Domácí výhra v dohrávce


621.jpg

TJ Sokol Nové Veselí – SKP Frýdek-Místek 27:24 (13:9)

9. KOLO EXTRALIGY MUŽŮ | 24. 11. 2021

 

Třetí zápas v devíti dnech, takový byl program domácích házenkářů Nového Veselí, kteří ve středu hostili v rámci dohrávky 9. kola Frýdek-Místek. V posledním, sobotním, střetnutí utrpěli házenkáři Veselí první domácí porážku v aktuální sezóně, pomyslný reparát ovšem tentokrát složili na jedničku. Frýdek porazili o tři branky a bodově se dotáhli na Zubří a Lovosice.

Náš tým vstoupil do utkání kvalitní obranou, ovšem útok se našim hráčům zpočátku příliš nedařil. Především technické chyby nepustily naše hráče v prvních minutách ani do přímé střelecké šance. Frýdečtí hráči tak šli několikrát do dvoubrankového vedení. Naši hráči, možná svázáni zodpovědností za roli favorita, ovšem začali postupně svůj výkon zlepšovat. Na hrací ploše se tak přece jen začal projevovat tabulkový rozdíl. Poprvé jsme šli do vedení ve třinácté minutě po střele Adama Ptáčníka. Náš náskok rostl, ve 21. minutě zvyšoval Luboš Bartůněk na 10:6. Hosté z Frýdku dokázali v následujících minutách snížit na rozdíl jediné branky (10:9). Pak ovšem přišla naše vylepšená koncovka a tříbranková série, díky které jsme šli do poločasové přestávky ve vedení, skóre bylo 13:9. Minutu před koncem poločasu ještě přišel náš tým o Miroslava Štohanzla, ten viděl po ostrém zákroku před brankovištěm červenou kartu.

Úvod do druhé půle byl z naší strany, co se týče střelecké produktivity úplně o něčem jiném než v samotném úvodu zápasu. Po několika rychlých akcích narostlo vedení domácích už na sedm branek (18:11), a zdálo se být rozhodnuto. Naši hráči však byli často vylučováni, ve druhém poločase hráli 10 minut v oslabení. Toho dokázali hosté využít a zápas ještě mírně zdramatizovat. Do závěrečné desetiminutovky jsme šli ještě s pětibrankovým vedením. Po oddechovém čase frýdeckého trenéra přišla série branek hostů, kteří dokázali stáhnout dokonce na rozdíl pouhých dvou branek v 56. minutě zápasu. Roman Dodica zvýšil opět na tři branky, dvě minuty na to reagoval Ondrušík. Do poslední minuty a půl tak vytáhli hosté osobní obranu. Zřejmě rozhodující gól pak vstřelil třiapadesát vteřin před sirénou Jiří Gregorovič. Hosté sice znovu reagovali, poslední slovo měl však znovu Roman Dodica. Naši hráči tak úspěšně zvládli dohrávku, bodově se dotáhli na Lovosice a Zubří, které je v aktuální tabulce před hráči z Vysočiny pouze o skóre.

Nejlepší střelci: Dodica 6, Flajsar 5, Bartůněk 4 – Chudoba 6/2, Mucha 4, Choleva 3. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/2. Vyloučení: 7:3. ŽK: 2:2. ČK: Štohanzl Mir. (29.minuta)

 

Sestava: Schams, Štohanzl Ma. – Dodica 6, Flajsar 5, Bartůněk 4, Halíček 3, Gregorovič 3,

Ptáčník 3, Burnazović 2/2, Tomášek 1, Melichar, Krčál, Hajčman, Veselý, Štohanzl Mir.

 

Hodnocení a komentáře obou trenérů:

Peter Kostka, trenér TJ Sokol Nové Veselí: Čtyři týdny trvající "anglický cyklus", během kterého jsme absolvovali dva náročné zápasové vrcholy v každém týdnu, máme chválabohu za sebou. Únava je viditelná na každém hráči. A nemám na mysli pouze fyzickou únavu, ale především sníženou schopnost udržet vysokou míru koncentrace a úrovně mentálního nastavení. V zápase nám chyběla pohoda a lepší pohyb při řešení útočných akcí. Zatímco v úvodu sezóny jsme se po nápaditých akcích prosazovali snadno a do brány nám skoro všechno popadalo, dnes se v útočné fázi trošku trápíme. Na druhé straně je v současnosti ozdobou naší hry obranná činnost a neuvěřitelná kompaktnost, podpořená perfektními výkony gólmanů. Včera Víťa Schams doslova zavřel bránu a neskutečně nám v těžkých chvílích pomohl. I z toho důvodu je škoda, že tak kvalitní defenzivu v úvodu zápasů nedokážeme v mnohem větší míře zúročit v útoku. A tak, jak s Lovosicemi, tak proti Frýdku, je v polovině prvního poločasu stav 3:2 místo 8:2. Važme si stavu, ve kterém se náš mančaft dnes nachází. A jakou vnitřní sílu má. Co bychom za to dali takhle před necelým rokem. A ještě více si važme, že dokážeme vítězit i v zápasech, ve kterých se nám až tak nedaří. Sezóna je nesmírně dlouhá a nelze ji odehrát bez menších zaváhání, poklesu formy či kritických situací. Pár dní si od sebe odpočineme, jinými životními radostmi a aktivitami než je jen trénink, taktická příprava na zápas či videoanalýza, si pročistíme hlavy a načerpáme nové síly i chuť do další tvrdé práce. Frýdku přejeme štěstí do dalších zápasů. A v neposlední řadě znovu velký dík všem našim fanouškům, kteří nás hnali za každým míčem, děkujeme!"

 

Daniel Valo, trenér SKP Frýdek-Místek: „Nejdříve musím Veselákům pogratulovat. Domácí mají rozehranou výbornou sezonu, mají výborného trenéra, výborný mančaft, zdvojené posty – věděli jsme, že nás rozhodně nečeká nic lehkého. I kdybychom byli kompletní, tak jsem očekával velmi těžký zápas. Bohužel se situace vyvinula tak, že nám chyběli, dá se říci tři nejzkušenější hráči – to samozřejmě nesnižuje výkon Nového Veselí – ale bylo to na hřišti cítit, že naši mladí kluci ještě potřebují trochu více klidu. Každopádně já je za dnešní výkon musím pochválit, protože celý zápas odmakali, a trápili Veselí až do konce, nedarovali jim žádný míč. Takže za mě výsledek spravedlivý, Veselí bylo o ty tři góly lepší, a pevně věřím, že nás tento zápas může jen posunout. Ještě bych doplnil a reagoval, Peter je trošku detailista, já bych chtěl hrát špatně a vyhrát (úsměv). My s tím máme v průběhu této sezony problém, že dost zápasů (Veselí moc dobře ví, zažívali něco podobného v minulé sezoně), jsme hráli dobře, ale nakonec jsme prohráli o gól o dva, takže bych teď byl rád na jejich místě. A určitě bych rád na závěr zdůraznil skvělou atmosféru, výborné diváky, jako vždy ve Veselí. Všichni doufáme, že se bude hrát nadále před diváky, protože je to úplně o něčem jiném.“

 

Momentka ze středečního extraligového utkání proti týmu Frýdku-Místku (foto: Martin Duroň).

Celou fotogalerii z utkání najdete na našem Facebooku.

Pozvánky
11.12.2021 17:00
TJ Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
Muži
14.12.2021 19:30
TJ Sokol Nové Veselí - Talent tým Plzeňského kraje
Muži
Partneři