Druhé místo v Českém poháru mužů


663.jpg

TJ Sokol Nové Veselí – Talent tým Plzeňského kraje  24:27   (9:13)

FINÁLE ČESKÉHO POHÁRU MUŽŮ | 23. 2. 2022 |  KARLOVY VARY

 

Ve středu 23. února 2022 sehrálo naše mužstvo historicky první ostrý zápas ve finále Českého poháru mužů.

Finálový zápas proti favorizované Plzni byl odehrán před vynikající kulisou, zejména našich fanoušků, kteřé dorazili ve velkém počtu a opět byli neskutečně slyšet. Náš tým vstoupil do utkání výborně a dlouho favorita přehrával. Bohužel soupeř změnou taktiky využil svých zkušeností a dokázal zápas otočit ve svůj prospěch.

Naše mužstvo se však nemá vůbec za co stydět! Hráči potvrdili své kvality a bojovnost až do posledních minut.  

Nejlepší střelci: Flajsar 9/1, Ptáčník 4, Bartůněk, Dodica a Halíček po 3 – Stehlík 5/3, Holubec 4, Douda 4/1. Rozhodčí: Kavulič, Pavlát. Sedmimetrové hody: 2/1 – 5/4. Vyloučení: 5:1. ŽK: 1:0.

 

Sestava: Schams, Štohanzl Ma. – Flajsar 9/1, Ptáčník 4, Bartůněk 3, Halíček 3, Dodica 3,

Melichar 1, Krčál 1, Štohanzl Mir., Gregorovič, Hajčman, Tomášek, Parolly, Veselý, Krejz.

 

 

Hodnocení a komentář trenéra:

Peter Kostka, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Velká škoda, tato prohra neskutečně bolí... Byli jsme perfektně takticky připraveni, Plzeň jsme téměř 40 minut k ničemu nepustili. Takovou skvělou defenzivu jsme v aktuální sezóně ještě neměli. Kluci fantasticky plnili konkrétní taktické úkoly zaměřené na eliminování útočného systému Plzně. Stejně kvalitně jsme rychlým přenášením těžiště dokázali narušovat soupeřovu ofenzivní obranu 5-1. Škoda ještě několika nedotažených rychlých útoků a na poločasovou přestávku jsme mohli jít s ještě větším náskokem. Klíčová byla změna útočného systému Plzně. Věděli jsme, že když se jim nebude dařit, vytáhnou proti nám hru bez brankáře. To se také stalo a bohužel hrou 7 na 6 soupeř totálně změnil celý zápasový vývoj. Nedokázali jsme to řešit, téměř každý útok jsme inkasovali, ale je třeba jedním dechem přiznat, že to hráli výborně ... Plzeň maximálně využila obrovské zkušenosti na pozicích, které jsou při tomto taktickém konceptu rozhodující. Nám každým gólem klesalo sebevědomí a hlavně jsme se nedostali do rychlého útoku, čímž jsme ztratili optimální tempo. Na kluky jsem hrdý. Ukázali jsme velkou kvalitu a obrovské srdce. Dnes to bohužel nestačilo, podobně jako to nestačilo nedávno na Karvinou. Ale oba špičkové týmy nás herně nepřehráli, spíše rozhodly detaily a zkušenosti. Jsme na správné cestě. Bude důležité progres pravidelně potvrzovat. Pokud se nám to povede, bude to největší vítězství v sezóně. Speciální díky patří našim úžasným fanouškům. Husí kůže a velká zodpovědnost. Děkujeme."

 

Jakub Flajsar, střední spojka TJ Sokol Nové Veselí: Hodně to bolí. My jsme dlouho vedli, hráli jsme výborný zápas, 40 minut jsme měli neuvěřitelnou obranu. Plzeň na nás vytáhla 7 na 6, podařilo se jim to, díky tomu začali stahovat náš náskok. Mají výborné oba pivoty, mají výborné spojky, rozhodovací schopnosti. Nám možná potom v závěru chyběla trochu agresivita v útočné fázi. Už jsme nedokázali dorvat ty akce do konce, dát tolik gólů. A když se Plzeň dotáhla na ten menší náskok, tak ukázali, že jsou prostě zkušenější tým. Strašně těžko se mi to hodnotí takhle bezprostředně po zápase, ale bolí to hodně. Je to škoda, hrozně jsme chtěli zlatou medaili, fanoušci nás hnali, byli neuvěřitelní celý zápas a chtěli jsme jim tu zlatou dát! Atmosféra byla neuvěřitelná, za mě by takhle prostě mělo finále vypadat, proto házenou hrajeme, strašně jsme si to užili. Bohužel to pro nás má tu hořkou pachuť té prohry, ale co se týče atmosféry neuvěřitelné, moc jsem si to užil a moc za to fanouškům děkuju!!

 

DĚKUJEME ZA VAŠI ÚŽASNOU PODPORU! JSME V TOM SPOLEČNĚ. PŘI VÝHRÁCH I PROHRÁCH.

DĚKUJEME. JSME PYŠNÍ!

2. MÍSTO V ČESKÉM POHÁRU MUŽŮ 2021/22 S NEJLEPŠÍMI FANOUŠKY!

#1KLUB1SRDCE

Partneři