Vezeme dva body z Hranic

TJ Cement Hranice – TJ Sokol Nové Veselí 25:29 (11:10)

8. KOLO EXTRALIGY MUŽŮ | 23. 10. 2021 |

Hranice nebyly příliš daleko od svých premiérových dvou bodů. Ještě dvě a půl minuty před koncem ztráceli domácí házenkáři na svého protivníka jen dva góly, Veselí si ale poslední desítky vteřin před koncem zápasu pohlídalo. Hráči z Vysočiny zůstávají v těsném závěsu za špičkou Extraligy, Hranice jsou stále bez bodu na opačném konci tabulky.

Na góly Zbránka a Brože zareagovali hosté stejnou mincí, Robert Halíček upravil skóre na 3:2 a David Melichar následně dvěma góly na 5:3. Ve dvacáté minutě vyrovnával na 7:7 Jaroslav Fulneček a vedení vrátil domácím Jan Plaček. Po time-outu hostů mířil dvakrát přesně ze značky sedmimetrového hodu Anur Burnazović, pokaždé ale jen dotahoval jednobrankovou ztrátu. Poslední gól první půle padl za záda brankáře Veselí, Jan Plaček stanovil poločasový stav, 11:10 pro Hranice. Přetahovaná pokračovala také ve druhém dějství, Jiří Gregorovič otočil stav zápasu na 13:12 pro Veselí, Petr Magrla na 15:14 ve prospěch Hranic. Důležité základy budoucího veselského vítězství položil Robert Halíček a Roman Dodica mezi čtyřiačtyřicátou a pětapadesátou minutou. První jmenovaný na konci této pasáže zvyšoval na 26:22 ve prospěch Veselí, Roman Dodica tou dobou sledoval zbytek zápasu kvůli červené kartě po třetím dvouminutovém trestu jen z tribuny. S výkonem svých spoluhráčů a především pak s Robertem Halíčkem mohl být ale spokojený, Veselí si došlo pro vítězství 29:25. (zdroj: handball.cz)

Nejlepší střelci: Magrla 7/6, Zbránek 5, Fulneček a Pinkas po 3 – Halíček 9, Dodica 6, Burnazović 5/3. Rozhodčí: Blanár, Opava. Sedmimetrové hody: 7/6 – 3/3. Vyloučení: 4:5. ŽK: 1:2.

Sestava: Schams, Štohanzl Ma. – Halíček 9, Dodica 6, Burnazović 5/3, Bartůněk 4, Melichar 3,

Gregorovič 1, Flajsar 1, Ptáčník, Krčál, Tomášek, Štohanzl Mir., Veselý, Parolly, Štěpán.

Hodnocení a komentáře obou trenérů:

Peter Kostka, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Doposud nejtěžší zápas v sezóně máme úspěšně za sebou. Ano, právě takové souboje, ve kterých rozhoduje správné mentální nastavení a především schopnost vyrovnat se s očekáváním jasného vítězství, jsou v dlouhodobé ligové soutěží klíčové a jejich zvládnutí nejednou rozhoduje o účasti týmu v play off. Nebyl to pěkný zápas. Nehráli jsme dobře. V některých úsecích jsme se neskutečně trápili. Ale co je nejpodstatnější, zvládli jsme to a na Vysočinu vezeme nesmírně důležité dva body. V minulé sezoně jsme takové zápasy nezvládali. Největší radost mám z mentální síly našeho týmu. Není uměním vyhrát, když se většině mančaftu daří a tlačí Vás plná tribuna úžasných fanoušků. Mnohem cennější je uspět v zápase, ve kterém se trápíte, nedokážete se dostat do tempa a hlavně bojujete se silným vnitřním tlakem a velkými očekáváními. Vydřené vítězství ukázalo, že se můžeme opřít o ohromnou sílu našeho týmu. Dnes to bylo o silném charakteru. Samozřejmě, několik konkrétních herních situací v tomto zápase odhalilo nedostatky, jejichž systematické odstraňování je a bude absolutní nezbytností příštích týdnů a jediným předpokladem zvládnutí vysokých předsezónních cílů. Protože umíme, musíme a budeme hrát lépe."

Kompletní výsledky sobotních zápasů našich týmů přehledně:

Kromě dorostenců sehrál svůj domácí zápas také náš tým mužů B, který si připsal další výhru. V 6. kole slaví výhru proti B-týmu Strakonic a v tabulce zůstává nadále stoprocentní.

Děkujeme všem fanouškům, kteří přišli podpořit naše týmy!