Burnazović a Ptáčník v aktuálním rozhovoru

Anur Burnazović a Adam Ptáčník nejen o reprezentaci v aktuálním rozhovoru pro https://zdarsky.denik.cz/


655.jpg

Mistrovství bylo vlažné, ohlíží se Burnazovič.

Naši byli skvělí, dodává Ptáčník

Jen v televizi. Dva házenkáři Nového Veselí neměli daleko k účasti na nedávném mistrovství Evropy. Nakonec se ale Adam Ptáčník ani Anur Burnazovič do konečných nominací neprobojovali. Jak hodnotí obě spojky průběh šampionátu i výkony národních týmů prozradili v rozhovoru pro Deník.Oba jste byli v širších kádrech reprezentací na mistrovství Evropy, účastnili jste se i závěrečných kempů. Jaké ty kempy byly?

AP.: Kempy byly super, panovala tam skvělá atmosféra. Pro mě to byla parádní zkušenost, zatrénovat si pod výborným trenérem a vedle špičkových českých hráčů. Určitě mě to motivovalo do další práce.

AB.: Většinu srazů za poslední dva roky jsem absolvoval. Odehrál jsem i oficiální zápasy. Bohužel do té závěrečné nominace na ME jsem se nedostal.

 

Jak hodnotíte nedávno skončený šampionát?

AP.: Je škoda, že našim nevyšel postup. Ale ukázalo se, že máme hodně šikovných hráčů. Třeba na mém postupu Matěj Klíma i někteří další, o kterých v dalších letech hodně uslyšíme. Bylo až neskutečné, co tam ti kluci předvedli. Už jenom to, že ve finále hrály celky z naší skupiny. Přitom nám chybělo k postupu málo, gól se Švédskem. Kdo ví, co by se stalo potom, kdybychom vyhráli. Ale to už jsou jenom spekulace.

AB.: Celý šampionát byl takový vlažný. Kvůli covidu vypadlo hodně hráčů. Pokud jde o vystoupení slovenského a českého týmu, s tím jsem spokojený. Slováci vyhráli první zápas v historii na mistrovství. Češi ukázali, že patří ke světové špičce. Pokud jde o vítěze, Švédi předvedli na mistrovství takový nejkonstantnější výkon. Škoda Norů a Dánů, těm jsem fandil, ale myslím si, že vyhrál opravdu nejlepší.

 

Adam Ptáčník při vstřeleném gólu v zápase proti Kopřivnici (foto: Martin Duroň).

  

Již během jara se bude hrát kvalifikace o mistrovství světa. Souhlasíte, že máte hratelného soupeře a věříte v postup?

AP.: Myslím si, že soupeři jsou hratelní. Nebude to ale nic jednoduchého. Severní Makedonie je takový náš tradiční soupeř. Je tam hrající trenér Lazarov a v kvalifikaci na ME dokázali porazit Dánsko. Určitě bych je proto nepodceňoval, především u nich to bude těžké. Rumunská házená je nyní na vzestupu, jejich liga je hodně kvalitní. Ani s jedním to nebude snadné, ale šance na postup je.

AB.: Máme Belgii, která je hratelným soupeřem. Domnívám se, že když podáme stoprocentní výkon, je v našich silách postoupit. Soupeře známe, měli jsme ho i ve skupině při kvalifikaci na ME. Šance tam určitě je.

 

Nyní se ale jistě soustředíte především na konec základní části v extralize. S jakým cílem?

AP.: Do sezony jsme měli dva cíle. Postup do finále poháru, ten jsme již splnili. V extralize potom postup do play-off. V lize se nám nyní moc nedaří, snažíme se co nejrychleji restartovat. Rádi bychom zabojovali o první čtyřku, abychom získali výhodu domácí prostředí v play-off. Nejhůře chceme skončit do šestého místa. Věřím, že to zvládneme.

 

 

Anur Burnazović při sedmimetrovém hodu, zápas proti Frýdku-Místku (foto: Martin Duroň).

 

Několik posledních zápasů jste kvůli zranění vynechal. Jak na tom jste? Budete již brzy schopen naskočit do zápasů?

AB.: Ještě budu chvilku chybět. Dávám se do kupy, podstupuji rehabilitiaci, ale není to nic vážného a během pár kol už bych mohl nastoupit.

 

Autor: Karel Líbal

Partneři