Prohra v Kopřivnici


624.jpg

KH ISMM Kopřivnice – TJ Sokol Nové Veselí 31:25 (15:12)

13. KOLO EXTRALIGY MUŽŮ | 3. 12. 2021 | 

 

Povedený vstup do prvního poločasu zažil domácí celek. Ten si během první dvacetiminutovky vybudoval až sedmibrankový náskok. V závěru první půle se ale hosté probrali a do poločasové přestávky odcházeli s přijatelnou ztrátou tří branek 15:12. Po změně stran se Nové Veselí snažilo manko smazat, což se mu postupem času podařilo. Deset minut před koncem svítilo na světelné tabuli nerozhodné skóre 22:22 a očekával se dramatický závěr. Ten se ale nekonal, Kopřivnice zvládla závěrečnou desetiminutovku na jedničku a vytvořila si znovu sedmibrankový náskok, který hosté v úplném závěru už jen korigovali na konečných 31:25. (zdroj: handball.cz)

Nejlepší střelci: Hanus 8, Gřes 5, Čadra 5 – Burnazović 5/2, Dodica 5, Ptáčník 5. Rozhodčí: Friedel, Kučerka. Sedmimetrové hody: 2/1 – 2/2. Vyloučení: 5:5. ŽK: 2:1. ČK: Ptáčník (60.minuta)

  

Sestava: Schams 1, Štohanzl Ma. – Burnazović 5/2, Dodica 5, Ptáčník 5, Halíček 3, Flajsar 1, 

Bartůněk 1, Gregorovič 1, Krčál 1, Tomášek 1, Veselý 1, Melichar, Štohanzl Mir., Hajčman, Parolly.

 

Hodnocení a komentáře obou trenérů:

Peter Kostka, trenér TJ Sokol Nové Veselí:  Těžko se mi hledají slova. Jsem rozzlobený a zklamaný, neboť dnes jsme si nezasloužili vyhrát. Domácí byli hladovější a za vítězstvím šli mnohem důrazněji a s větším nasazením. Ne, nemůžu říct, že bychom nechtěli, ale dnes mi chyběla větší vůle jít za úspěchem přes bolest a maximální vyčerpání. Prohrávali jsme osobní souboje. V obranné fázi jsme byli zbytečně pasivní a soupeře jsme nechali až luxusně dlouho řešit mnoho situací uvnitř 9m prostoru. Chyběly přerušení, chyběla agresivita, první žlutou kartu jsme dostali až v 19 minutě, což jen potvrzuje má slova. Naopak Kopřivnice měla v obraně množství přerušení. Nevyhrávali jsme individuální souboje na spojkách i v prostoru pivota, nejednou jsme působili statickým dojmem, nešly nám nohy. A až příliš jsme tlačili hru přes střed domácí obrany. Ve druhém poločase jsme se úžasně zvedli a šestibrankové manko nejen stáhli, ale dokonce se dostali i do vedení. Trestuhodně jsme však pokazili přesilovku a domácím darovali dva body. Očekávám adekvátní reakci týmu. Reparát je za týden doma s Duklou. Znovu chci vidět ten nadržený mančaft, který pro vítězství udělá maximum."

 

Aleš Chrastina, trenér KH ISMM Kopřivnice: „V dnešním utkání jsme chtěli jednoznačně odčinit prohru, kterou jsme utrpěli s Novým Veselím v podzimní části sezóny. Připravovali jsme se hlavně na to, že musíme vycházet z dobré obrany, protože Veselí má v útočné fázi kvalitní a urostlé hráče. S výjimkou snad jednoho úseku ve druhém poločase, kdy to bylo ale spíš o tom, že jsme neproměnili nějaké šance a Veselí s námi srovnalo krok, jsme splnili vše do puntíku a získali jsme zasloužené a důležité vítězství."

 

Momentka z pátečního extraligového utkání proti týmu Kopřivnice (foto: Ivan Pilát).

 

Pozvánky
21.05.2022 19:00
TJ Sokol Nové Veselí B - Sokol Šťáhlavy (Muži B)
Muži
Partneři