Hodnocení první části zimní přípravy

Hlavní trenér Peter Kostka hodnotí první část zimní přípravy našeho A-týmu.


636.jpg

Naše mužstvo zahájilo svou zimní přípravu již před Vánoci, o víkendu 18. a 19. prosince 2021. Nyní má za sebou dá se říci první měsíc, jenž byl naplněn individuálními kondičními tréninky během vánočních svátků, společnou kondiční, silovou a herní přípravou, která začala hned s úvodem nového roku. V pátek 14. ledna 2022 už hráči také absolvovali první přípravné utkání. Jak hodnotí první část přípravy a jaké jsou dojmy z prvních týdnů přípravy náš hlavní trenér Peter Kostka? Přečtěte si dojmy v souhrnném článku.

 

„Dva úvodní tréninkové týdny v novém kalendářním roce máme za sebou. Ale naše příprava před začátkem odvetné části ligové soutěže začala mnohem dříve. 18. prosince jsme se dozvěděli, že zápas v Brně bude odložen a v podstatě ještě ten den jsme zahájili přípravu týmu na jarní část. Je jasné, že kluci zpočátku nechápali, že už před Vánocemi jdeme do velmi náročných kondičních tréninků. Jiná možnost však nebyla, jelikož tentokrát nehrajeme první zápas až 7. února jak bývalo standardně zvykem, ale už 26. ledna, kdy je naplánováno semifinále Českého poháru proti Lovosicím. První blok přípravy jsme tedy začali před Vánocemi a jeho vrcholem bylo pět náročných individuálních tréninků mezi svátky. Kluci to odjeli fantasticky a znovu mě jen utvrdili v názoru, že poctivý přístup a silný charakter nás v aktuální sezóně zdobí," byl trenér Kostka spokojen s přístupem hráčů. 

Druhý blok přípravy zahájilo naše mužstvo v pondělí 3. ledna 2022. Co bylo náplní tréninků? „Od prvního momentu jsme se zaměřili nejen na běžecké a silové tréninky, ale především na obranné činnosti, agresivitu v osobních soubojích, kvalitní komunikaci a striktní dodržování systémových principů. Vrcholem prvního novoročního týdne bylo třídenní kondičně-herní soustředění v Eggenburgu. V Rakousku jsme našli výborné podmínky pro trénink, stejně skvělé bylo ubytování i strava a především jsme vedle náročných tréninků měli možnost zorganizovat společnou týmovou akci, jejímž cílem bylo ještě více stmelit kolektiv," chválil si úroveň a atmosféru rakouského soustředění trenér Kostka. 

Po soustředění následoval pouhý jeden den volna a mužstvo už se opět vrhlo do práce, třetí blok již pokračoval v domácích podmínkách s větším důrazem na herní systém a taktiku. V pátek 14. ledna bylo ve slovenském Hlohovci odehráno také první přípravné utkání (výhra 28:21). „Výsledek nebyl rozhodující, i když je jasné, že vítězství potěšilo. Hlavním cílem zápasu bylo poskytnout každému hráči adekvátní prostor a minutáž. Škoda absence nemocného Vojty Krčála. Chyběl i Adam Tomášek, který byl nominován na sraz juniorské reprezentace, z čehož máme pochopitelně velkou radost. Kromě tradičních jmen v naší sestavě jsme dali šanci i mladému dorostenci Lukáši Krejzovi. Lukáš s námi trénuje od začátku roku a také duel v Hlohovci potvrdil, že svým přístupem a kvalitou si šanci rozhodně zasloužil. Jsem rád, že jsme dosavadní přípravu absolvovali s minimálními absencemi. Také mě těší, že Roman Dodica odehrál v úvodu roku výborné zápasy v dresu moldavské reprezentace a patřil v nich k nejlepším. Výbornou fazónu si přinesl i do Veselí, což potvrdil v zápase v Hlohovci," hodnotí pozitivně a spokojeně trenér Kostka. 

Jaký byl cíl do dalšího bloku tréninků? „Další týden bude znovu taktičtější. Základním cílem bude ladit sportovní formu a vzájemnou souhru, jelikož důležité zápasy se blíží. To ale samozřejmě neznamená, že přestaneme rozvíjet kondici a individuální dovednosti. Naopak, tým jako jsme my, nemůže ani vteřinu zapomenout na to, že atributy, které nás dostaly na dnešní úroveň, tzn. perfektní kondiční připravenost a vysoká náročnost, musíme rozvíjet neustále, systematicky a důsledně."

 

Náročný blok tréninků vyvrcholí tento pátek 21. ledna dalšími dvěma přípravnými zápasy, tentokrát v domácím prostředí. Na jaké soupeře se můžete těšit a jaký je program najdete v článku na našem webu zde: http://hazena.noveveseli.cz/novinky/635-domaci-pripravna-utkani/

Těšíme se na vás!

Partneři