Prohra v Zubří

HC Robe Zubří – TJ Sokol Nové Veselí  31:24 (17:9)

17. KOLO EXTRALIGY MUŽŮ | 5. 2. 2022

Nové Veselí se po skvělém podzimu snaží dostat zpět na vítěznou vlnu, na kterou čeká po víkendu již čtyři zápasy. V rámci 17. kola totiž nestačil klub z Vysočiny na Zubří, které si tak naopak po těsné porážce v Karviné spravilo chuť. Základy vítězství položil aktuálně třetí celek Extraligy už v prvním poločase.

První půli otevřel David Mazurek, po něm mířili přesně také reprezentanti Jurka a Mořkovský, na 5:1 zvýšil úvodní náskok domácích Jiří Dokoupil. Peter Kostka musel reagovat hned po osmi minutách prvním oddychovým časem. Ani po něm ale nemohl jeho tým přijít na to, jak prolomit obranné řady domácího celku. Vojtěch Krčál po dvaceti minutách vstřelil teprve pátý gól Veselí, o pár chvil dříve upravil skóre na 12:4 Miroslav Jurka. Až na začátku poslední desetiminutovky přišla povedenější pasáž Veselí, Luboš Bartůněk byl na konci třígólové šňůry, po které ztráceli hosté na svého soupeře pět gólů (12:7). Okamžitá reakce přišla z domácí lavičky, po oddychovém čase Zubří zabralo a vystřílelo si poločasové vedení 17:9.

Výrazné vedení si domácí házenkáři udržovali až do závěrečného hvizdu. Na góly Lukáše Mořkovského navázali také Tomáš Mičkal a Matěj Havran, gól posledního jmenovaného na 24:13 opět donutil hostující lavičku k brzkému time-outu. Mírné snížení poté zařídil Roman Dodica, osm minut před koncem upravil stav na 29:22. Zápas ukončil Lukáš Mořkovský svým šestým gólem a společně s Davidem Mazurkem byl opět nejlepším střelcem zápasu. Zubří se navíc díky prohře Lovosic osamostatnilo na třetím místě Extraligy. (zdroj: HC Robe Zubří)

Nejlepší střelci:  Mořkovský 6/3, Mazurek 6, Mičkal 5/1 – Dodica 5/1, Tomášek 3, Krčál 3, Flajsar 3, Bartůněk 3. Rozhodčí: Pražák, Šulc. Sedmimetrové hody: 5/4 – 2/2. Vyloučení: 2:4. ŽK: 2:1.

Sestava: Schams, Štohanzl Ma. – Dodica 5/1, Tomášek 3, Krčál 3, Flajsar 3, Bartůněk 3,

Halíček 2, Parolly 2/1, Štohanzl Mir. 1, Gregorovič 1, Ptáčník 1, Melichar, Veselý, Hajčman.

Hodnocení a komentáře obou trenérů:

Peter Kostka, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Tak takhle ne! Takový vstup do zápasu si nemůžeme dovolit ani v tom nejhorším snu! Vypadali jsme, jako bychom ani nechtěli vyhrát. Náš tým není poskládán na profesorskou házenou. To čím jsme se za poslední rok zvedli, byla brutální emoce, obrovská energie v soubojích a ochota jít až na krev. Toto všechno nám dnes chybělo. Ne v Zubří, ale ani v Havlíčkově Brodě či ve vesnici Horní Výplach nemůžeme uspět, pokud nepůjdeme za vítězstvím po hlavě a s ochotou nechat si natrhnout prdel. První poločas rozhodl o celkovém výsledku. Z domácích brankářů jsme procentuálně udělali hokejové gólmany, naopak do naší brány by padla asi i střela z nedalekého Rožnova... Hráli jsme staticky, se slabým tlakem na volný prostor. Domácí obrana nás často přerušovala už v zárodku našich akcí. A až příliš čitelně se naše útočná fáze odvíjela převážně na středu. Po výborné přípravě je dnešní výkon obrovským zklamáním."

Adam Ptáčník, levá spojka TJ Sokol Nové Veselí: „Nechytli jsme začátek zápasu, hlavně co se týče obrany. Tam jsme potom i chtěli, ale nestíhali jsme, nebyli jsme tam ve správný moment. Přehráli nás, sebevědomí jim dodalo sílu v obraně."

Peter Dávid, trenér HC Robe Zubří: Velice výstižné hodnocení od Petera, takže jen doplním. My jsme se poučili z utkání ve Veselí. Ta emocionální stránka, kterou nastavilo Veselí v prvním utkání, byla dnes na naší straně. Investovali jsme dost do obrany, šli jsme do každého souboje. Vyšlo to tak, jak jsme si to naplánovali. Šli jsme s respektem do utkání. Doufám, že se dostáváme zpět na vítězný kurz."

Momentka ze sobotního extraligového utkání proti týmu Zubří.

(zdroj fotografií: HC Robe Zubří)