Těsná prohra ve Frýdku

SKP Frýdek-Místek – TJ Sokol Nové Veselí  30:27 (17:15)

20. KOLO EXTRALIGY MUŽŮ | 27. 2. 2022

Ve 20. extraligovém kole na sebe narazily také celky Pepino SKP Frýdek-Místek a TJ Sokol Nové Veselí. Začátek střetnutí vyšel lépe domácím hráčům, kteří si dokázali vytvořit tříbrankový náskok. Po desíti odehraných minutách vedli 7:4. Ve 14. minutě pak obě družstva neproměnila sedmimetrový hod. Zvlášť domácí to ale až tak mrzet nemuselo, protože v polovině 15. minuty zvýšil Jan Mucha už na 9:5. Jenže pak dokázali hosté během jedné a půl minuty skórovat třikrát po sobě a rázem to bylo o jediný gól, a sice 9:8 pro domácí. Trenér Frýdku-Místku Daniel Valo si tak vzal první oddechový čas.

A vyplatilo se to. Jeho svěřenci si po něm vytvořili dokonce pětigólový náskok, když odskočili na 13:8. To začínala 21. minuta. V následujících minutách Frýdek-Místek držel tento náskok, ale v závěru prvního poločasu dokázalo Nové Veselí snížit. První půle skončila 17:15 pro domácí tým.

Po změně stran viděli diváci nesmírně vyrovnané utkání. A po pěti odehraných minutách ze druhé půle bylo srovnáno 19:19. V následujících sedmi minutách se pak hosté třikrát dostali do jednobrankového vedení. Ale větší náskok jim Frýdek-Místek nedovolil. Naopak vždycky dokázal dorovnat. A od poloviny druhého poločasu už to zase byli domácí, kteří byli vždycky alespoň o branku napřed. Závěrečnou desetiminutovku nakonec zvládli o něco lépe domácí a dovedli střetnutí k cennému vítězství v poměru 30:27. Frýdek-Místek si tak polepšil na 12 bodů a v tabulce se posunul na 9. místo. Výběr Nového Veselí je s 18 body na 8. příčce. (zdroj: handball.cz)

Nejlepší střelci:  Mucha 8, Chudoba 4/2, Bureš 4 – Dodica 8/1, Halíček 6, Dořičák 4. Rozhodčí: Friedel, Kučerka. Sedmimetrové hody: 4/2 – 2/1. Vyloučení: 5:4. ŽK: 1:2.

Sestava: Štohanzl Ma., Schams – Dodica 8/1, Halíček 6, Dořičák 4, Melichar 3, Gregorovič 2,

Flajsar 1, Štohanzl Mir. 1, Bartůněk 1, Ptáčník 1, Tomášek, Krčál, Veselý, Parolly.

Hodnocení a komentáře obou trenérů:

Peter Kostka, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Gratuluji domácím k vítězství. Nechci teď v emocích říkat něco, co by mě pak mrzelo. Měli jsme být lepší v obraně, tam se to rozhodlo. V prvním poločase jsme měli slabou obranu, málo agresivity a soubojů, které jsme měli vyhrávat. Nebylo to o systému, ale o agresivitě v obraně a osobních soubojích. Měli jsme být důslednější. To dnes rozhodlo o vítězství domácích."

Daniel Valo, trenér SKP Frýdek-Místek: „Odehráli jsme výborný první poločas, když jsme chvílemi vedli už o pět branek. Nakonec jsme jej vyhráli o dva góly. Do druhé půle jsme určitě mohli jít s větším klidem, kdyby se náš náskok neztenčil. Veselí nás trestalo z první a druhé vlny. Špatně jsme se vraceli do obrany, a toho Veselí využívalo. Druhý poločas byl nesmírně vyrovnaný. Přesně takový jsem čekal. Musím kluky pochválit, protože ve druhé půli se Veselí dostalo i do vedení, ale kluci zvedli hlavy a nakonec utkání urvali. Za to jsem nesmírně rád. Musíme opět poděkovat i divákům, kteří byli slyšet a kluci cítili jejich podporu. Veselí hraje dobrou sezonu, takže tyto body se rozhodně počítají. Do konce základní části nám chybí odehrát poslední tři zápasy. A dokud budeme mít, byť jen teoretickou šanci na postup do play off, budeme se o ni rvát. Do všech zápasů tak půjdeme s tím, že je budeme chtít vyhrát."

Momentka z nedělního extraligového utkání proti týmu Frýdku-Místku.

(foto: Jan Smekal)