První domácí porážka v sezoně


617.jpg

TJ Sokol Nové Veselí – HK FCC Město Lovosice 27:28 (15:13)

11. KOLO EXTRALIGY MUŽŮ | 20. 11. 2021

 

Sobotní zápas už při pohledu na extraligovou tabulku sliboval, že bude na co se dívat, a to se také potvrdilo. V rámci 11. kola přijely na naši palubovku Lovosice, které chtěly navázat na svoji poslední domácí výhru proti Karviné. Utkání třetího s čtvrtým a přímý boj o bronzovou pozici měl lépe rozehraný náš tým, který vedl po většinu zápasu. Dva body si ale přesto odvezli hosté z Lovosic, kteří zvládli závěr utkání a náš tým porazili o jednu jedinou branku.

Oproti předchozím pohárovým zápasům jsme do utkání vstoupili dobře. Úvodní čtvrthodina sice nabídla branek jen poskrovnu, vidět byly hlavně defenzivy. Po deseti minutách zvyšoval Jiří Gregorovič naše vedení teprve na 3:1. V této fázi jsme měli stále mírně navrch. V patnácté minutě však vyrovnal Petrychenko, načež šli Lovci poprvé v utkání do vedení po brance Lukáše Malého. S tím se ovšem nechtěli naši hráči smířit. Tři přesné trefy v řadě si připsal Adam Ptáčník a skóre bylo rázem 7:6 ve 20. minutě zápasu. Po oddechovém čase naší lavičky přišlo další navýšení, na 11:8 zvyšoval Martin Hajčman. Do konce poločasu se ale Lovcům podařilo jejich ztrátu snížit na rozdíl jediné branky. Pár vteřin před hvizdem však přišel devítimetrový hod, který nekompromisně proměnil Adam Ptáčník. Do druhého poločasu se tak vstupovalo za stavu 15:13.

Dvoubrankový náskok jsme si udržovali také po celou úvodní desetiminutovku druhé půle. Poté ale přišel starý známý gólový výpadek našich střelců. Během sedmiminutovky jsme skórovali pouze jednou a na světelné tabuli najednou svítilo nepříznivé skóre 21:24. Naši hráči ovšem znovu dokázali, že se zejména v domácím prostředí před skvělou kulisou nevzdávají. Série tří branek Romana Dodici, na kterého navázali Martin Hajčman a Jiří Gregorovič, znamenalo otočení na 26:24! I hosté však ukázali, proč okupují přední příčky tabulky a dokázali vyrovnat. Diváci se bavili, tribuny hnali hráče dopředu a  sledovali jsme skutečnou reklamu na házenou. Závěrečná pětiminutovka nabídla strhující podívanou. Po dalším obratu šel hostující celek znovu do vedení, ani enormní snaha našich hráčů v úplném závěru nestačila. Po těsné výhře 28:27 tak připisují hosté z Lovosic.

Nejlepší střelci: Ptáčník 7, Gregorovič 5, Dodica 4 – Motl 7, Kupa 6/2, Trkovský 4. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 0/0 – 2/2. Vyloučení: 5:4. ŽK: 1:1. 

 

Sestava: Schams, Štohanzl Ma. – Ptáčník 7, Gregorovič 5, Dodica 4, Flajsar 3, Hajčman 3,

Melichar 2, Halíček 1, Bartůněk 1, Tomášek 1, Krčál, Burnazović, Štohanzl Mir., Veselý.

 

Hodnocení a komentáře obou trenérů:

Peter Kostka, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Jednou to už přijít muselo. Asi bylo toho štěstíčka v posledních zápasech příliš, protože dnes nám neskutečně chybělo. Nesmírně vyrovnaný duel, kterému by svědčila remíza. Zápas plný zvratů a rychlé házené se divákům musel líbit. Je velkou škodou, že nám body utekly mezi prsty. Ale na nedostatek štěstí se rozhodně vymlouvat nemůžeme. Jistě, u takto vyrovnaných soupeřů ho bezpochyby potřebujete. Ale v konečném důsledku vždy rozhodují detaily a počet správných a kvalitních rozhodnutí během celého zápasu. Jaké aspekty rozhodly, že nemáme dva body?
- slabší útočná agresivita a nízká efektivita v zakončení během úvodních 15 minut, kdy jsme fantasticky bránili, z čehož jsme jednoznačně měli vytěžit více gólů,
- rozdíly mezi soupeři ve hře v početní převaze a oslabení. Lovosice dosáhly několika gólů ve vlastním oslabení, což je neskutečně nakoplo. Naopak, my jsme se v oslabení neprosadili vůbec a navíc jsme zpackali i dvě klíčové přesilovky, ve kterých jsme udělali dvě technické chyby a ještě zakončili z velmi špatné střelecké pozice,
- nedůrazný úvod druhého poločasu v obranné hře, kdy soupeř dosáhl velmi lehkých gólů, k jakým jsme ho v první části hry naší agresivitou nepustili,
- příliš časté a zbytečně rychlé zakončení středem obrany, kde Lovosice disponují vysokými a dobře blokujícími hráči.

