Závěrečná fáze extraligové sezony

V neděli 24. dubna 2022 sehraje naše mužstvo první zápas v rámci skupiny o 5. až 8. místo.


693.jpg

V neděli 24. dubna sehraje naše mužstvo první zápas v rámci skupiny o 5. až 8. místo letošního ročníku Extraligy. V první fázi této skupiny nás na základě vývoje play-off čeká mužstvo SKKP Handball Brno. Jako lépe postavený tým ze základní části začínáme na půdě soupeře, druhý duel je pak v plánu v sobotu 30. dubna v naší ZDT Aréně! V této fázi se již hrají pouze dvě utkání a výsledky, a tedy i vstřelené branky se sčítají. V případě remízy postupuje tým s vyšším počtem vstřelených branek na hřišti soupeře.

Hlavní trenér Peter Kostka před nedělním zápasem: Osud to nakonec zařídil tak, že prvním soupeřem ve skupině o konečné 5. - 8. místo bude náš největší rival – Brno. Nemyslím, že existuje v Extralize soupeř, kterého bychom neznali lépe, ale to samé pochopitelně platí i v opačném případě. V aktuální sezóně jsme po zápasech s Brnem zažili asi všechny typy emocí, jaké sport přináší. Úžasný pocit zadostiučinění po zaslouženém podzimním domácím triumfu, přes obrovské štěstí po postupu do semifinále Českého poháru, které přineslo sedmičkové drama, až po obrovskou blamáž v jarní odvetě, která jednoznačně patří mezi nejhorší okamžiky v jinak úspěšné ligové sezóně. Co bude pro dosažení úspěšného výsledku rozhodující? Jednoznačně kvalitní mentální nastavení. Přece jen oba týmy zažily zklamání po vypadnutí z bojů v letošním play off. Jinak se hraje a motivuje, pokud cítíte příležitost bojovat o stupně vítězů a jinak, pokud na vás v cílové rovince čeká přinejlepším 5. místo. Jsme však profesionálové a především, každý jeden duel s logem sokola na hrudi je obrovskou zodpovědností. Je naší povinností bojovat o každý gól, o každý okamžik na palubovce. Náš klub, naši úžasní fanoušci, náš nádherný region Vysočina si to zaslouží. Tento zápas bude o bojovnosti, o charakteru a vytrvalé schopnosti nalézt v sobě v závěru náročné sezóny zbytky sil a zabojovat o úspěšný výsledek. Nebude to pěkný zápas, to víme. Nic zásadního ani převratného už oba týmy do svého herního konceptu neimplementují. Bude to boj. Kdo vyhraje více osobních soubojů, kdo zaznamená vyšší počet obranných přerušení, kdo získá více odražených míčů, ten vyhraje. A není třeba zapomínat, že se jedná o dvojzápas. Rozhodovat bude každý gól a detail. Úspěšný výsledek bude před odvetným zápasem obrovskou výhodou a mentální vzpruhou. Držte nám palce."

 

Partneři