Domácí výhra proti Maloměřicím

TJ Sokol Nové Veselí – SHC Maloměřice 28:19 (15:11)

21. KOLO EXTRALIGY MUŽŮ | 5. 3. 2022

Poslední utkání jednadvacátého kola se hrálo před kamerami ČT Sport ve Veselí. Ani jeden z týmů nezůstal, co se týče finanční pomoci Ukrajině, pozadu a za každý svůj vstřelený gól se rozhodly obě strany přispět částkou 200 korun. Šťastnější byli po utkání domácí házenkáři, kteří do „společné kasy“ přispěli výraznější měrou, což logicky znamenalo vítězství Nového Veselí.

První čtvrthodina přitom vyšla mnohem lépe Maloměřicím. Vít Kučera v první minutě skóre otevřel a o nějakou chvíli a gólů později zvyšoval vedení svého týmu na 6:3! Až po time-outu se podařilo Veselí zásluhou Ondřeje Štěpána vyrovnat a osm minut před koncem prvního poločasu také přetáhnout vedení na svoji stranu. Na malou chvíli se do nejtěsnějšího náskoku ještě vrátili po dvou brankách Lukáše Koubka hostující Maloměřice, poté ale hřiště ovládli domácí. Štěpán Ondřej a David Melichar v poledních minutách rozhodli o tom, že do kabin šlo Veselí s náskokem čtyř gólů.

Ve zlepšeném a místy až dominantním výkonu pokračovali domácí také po změně stran. Maloměřice dokázaly za dvacet minut vstřelit pouze dva góly, jejich soupeř mezitím rozhodl o svém vítězství. Gólově při chuti byl především Roman Dodica, který měl na konci utkání na kontě osm přesných zásahů. V padesáté minutě zvýšil vedení domácího týmu na 26:13, což byl také nejvýraznější náskok Veselí v celém zápase. Závěrečné góly Maloměřic sice neměly na osud zápasu velký vliv, v rámci charitativní akce ale přinesly alespoň pár stovek korun pro dobrou věc navíc. (zdroj: handball.cz)

Nejlepší střelci:  Dodica 8/3, Štěpán 5, Melichar 4 – Koubek 5, Korger 3/1, Hlipala a Horut po 3. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 4/3 – 2/1. Vyloučení: 2:2. ŽK: 1:1.

Sestava: Štohanzl Ma., Schams – Dodica 8/3, Štěpán 5, Melichar 4, Bartůněk 2, Flajsar 2,

Ptáčník 2, Halíček 1, Tomášek 1, Gregorovič 1, Štohanzl Mir. 1, Parolly 1, Strýček, Veselý.

Hodnocení a komentáře obou trenérů:

Peter Kostka, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Zasloužené vítězství, které se ovšem nerodilo snadno. Kromě dlouhodobě zraněného Anura Burnazoviče jsme museli řešit i absence Vojty Krčála a Filipa Dořičáka. Od úvodních minut bylo cítit, že hrajeme pod tlakem povinného zisku dvou bodů. Třeba si však uvědomit, že týmy jako Majlont do Veselí nepřijedou předávat zdarma míče a pasivně čekat, kolik gólů jim vstřelíme... Naopak, soupeř disponoval obrovskými zkušenostmi v podobě Havláta, Dostalíka, Horuta, Musila či Hlipala. Bylo jasné, že jejich herní koncept bude stát na dlouhém postupném útoku s jasným cílem – připravit si čistou gólovou příležitost a otupit naši silnou zbraň – rychlý přechod do útoku a hru ve vysokém tempu. A přesně tak vypadalo úvodních 20 minut zápasu. My jsme dlouho bránili a především byli netrpěliví v útočné fázi. Zakončovali jsme zbrkle, rychle až z nepřipravených pozic. Duel jsme překlopili na svoji stranu v závěrečné fázi prvního poločasu. Těžili jsme z fantastického výkonu Martina Štohanzla a poctivé defenzivy. Ve druhém poločase náš výkon ještě vygradoval. Výborně jsme bránili a perfektně řešili protiútok. Najednou z nás opadla nervozita a začala dominovat radost z házené. Mnoho akcí bylo krásných. Lidem se takový projev musel líbit. Závěr zápasu se dohrával. Šanci jsem dal všem a jsem upřímně rád, že všichni potahali a přičinili se o toto vítězství. Speciálně bych kromě Martina Štohanzla vyzdvihl dva dorostence - Ondru Štěpána a Kubu Strýčka, kteří odehráli v tento den dorostenecký zápas v Karviné a k nám se připojili těsně před zápasem. Oba podali nadprůměrné výkony!! Závěrem děkujeme skvělým fanouškům za úžasnou podporu. Těšíme se na Vás ve středu proti Jičínu. Budeme Vás potřebovat!"

Martin Štohanzl, brankář TJ Sokol Nové Veselí: „Já musím nejprve pochválit Majlont za začátek zápasu, kdy nás vyškolili v tom, jak hrát v útoku. Byli trpěliví, hráli dlouho, vydrželi fakt minutu, naopak my jsme přišli a po nějakých deseti sekundách jsme vystřelili z nepřipravené pozice. Pak se to zlepšilo, zklidnili jsme se v útoku, hráli jsme koncentrovaněji a dokázali jsme své šance využít. Asi ve dvacáté minutě se nám konečně podařilo dostat do tempa, zlepšili jsme obranu, získali pár jednoduchých balonů a mohli jít do přechodu. Myslím, že důležitý byl vstup do druhé půle, kdy jsme nedopustili, aby se na nás hosté dotáhli, a naopak jsme odskočili asi až na deset gólů. Majlont prostřídal a pak si myslím, že už se ten konec asi víceméně dohrával. Každopádně atmosféra byla opět úžasná!“

František Urban, trenér SHC Maloměřice Brno: „V první řadě děkuji domácím za fair hru. Myslím si, že zápas se musel divákům líbit. Pokud jde o náš výkon, jsem rád, že to bylo o moc lepší než náš poslední zápas s Jičínem. Škoda posledních tuším pět šest minut prvního poločasu, kdy nám soupeř utekl. A poté vstup do druhého poločasu, kde jsme neproměňovali naše čisté šance. Následně jsme se trošku dostali do takové letargie. V poslední fázi zápasu mně celkem těší, že naše vysunutá obrana celkem dobře fungovala, neboť ji ještě tak dlouho netrénujeme. Takže zlepšený výkon oproti Jičínu, což mě těší. Musíme to ale přenést do nejbližšího zápasu s Frýdkem."

Michal Dostalík, pivot SHC Maloměřice Brno: „Já musím s trenérem jen souhlasit. Ještě bych upozornil na jednu pasáž zápasu, kdy jsme dali prostor mladým, což samozřejmě někdy musíme. Bohužel prostě nejsme my, staří, zkušení tak šikovní, abychom v těch zápasech vedli o deset gólů a ti mladí tam nastoupili a hráli v klidu. Takže to byla také taková pasáž, která byla rozdílová v tom, že se nám soupeř cukl. Ale mladí ten prostor dostat musí a my jim musíme tu šanci dát.“

Momentka ze sobotního extraligového utkání proti Maloměřicím. (foto: Adam Beneš)

Celou fotogalerii najdete na našem Facebooku.