Marko Došen upravil stav na 29:25. Před závěrečnou sirénou byly na hřišti k vidění ještě dva góly a dva time-outy, na každé straně vždy po jednom. SKKP Brno si tím pádem došlo k vítězství o čtyři góly, Nové Veselí se pokusí ztrátu smazat v domácí odvetě. (zdroj: handball.cz)

Nejlepší střelci: Kikanović 11, Arsenić 4/3, Zahradníček 4 – Ptáčník 7, Dodica 5, Bartůněk 4. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 4/3 – 2/2. Vyloučení: 2:5. ŽK: 2:0.

Sestava: Schams, Štohanzl Ma. – Ptáčník 7, Dodica 5, Bartůněk 4, Melichar 3, Halíček 2,

Gregorovič 2, Burnazović 2/2, Parolly 1, Štohanzl Mir., Flajsar, Hajčman, Tomášek, Veselý.

Hodnocení a komentáře obou trenérů:

Pavel Hladík, trenér SKKP Handball Brno: Moc si vážíme této výhry, kterou přijímáme s velkou pokorou. Veselí má velké zkušenosti a my jsme ve čtvrtek byli na tréninku v poloviční sestavě, protože půlka týmu měla horečky. V pátek jsme kvůli tomu dokonce rušili trénink.  Byli tam hráči, kteří i po nemoci odehráli 60 minut. Takže kdyby mi před zápasem někdo řekl, že vyhrajeme o čtyři branky, beru to všemi deseti. Popravdě si ale myslím, že jsme měli vyhrát o více branek. Čtyři branky ale pořád nejsou moc velký náskok, ve Veselí nás tak čeká velmi těžký zápas."

Peter Kostka, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Myslím si, že jsme neukázali potenciál, který máme. V naší hře vidím hodně rezerv. Musíme mít zkrátka větší odvahu. Vítězství Brna je zasloužené."

Momentka z nedělního extraligového utkání proti Brnu. (foto: SKKP Handball Brno)