Výsledky domácích přípravných utkání

V pátek 21. ledna sehrálo naše mužstvo hned dva přípravné zápasy v domácí ZDT Aréně.


637.jpg

V pátek 21. ledna 2022 nastoupilo naše mužstvo doplněné o řadu starších dorostenců ke dvěma přípravným duelům. V prvním zápase proti prvoligovému českému týmu HK Vsetín nastoupilo v našem týmu hned 7 hráčů staršího dorostu, které doplnilo 7 hráčů z kádru našeho A-týmu. V brance dostali v tomto zápase šanci oba brankáři staršího dorostu. Přestože v utkání nakonec zvítězil soupeř, nemají se naši hráči za co stydět. Na dobrý první poločas nedokázali bohužel navázat v tom druhém, kde přišla řada chyb a neproměněných šancí. 

 

Sestava: Dufka, Doležel – Štěpán 2, Strýček 2, Popela 1, Krejz 3, Flajsar, 

Parolly 4, Tomášek 3, Halíček 1, Veselý 2, Dořičák 2, Krčál 1, Štohanzl Mir. 

 

Hodnocení hlavního trenéra Petera Kostky:

„Atypický dvojzápas, kdy dva zápasy následovaly ihned po sobě, splnil po každé stránce účel. Vsetín je zkušený tým. Svou kvalitou by bezpochyby dokázal konkurovat několika extraligovým týmům. Tímto zápasem jsme sledovali tři cíle:

1) Chtěli jsme v náročném zápase vidět řadu našich talentovaných dorostenců, kteří si svou kvalitou, přístupem a perspektivou nominaci zasloužili. Popela, Strýček, David Flajsar, jakož i oba gólmani Dufka a Doležel, absolvovali v dresu "A" týmu zápasovou premiéru, Lukáš Krejz s námi sice trénuje, ale také toho zatím moc neodehrál.

Výsledek: Ukázat záblesky nestačí. Kluci potřebovali takový zápas, aby pochopili jak obrovský rozdíl je mezi mládežnickou a seniorskou házenou. Ačkoli i v případě mančaftu z nižší soutěže. Ne, nikdo z nich nic neodflákl, ale přece jen jsem očekával, že se o výsledek poperou víc. Pohled do zrcadla však určitě nikomu neublíží. Naopak musí být motivací do další tvrdé práce. U těchto hráčů nepochybuji, že tomu tak bude.

2) Tato parta byla doplněna o několik stabilních hráčů "A" týmu. V jejich případě jsem chtěl vidět, jak dokážou ukočírovat mladé pušky vedle sebe. Jejich úkol byl jasný – převzít zodpovědnost za týmový výkon a ukázat lídrství. Vojta Krčál měl především defenzivní úkoly, Andrej Parolly měl naopak před soupeřovým brankovištěm ukázat, že si dokáže zorganizovat útočnou hru, kvalitně i systémově ji řídit a dokázat, že si v Extralize zaslouží více prostoru. Od Tomáška, ač věkem stále dorostence, jsme očekávali, že přenese perfektní formu z úvodu kalendářního roku do zápasu a potvrdí oprávněnost nominace do juniorské reprezentace. Veselý měl přinést nejen zkušenosti, ale také kvalitu v zakončení.

Výsledek: První poločas jsme hráli dobře, na Vsetín neustále tlačili v rychlém útoku, dokázali jsme se prosazovat z prostoru křídla i spojky. Sálala z nás energie, výborně hrál Tomášek, který nás střelecky táhl a byl na palubovce rozdílovým hráčem. Ale ve druhém poločase jsme totálně shořeli. Úplně nám odešel útok. Pomalá hra, bez myšlenky, dynamiky, se spoustou dětských technických chyb a hloupých rozhodnutí. Takto si rozhodně boj o Extraligu nepředstavuji. Hráči musí proti druholigovému mančaftu ukázat celých 60 minut, že jsou kvalitou a kondiční připraveností o soutěž výše a v těžkých zápasech se špičkou Extraligy se na ně můžu spolehnout. Teď tomu tak nebylo!

3) Zápas byl jedinečnou příležitostí vyzkoušet si novou posilu Filipa Dořičáka.

Výsledek: Filip potvrdil, že má vysokou kvalitu a bude velkou posilou. Zapadl herně, lidsky a když vyladíme všechny systémové detaily, bude to perfektní."

 

V druhém zápase už se představila "klasická" sestava našeho Áčka, které vyzvalo slovenského soupeře. Golmanskou jedničku Víťu Schamse doplnil v tomto zápase na postu druhého brankáře gólman staršího dorostu Jirka Doležel. Prvoligový tým Nových Zámků porazil náš tým v generálce před pohárovým utkáním 39:24!

 

Sestava: Schams, Doležel – Halíček 10, Dodica 4, Bartůněk 4, Melichar 3, Gregorovič 3,

Ptáčník 3, Flajsar 3, Veselý 3, Štohanzl Mir. 2, Štěpán 2, Burnazović 2, Tomášek, Krčál, Parolly.

 

Hodnocení hlavního trenéra Petera Kostky:

„Ve druhém pátečním zápase jsme se perfektně naladili na ostrý start do odvetné části Extraligy. Ukázali jsme, čím se chceme prezentovat. Agresivní obrana, ve které nešetříme krokem a jsme maximálně soubojoví, nátlaková útočná hra s přímočarým přechodem do útoku, s využitím vysokého počtu hráčů, s cílem udržet vysoké tempo hry. Těší mě, jaká energie z nás vyzařovala. Radost mám, že jsme byli nebezpeční z každého prostoru a znovu dostali hru i na oblouky. Samozřejmě, Lovosice budou o něčem jiném. Do odvetné části jdeme s pokorou, ale vědomi si své kvality."

 

Závěrem děkujeme všem fanouškům, kteří dorazili do ZDT Arény a podporovali týmy v obou zápasech! Nyní mají hráči volný víkend a těšíme se na vás ve velmi důležitém utkání ve středu 26. ledna od 19 hodin v semifinálovém utkání Českého poháru proti týmu Lovci Lovosice

#1klub1srdce

Partneři