Klíčové situace si v pondělí rozebereme na videu. Pevně ​​věřím, že tato prohra bude především obrovskou motivací do nejbližšího domácího zápasu proti Frýdku-Místku. Dnes nám lidé po zápase krásně zatleskali a ocenili naši práci a bojovnost. Ve středu si zaslouží odměnu v podobě vítězství. Tento tým udělá pro úspěch maximum."

 

Roman Jelínek, trenér HK FCC Město Lovosice: „Myslím, že jsme dneska viděli velice kvalitní utkání. Narazily na sebe dva týmy, které chtějí hrát rychlou dynamickou házenou, což bylo znát. I když na můj vkus to dnes bylo až moc chaotické, v přechodu tam bylo spoustu chyb. Přestože máme v týmu zkušené hráče, poztráceli jsme v přechodném útoku spoustu míčů. Myslím, že – nechci úplně říci slušela remíza – ale bylo to hodně vyrovnané utkání, přelévalo se to ze strany na stranu. A my jsme na konci byli šťastnějším týmem. I když nám moc nefungovali přesilovky, jsem moc rád, že jsme to dokázali zlomit, a jsou to pro nás velice cenné body. Jedeme šťastní domů."

 

Jakub Flajsar, střední spojka TJ Sokol Nové Veselí: „Znovu jsme sehráli těsný zápas, chyběl kousek. Nestalo se nám to poprvé, že jsme takhle dotáhli. V jedné fázi už to bylo o tři, na což jsme dokázali reagovat, a skóre překlopili na svoji stranu. Ukázali jsme už několikrát, že tu mentální sílu, to srdce na to máme. Je to škoda, jak už říkali trenéři, ten zápas byl obrovsky rychlý, musel fanoušky bavit. A i při takovém tempu je to hrozně těžké, je to nahoru dolů a samozřejmě je to tom „kdyby tam ty góly padly, mohlo to možná vypadat jinak“, ale bohužel nepadly. Takže každopádně Lovosice musím říct, byly agresivní, neuvěřitelná obrana, ten střední zadní blok tam pracoval, ani nevím, kolik měli bloků, společně se skvělým Hrdličkou v bráně. Těžko se přes to dostávalo, ale myslím, že to byl dobrý férový zápas, který musel bavit, a my se od něj odrazíme, a jedem dál. Gratuluji soupeři."

 

Jan Kupa, střední spojka HK FCC Město Lovosice: „Musím říct, že osobně jsem si to utkání hodně užil. Byla tu opravdu fantastická atmosféra, muselo se to fanouškům líbit taková házená. Oba dva týmy se prezentují velmi rychlou házenou. Troufnu si říct, že jsme udělali dost technických chyb, na to, jak máme zkušené družstvo. Naštěstí nás Veselí v prvním poločase tolik nepotrestalo, takže jsme mohli být rádi, že jsme prohrávali jen o dva góly. Ale ve druhém poločase jsme zlepšili obranu, brankář Hrdlička nás tam v závěru několikrát podržel. My jsme šťastní, jsou to velmi důležité body z venkovního utkání. A děkuju Veselí za fair utkání."

 

 

Momentka ze sobotního extraligového utkání proti týmu Lovosic (foto: Michal Novotný).

Celou fotogalerii z utkání najdete na našem Facebooku.

 

Děkujeme všem fanouškům, kteří přišli podpořit naše mužské týmy! Atmosféra v ZDT Aréně byla opět skvělá!

Kompletní víkendové výsledky přehledně:

Pozvánky
11.12.2021 17:00
TJ Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
Muži
14.12.2021 19:30
TJ Sokol Nové Veselí - Talent tým Plzeňského kraje
Muži
Partneři