Rozhovor s novou posilou

Aktuální rozhovor s novou posilou našeho mužstva - levé křídlo Filip Dořičák.


643.jpg

Filip Dořičák, odchovanec zuberské házené, aktuálně hrající první ligu za Litovel, posílí naše mužstvo na postu levého křídla. Bývalí juniorský reprezentant hájil několik let v Extralize barvy Zubří. Jak se těší na svůj nový tým, návrat do extraligové házené a fanoušky prozradil v aktuálním rozhovoru. 

 

Datum narození: 28. 9. 1996

Pozice: levé křídlo

Kariéra: HC Robe Zubří, Tatran Litovel

Reprezentace: v letech 2013 až 2015 člen dorostenecké i juniorské reprezentace ČR

 

S házenou jste začínal v Zubří, poslední dva roky jste nastupoval za prvoligový celek Litovle. Co Vás přivedlo zrovna do Nového Veselí?

„V Zubří jsem hrál házenou od svých 6 let. Prošel jsem všemi žákovskými i dorosteneckými kategoriemi. Bohužel, v roce 2020, mi vedení bez bližšího vysvětlení oznámilo, že se mnou novou smlouvu nepodepíší. Proto jsem byl rád, že jsem získal angažmá v Litovli. První kontakt s Veselím jsem navázal minulou sezónu, kdy jsme hráli s Litovlí na Vysočině přípravný zápas. Poté se mi ozval trenér Kostka, jestli bych měl zájem působit v jeho týmu."

 

 

Momentka ze zápasu Zubří a našeho mužstva v Extralize, sezona 2019/20 (foto: HC Robe Zubří).

 

V Novém Veselí jste trénoval už před touto sezonou, jak ale uvedl trenér Kostka, šanci pak na křídle dostal mladý Dolejší, který ovšem záhy přestoupil kvůli škole do Jičína. Znovu se tak otevřela možnost, abyste s týmem trénoval, a nakonec jste se domluvili na hostování…

„Ano, je pravda, že jsem několikrát před touto sezónou trénoval v Novém Veselí. Ale strategie, kterou zvolilo vedení klubu na jednotlivých postech (1 zkušený hráč + 1 mladší) jsem chápal. V listopadu tohoto roku mne znovu trenér Kostka oslovil a začali jsme se domlouvat na podmínkách případného hostování. Mým cílem bylo vždy hrát Extraligu, proto jsem velmi rád, že po rychlém a korektním jednání, jsme se s klubem dohodli."

 

 

Momentka ze zápasu Litovle a Velké Bystřice (foto: Tatran Litovel)

 

Mluvili jsme o hostování – pokud tedy bude možnost, budete nastupovat také v dresu Litovle?

„Ano je to tak, s klubem jsem zatím domluvený na půlročním hostování. V jarní části bych měl nastupovat za oba týmy, pokud nastane kolize v termínech, bude záležet na domluvě obou trenérů."

 

Proti týmu z Vysočiny jste měl už v minulosti možnost nastoupit jako protihráč, například v sezóně 2019/20. Řadu hráčů tak znáte z Extraligy, s některými jste dokonce absolvoval reprezentační akce v juniorské kategorii, je to tak?

„V juniorských kategoriích jsem za reprezentaci nastupoval s Lubou Bartůňkem a Mírou Štohanzlem, takže tyto kluky dobře znám. S ostatními hráči se znám z dřívějších soubojů v Extralize."

 

 

Fotografie dorosteneckého týmu reprezentace ČR, kde se Filip sešel také s dalšími veselskými hráči, např. Mírou Štohazlem (na fotce uprostřed), zdroj: web ČSH.

 

Veselí má za sebou dobrý vstup do aktuálního ročníku. Jaká jsou Vaše očekávání (a motivace) před příchodem do nového týmu a druhé poloviny sezony?

„Myslím si, že tým zaznamenal určitý posun v herním projevu, a to se pozitivně odrazilo na výsledcích. Hlavním cílem bude určitě dosažení play-off a s tím i co nejlepší umístění v tabulce po základní části. Já doufám, že týmu na cestě za tímto cílem budu co nejvíce užitečný."

 

S týmem jste již absolvoval také krátké soustředění v rakouském Eggenburgu. Jaká byla atmosféra v týmu (nejen na trénincích)? Měli jste také možnost více se se spoluhráči seznámit i mimo hřiště?

„Jak už jsem zmínil, s většinou kluků jsem se už znal, proto pro mne nebylo těžké do kolektivu zapadnout. Myslím, že i kluci mě vzali do party, což je pro mě velmi důležité. V Rakousku jsme trénovali dvoufázově, byly to náročné, ale výborně připravené tréninky. Měl jsem pocit, že všichni hráči dávají do tréninků maximum. Atmosféra v týmu je pro mne příjemná a přátelská."

 

 

Zimní přípravu absolvoval náš tým už s Filipem v kádru v rakouském Eggenburgu.

 

Jak se těšíte na návrat do zápasů nejvyšší české soutěže, těšíte se na veselské fanoušky?

„Jak je známo, veselští fanoušci dokážou navodit v hale bouřlivou atmosféru a na to se těším. Určitě je pro mě motivující dostat příležitost a znovu si zahrát nejvyšší soutěž."

 

Prozraďme na závěr fanouškům také něco o Vás. Čemu se věnujete kromě házené, co rád děláte ve volném čase?  

„Jsem v posledním ročníku magisterského studia na Univerzitě Palackého v Olomouci. Momentálně pracuji na dokončení diplomové práce. Doufám, že se mi letos podaří studium dokončit. Házená mi vyplňuje hodně času, který mi mimo studium zbývá, protože střídám tréninky v Litovli a ve Veselí, a k tomu bude samozřejmě hodně zápasů. Zbylý volný čas trávím se svou přítelkyní, snažím se co nejčastěji dojíždět za svými rodiči do rodné vesnice Veselá (podobný název jako Veselí jen s tím rozdílem, že Veselá má jen cca 480 obyvatel, úsměv), nezapomínám ani na své kamarády. Vím, že mě čeká náročné období  - skloubit dokončení studia s hraním, ale moc se na házenou do Nového Veselí těším."

 

 

K angažování Filipa přidává komentář také hlavní trenér Peter Kostka„Jedná se o kvalitního hráče, bývalého juniorského českého reprezentanta, který hrával dlouhé roky za Zubří. Filip s námi krátce trénoval už loni, takže jsme ho měli otestovaného nejen herně, ale hlavně lidsky. Je to perfektní a pracovitý kluk, který s Lubou Bartůňkem vytvoří perfektní duo a především rozšíří naše možnosti v extrémně nahuštěném zápasovém programu, který nás v příštích týdnech čeká." 

 

Jsme moc rádi, že bude Filip nastupovat v našich barvách!

Moc se na jarní část sezóny těšíme!

#1klub1srdce

Partneři