Nadstavba soutěže dorostu: 1. kolo

V sobotu 5. března 2022 odehrály naše dorostenecké týmy první kolo v rámci nadstavby mistrovské části svých soutěží.


670.jpg

V sobotu 5. března 2022 sehrály oba naše dorostenecké týmy 1. kolo v rámci nadstavby - mistrovské části svých dorosteneckých soutěží. Mladší a starší dorostenci vyrazili na horkou půdu Karviné. Mladší dorost neměl do utkání vůbec dobrý vstup a musel otáčet skóre 0:6. Hráči však ukázali bojovnost a utkání vyrovnali. O výhře pak rozhodly doslova poslední sekundy. Po červené kartě domácího hráče byl nařízen sedmimetrový hod, jehož úspěšné proměnění znamenalo nejtěšnější možnou výhru našeho týmu! Starší dorostenci naopak vstoupili do utkání výborně a od úvodních minut ho měli pod kontrolou, díky čemuž přivezli vysokou výhru. První kolo tak znamená pro oba naše týmy dva body, na což budou chtít navázat v dalším kole v domácím prostředí v sobotu 12. března 2022.

 

HCB Karviná – TJ Sokol Nové Veselí 21:22 (13:11)

1. KOLO NADSTAVBY - MISTROVSKÁ ČÁST LIGY MLADŠÍHO DOROSTU | 5. 3. 2022 |

 

Sestava: Tůma A., Jurek – Honc 6, Erbes 6, Horáček 5, Koníček 4/1, Dlouhý Da. 1,

Svoboda, Tůma F., Chvátal, Dlouhý Do., Karban, Sobotka.

 

Hodnocení hlavního trenéra Róberta Barty: „Hodnocení našeho prvního zápasu v nadstavbové části můžu rozdělit na 2 části: peklo a nebe. Vstup do utkání, kdy po osmi minutách hracího času svítilo na tabuli 6:0 pro domácí celek, a zbytek zápasu. Karviná vstoupila do zápasu s velkou energií, čemuž jsme se v počátku nedokázali vyrovnat. Naše sebevědomí srážely neúspěšné střelecké pokusy, nedostatečný tlak v osobních soubojích, jednoduše jsme se na hřišti hledali. Co ale musím pozitivně hodnotit je naše defenzívní činnost od desáté minuty zápasu. Ukázali jsme, že když je v útoku „den blbec", tak s nasazením a bojovností v obranné fázi hry, je možné otočit na první pohled „prohraný zápas". Jsem nesmírně rád, že v tomto hektickém utkání jsme měli srdce na správním místě, to nám ale nemusí stačit. Musíme si uvědomit, že do konce sezóny nás čekají zdatní soupeři, a každé zaváhání bude okamžitě potrestané. Družstva, která dokážou nejdéle udržet svou koncentraci, kvalitní hru a patřičné nasazení, budou vítězi. Jednoduše, šlapat plný plyn od první do poslední minuty, jak v obraně, tak v útoku."

 

HCB Karviná – TJ Sokol Nové Veselí 18:27 (8:15)

1. KOLO NADSTAVBY - MISTROVSKÁ ČÁST LIGY STARŠÍHO DOROSTU | 5. 3. 2022 |

 

Sestava: Dufka, Doležel – Strýček 7, Popela 4/1, Navrátil 3, Vladař 2/1, Krejz 2,

Ogoun 2, Musil 2, Štěpán 1, Jochman 1, Duroň 1, Flajsar 1, Brabec 1, Chvátal.

 

Hodnocení hlavního trenéra Jana Bělocha: „První utkání nadstavby jsme sehráli na hřišti Karviné, která si ze základní části přenesla více bodů jak my, takže jsme jí chtěli v tabulce dotáhnout. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, obzvláště v obraně jsme si počínali velmi dobře a díky tomu jsme si vypracovali náskok 6:0. Poté se hra trochu srovnala, ale my jsme nutili soupeře k dlouhým útokům a na každý gól se musel hodně napracovat. Dokázali jsme dát i několik snažších branek z rychlých útoků, ale stejně máme v této činnosti, stejně jako v postupném útoku trochu problémy. Do poločasu jsme šli s vedením 15:8. Na začátku druhé půle jsme odskočili do vedení 19:10. Poté následovala naše nejslabší pětiminutovka v zápase, kterou jsme prohráli 5:1. Poté jsme se vrátili k tomu kvalitnějšímu, co jsme předváděli v prvním poločase a dovedli utkání do vítězného konce. Jsem rád, že jsme podali velice kvalitní výkon, obzvláště v obraně a ve spolupráci s brankáři se nám zápas povedl. Musíme pořád pracovat na přechodu do útoku a postupném útoku, kde to není podle našich představ. Velmi pozitivní na tomto zápase bylo, že nastoupili všichni hráči a všichni přinášeli na hřiště kvalitu a nebyl znát rozdíl v naší hře, ať jsme hráli v jakémkoliv složení. Doufám, že nám výkon dodá sebevědomí a chuť do posledního domácího zápasu před reprezentační přestávkou a předvedeme domácím divákům kvalitní výkon."

 

Kompletní výsledky víkendových zápasů našich týmů přehledně:

 

O stoprocentní bodovu úspěšnost tohoto víkendu se zasloužil také náš tým mužů B. V sobotu sehrálo béčko 15. kolo své soutěže na půdě TJ Sokol Úvaly, kde byli naši hráči znovu úspěšní! Díky výhře 30:22 připisují do tabulky další dva body a stále zůstávají stoprocentní! Příští kolo se naši hráč představí v domácím prostředí. V pátek 11. března 2022 předehrají od 20 hodin v naší ZDT Aréně 16. kolo 2. ligy JVČ proti celku Sezimova Ústí.

#1klub1srdce

Partneři