Těsná domácí prohra

TJ Sokol Nové Veselí – HCB Karviná 26:28 (11:11)

18. KOLO EXTRALIGY MUŽŮ | 9. 2. 2022

Domácí Nové Veselí chtělo v domácím prostředí odčinit nepovedené utkání z minulého kola na palubovce Zubří. Do zápasu vstupovala jako jasný favorit Karviná. Nakonec byla domácí tribuny, které byla i přes středeční termín zcela zaplněná, svědkem skvělé házené a extrémně vyrovnaného duelu. První poločas byl vyrovnaný, ani jeden z týmů se nedostal ne vyšší než dvoubrankové vedení. Karvinou střelecky tradičně táhl skvělým výkonem Vojtěch Patzel. Přetahovaná o každý gól pokračovala i v druhé půli. Hosté, vědomi si síly domácího prostředí pro Nové Veselí, nemohli polevit a jejich nejlepší hráči téměř neslezli z palubovky. Prvních osm minut druhého poločasu pokračovalo v podobném tempu i rozdílu ve skóre. Poté však dokázali karvinští využít své efektivity a slabších chvil veselské obrany a odskočili poprvé na rozdíl tří branek. Domácí přesto bojovali a nedovolili hostům polevit ve vysokém tempu. V dalším průběhu poločasu však bohužel pro domácí nepřišlo snížení, ale navýšení hostů na rozdíl čtyř branek. V 54. respektive 55. minutě snížil Sokol zásluhou dvou gólů Ptáčníka na rozdíl dvou branek (24:26). Karvinští si ovšem závěr pohlídali a přidali další dvě branky. Snížení na konečných 26:28 pak zařídili domácím Štohanzl a Bartůněk. Domácí si tak jistě spravili chuť po nepovedeném minulém kole, přestože dva body připisuje Karviná, ukázali domácí svůj vzestupný výkon.

Nejlepší střelci: Dodica 6/2, Melichar 5, Flajsar 4 – Patzel 11/2, Solák 5, Užek 3. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/2. Vyloučení: 3:3. ŽK: 3:1.

Sestava: Schams, Štohanzl Ma. – Dodica 6/2, Melichar 5, Flajsar 4, Bartůněk 3,

Ptáčník 3, Halíček 2, Gregorovič 2, Štohanzl Mir. 1, Gregorovič 1, Veselý, Dořičák, Parolly, Krejz.

Hodnocení a komentáře obou trenérů:

Peter Kostka, trenér TJ Sokol Nové Veselí:  „Pokud bychom hráli takhle pořád, na kontě máme bezpochyby o několik bodů víc. Ale právě schopnost udržet dlouhodobě nadprůměrné výkony dělá z velkých týmů vítězné a odlišuje je od ostatních. Karviná je v Čechách nadprůměrný tým, neboť disponuje hráči, kteří hrají buď dobře, nebo výborně. Včera jsme hráli na hraně našich současných dovedností. Obrovská bojovnost a touha odčinit slabý výkon v Zubří nás zdobily. Dopředu nás hnali úžasné tribuny. Donutili jsme soupeře sáhnout až na dno sil. Karviná se na každý gól musela nadřít, téměř nestřídala a byla nucena využít všech taktických modelů, kterými disponuje, jako je například hra 7:6 bez brankáře. Pokud chceme Karvinou zdolat, potřebujeme, abychom byli na všech pozicích nadprůměrní a především abychom úspěšně zvládli jednotlivé fáze zápasu. Klíčové rozdíly byly dva - tři nevyužité přesilovky v 1.polčase a úvodních 10 minut ve druhém dějství, kdy jsme byli sice v útočné fázi vysoce efektivní, ale nedokázali jsme ubránit postupný útok hostů, hlavně hru bez brankáře a chyběly nám zákroky v bráně. Navzdory prohře jsem na hráče hrdý. Bojovali jsme jako tým a do poslední chvíle se bili o dobrý výsledek. Nebylo to jednoduché, protože jsme vzhledem k neúčasti důležitých hráčů jako Burnazović, Tomášek a ve druhém poločase i bez Halíčka, rotovali nižší počet hráčů. Věřím, že nám tento výkon zvýší sebevědomí a že jej budeme schopni zopakovat. Potlesk lidí po závěrečném hvizdu byl nejen emotivní, ale hlavně zavazující."

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „Určitě bych chtěl pogratulovat Veselí k jejich výkonu. Myslím, že na českou ligu měl dnešní zápas vysokou úroveň. Kdyby podobný výkon jako dnes doma podalo Veselí v Zubří, tak by ten zápas určitě vypadal jinak. A myslím, že se nemají vůbec za co stydět, byl to dneska dobrý zápas."

Momentka ze středečního extraligového utkání proti týmu Karviné (foto: Martin Duroň).

Celou fotogalerii z utkání najdete na našem Facebooku.