Robert Halíček: ohlasy před play-off

Aktuální rozhovor před startem play-off s pravým křídlem našeho mužstva Robertem Halíčkem.


682.jpg

Už zítra, v sobotu 26. března vypukne letošní Chance play-off Extraligy mužů! První zápasy čtvrtfinálové série čekají naše mužstvo už o tomto víkendu 26. a 27. března 2022 v Zubří. Jaké jsou ohlasy před startem čtvrtfinále? Nejen na to jsme se zeptali v aktuálním rozhovoru našeho pravého křídla Roberta Halíčka!

 

Máte za sebou 22 zápasů základní části s bilancí 11 výher a 11 porážek. Jak byste zhodnotil působení Vašeho týmu v letošním extraligovém ročníku?

„Celkově ho hodnotím kladně, jelikož jsme splnili základní cíl, který jsme si před sezonou stanovili, a to postup do play-off. Na druhou stranu si myslím, že jsme mohli být i o pár příček výše, kdybychom hráli v jarní části trochu lépe, což je škoda."

 

 

Můžeme říci, že podzimní část vyšla Vašemu týmu výsledkově lépe než jarní. V čem myslíte, že byly příčiny neúspěchu?

 „Řekl bych, že hlavní příčinou bylo, že naší hře chyběla ta energie a dravost, která nás zdobila na podzim. Také nás trápila zranění některých hráčů, která jsou při tak nahuštěném programu znát. Ale i přes to všechno, jsme určitě mohli některá utkání zvládnout lépe. Ale to už je teď za námi a my se plně soustředíme na nejbližší zápasy."

 

 

Sám jste se 73 brankami druhým nejlepším střelcem týmu, což je z pozice pravého křídla velmi slušný příspěvek do týmových statistik. Stále je to pro Vás teprve druhá sezona v nejvyšší mužské soutěži. Jak byste zhodnotil svůj vlastní přínos týmu a individuální posun?

„Jsem moc rád, že se mi letos střelecky daří. Oproti minulé sezóně mám o dost lepší úspěšnost střelby, ale pořád to není to, co bych si sám představoval. Dále mám taky hodně co zlepšovat v obranné fázi hry. Určitě se chci posouvat i nadále, abych byl platným členem týmu."

 

Ve čtvrtfinále vás čeká silný soupeř, mnohými tipovaný černý kůň soutěže ze Zubří. Jaká jsou Vaše očekávání před víkendovým dvojzápasem v Zubří?

„Na play-off se všichni moc těšíme, je to vlastně vyvrcholení celé dlouhé sezóny. Poctivě se připravujeme a na hřišti necháme všechno. Domácí jsou favoritem, mají skvělé hráče, všichni známe jejich sílu, stejně tak oni znají nás. Bude to o aktuální formě a také o hlavách, jak se nám podaří do utkání vstoupit. V play-off už se může stát cokoli."

 

Momentka z domácího extraligového utkání proti Zubří (foto: Martin Duroň)

 

Zubří má jako lépe postavený tým výhodu prvních dvou domácích utkání. Věříte, že dokážete soupeře v domácím prostředí překvapit?

„Jak jsem říkal, v play-off se nikdy dopředu neví, jak zápas skončí. Určitě uděláme všechno pro to, abychom v Zubří uspěli. Věřím, že nám v hale i na dálku budou fanoušci držet palce!“

 

 

 Oba zápasy startují o víkendu v 18 hodin a můžete je samozřejmě sledovat online na TVCOM.

Nedělní utkání si potom můžete pustit na HbbTV, či iVysílání na webu ČT Sport! Odkaz na sobotní utkání:

https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Hazena/

 

Buďte u toho s námi!

#1klub1srdce

Pozvánky
12.08.2022 16:00
TJ Sokol Nové Veselí - SG Handball Westwien (Memorial)
Muži
12.08.2022 18:30
Budai Farkasok - MKS Kalisz (Memorial)
Muži
13.08.2022 16:00
SG Handball Westwien - MKS Kalisz (Memorial)
Muži
13.08.2022 18:30
TJ Sokol Nové Veselí - Budai Farkasok (Memorial)
Muži
14.08.2022 11:00
Budai Farkasok - SG Handball Westwien (Memorial)
Muži
14.08.2022 13:30
TJ Sokol Nové Veselí - MKS Kalisz (Memorial)
Muži
Partneři