Muži - HBC Strakonice 1921 - TJ Sokol Nové Veselí 26:31 (14:13)

V posledním zápase letošního ročníku Strabag Rail Extraligy jsem zajížděli na půdu již jistě sestupujícího nováčka ze Strakonic. Ten se chtěl rozloučit před domácím publikem výhrou. My naopak potřebovali zvítězit k jistotě obhajoby devátého místa. I proto se očekával těžký zápas, což se i naplnilo...

Sestava: Schams 1, Studený - Melichar 6, Veselý 5, Štěrba 4, Skalický 3, Bartůněk 3, Sekulič 3, Valoušek 2, Krčál 2, Chosik 2, Ptáčník, Živojinovič, Štohanzl, Nedvěd

Utkání bylo od samotného začátku velmi vyrovnané, kdy až ve 13. minutě dokázali domácí Strakonice odskočit na 6:4. V 19. minutě to bylo již o 3 góly po střele Krejčího. Poté Nové Veselí dokázalo zpřesnit hru a do 26. minuty srovnalo na 11:11. Do kabin odcházeli přece jen spokojenější domácí, když těsně vedli 14:13.
V úvodu druhého poločasu se prosadili domácí Strakonice a opět si vzali dvoubrankové vedení. Zdálo se, že utkání bude velké drama ale opak byl nakonec pravdou. Nové Veselí zlepšilo obranu i přechod do rychlého útoku a ve 39. minutě vedlo už 16:21. V ten moment bylo o osudu utkání rozhodnuto. Tým z Vysočiny si pak hlídal náskok a dokráčel si pro konečné deváté místo v letošním ročníku Strabag Rail extraligy.
"Chtěl bych poděkovat klukům, že i v posledním zápase play-out skupiny dokázali našeho soupeře přehrát vyšším rozdílem. Celkové působení ve skupině o udržení hodnotím velice pozitivně. Už podle celkového skóre je patrné, že jsme dominovali a naše výkony jsou velkým příslibem pro další sezonu. Jsme rádi, že jsme se ve Strakonicích rozloučili s věrnými fanoušky, kteří se s námi přijeli rozloučit. Za celý tým bych chtěl všem našim partnerům, sponzorům, fanouškům i vedení klubu poděkovat za celoroční podporu, a to zejména v období kdy se nám jako týmu nedařilo. Věříme, že konec soutěže nám ukázal, že jdeme správnou cestou a i další sezóna na Vysočině bude extraligová !!! Uzavírá hodnocení trenér Pavel Hladík