Postup do čtvrtfinále Českého poháru


609.jpg

TJ Sokol Nové Veselí – HBC Ronal Jičín 30:28

po sedmimetrových hodech, po základní části 26:26 (10:13)

4. KOLO ČESKÉHO POHÁRU MUŽŮ | 9. 11. 2021 | 

 

V úterý 9. listopadu 2021 sehrálo naše mužstvo druhý zápas v rámci letošního ročníku Českého poháru.

Osmifinálový zápas proti extraligovému celku Jičína došel až k rozstřelu sedmimetrových hodů, ve kterých byli šťastnější a úspěšnější naši hráči, a slavíme tak postup do čtvrtfinále! 

 

Nejlepší střelci: Dodica 6/1, Melichar 6, Bartůněk 6 – Kovařík 7/1, Dolejší 6/1, Thorovský  5. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 3/1 – 1/1. Vyloučení: 2:3. ŽK: 1:2.

Po 60 minutách: 26:26. Rozstřel – 7m hody: 4:2 (Burnazović, Flajsar, Parolly, Gregorovič – Kovařík, Šulc)

Sestava: Schams, Štohanzl Ma. – Dodica 6/1, Melichar 6, Bartůněk 6, Gregorovič 4/1, Flajsar 2/1,

Burnazović 2/1, Veselý 2, Hajčman 1, Parolly 1/1, Krčál, Ptáčník, Štohanzl Mir., Halíček, Štěpán.

 

Hodnocení a komentář trenéra:

Peter Kostka, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Při zpětném pohledu na včerejší zápas se jedno oko směje a druhé pořádně mračí. A takové je i moje zápasové hodnocení... Ano, splnili jsme cíl a postoupili do čtvrtfinále Českého poháru. Ne, nemůžeme tak nekoncentrovaně a s takovým amatérským mentálním nastavením vstoupit do zápasu. Ano, očekávali jsme, že odložení ligového duelu s Frýdkem-Místkem a následná reprezentační přestávka nás dostanou z tempa a vzhledem ke skutečnosti, že jsme s výjimkou Adama Tomáška společně trénovali téměř po dvou týdnech až v pondělí, je částečně logické, že se to na některých systémových principech projevit musí. Ne, ani únava, ani delší zápasová pauza nemohou sloužit jako výmluva, obzvláště u našich klíčových hráčů, kteří musí být nositeli kvality, což se však včera jistě nepotvrdilo. Ano, mám obrovskou radost, že jsme otočili zápas, během kterého jsme prohrávali už o 7 gólů a znovu jsme ukázali, že v aktuální sezóně máme mimořádně silný kolektiv, který je nejen perfektně kondičně připravený, ale především vnitřně silný. Ne, tento výkon, především v první části hry, v sobotu na Majlontu stačit nebude! Je dobře, že jsme si tím prošli v poháru. Pevně ​​věřím, že nám to pomůže. U některých hráčů očekávám vyšší kvalitu a potvrzení toho, že jejich pozice v týmu, zkušenosti i reprezentační pozvánky, nejsou dílem náhody, ale objektivním zrcadlem kvality."

 

Momentka z úterního pohárového utkání proti týmu Jičína (foto: Martin Duroň).

Celou fotogalerii z utkání najdete na našem Facebooku.

 

Děkujeme všem fanouškům za podporu! Úvod zápasu nám vůbec nevyšel, ale společně jsme to zvládli!

Ve středu 10. listopadu budou dohrána zbývající osmifinálová utkání. Následovat bude los čtvrtfinále, po kterém vás budeme informovat o našem dalším soupeři.

Čtvrtfinálová utkání jsou naplánována hned na následující týden, středu 17. listopadu. 

#1klub1srdce

Partneři