Prohra v Karviné

HCB Karviná – TJ Sokol Nové Veselí 35:26 (16:13)

7. KOLO EXTRALIGY MUŽŮ | 13. 10. 2021 |

Středeční utkání 7. kola proti sobě poslalo dva týmy s vynikající formou. Domácí Karviná ještě v lize nenašla přemožitele, Nové Veselí padlo pouze na Dukle, ze zbylých utkáních bralo dva body. V hale STaRS se ale tentokráte jednalo o jasnou záležitost, Baník ve druhém poločase rozhodl o svém vysokém vítězství a zůstává na prvním místě se stoprocentním bodovým ziskem.

Roman Dodica a Jakub Flajsar dostali Veselí nadvakrát do vedení, následně otáčel Vojtěch Patzel a Ondřej Skalický zvyšoval v osmé minutě na 4:2. Znovu vyrovnáno bylo o pár chvil později, Luboš Bartůněk upravil skóre na 4:4. Celý první poločas pak hostující hráči úspěšně dotahovali nejtěsnější vedení domácího týmu, Jakub Flajsar vyrovnával v sedmnácté minutě na 8:8, po něm Roman Dodica na 9:9 a dvakrát gólově přispěl Anur Burnazović. Karviná se do utrhla až na konci prvního poločasu, Ondřej Skalický zvyšoval na 13:11 a v poslední minutě prvního poločasu na 16:12. Odpovědět stihl ještě Roman Dodica. Hostujícím házenkářům vyšel také vstup do druhého poločasu, v devětatřicáté minutě David Melichar snížil na 19:20.  Na vývoj skóre reagoval Michal Brůna oddychovým časem a udělal dobře. Jeho svěřenci v dalších minutách rozhodli o vítězi utkání. Nejprve zvyšoval Jan Sobol na 23:19, poté Vojtěch Patzel už na 26:19 a po gólech Dominika Soláka upravil skóre deset minut před koncem Jan Sobol na 30:21. Veselí stihlo jen korigovat, poslední gól zápasu vstřelil Adam Tomášek. Veselí mohlo těšit alespoň další gólové vystoupení Romana Dodici, na domácí straně střelecky táhl svůj tým  Vojtěch Patzel. (zdroj: handball.cz)

Nejlepší střelci: Patzel 9/3, Solák 6, Skalický 6 – Dodica 7, Burnazović 6/3, Flajsar 5. Rozhodčí: Kremláček, Procházka. Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/3. Vyloučení: 1:3. ŽK: 1:3.

Sestava: Schams, Štohanzl Ma. – Dodica 7, Burnazović 6/3, Flajsar 5, Gregorovič 2, Bartůněk 1,

Ptáčník 1, Melichar 1, Krčál 1, Tomášek 1, Parolly 1, Halíček, Štohanzl Mir., Veselý, Štěpán.

Hodnocení a komentáře obou trenérů:

Peter Kostka, trenér TJ Sokol Nové Veselí: Konečný výsledek je pro nás nesmírně krutý. Přes 40 minut se hrál vyrovnaný a otevřený duel. Avšak následné klíčové situace jsme nezvládli a postavili domácí na koně. Na mysli mám především dva momenty, které nás definitivně zlomili. Tím prvním bylo zbytečné vyloučení za stavu 20:19 pro domácí, které nás vyvedlo z výborného tempa a následně absolutně zbabraná přesilovka v 42. minutě za stavu 23:19 z pohledu Karviné. Právě zde jsme měli poslední příležitost vrátit se do zápasu. No dvě laciné technické chyby, potrestané dvěma góly, nás definitivně zlomili a negativně ovlivnily naše sebevědomí. Potom jsme už hráli vabank. Jistě, mohli jsme hru zpomalit a zápas s vidinou dosažení relativně přijatelného gólového rozdílu dohrát se ztrátou pěti - šesti branek. Ale to není a nikdy ani nebude naší filozofií. Naopak, šli jsme do maximálního rizika, změnili obranný systém, snažili se za každých okolností hrát rychlý útok a především sáhli po hře 7 na 6. Ano, nevyšlo nám to a inkasovali jsme několik laciných gólů, které výrazně pokazili výsledné skóre. Je však naší povinností vyzkoušet vše, co může zvrátit průběh utkání a mít kuráž riskovat i s vědomím, že to může dopadnout podobně neúspěšně jako dnes.

Jaké poučení nám tento duel přinesl? Je jich hned několik. Sportovně třeba přiznat, že soupeř byl lepší, obzvláště v individuálních činnostech. My jsme však od úvodních minut měli až nezdravý respekt z některých domácích individualit a příliš snadno prohrávali osobní souboje. Až v druhé třicetiminutovce jsme Karvinou přinutili mnohem více se na každý gól nadřít a hlavně jsme uvěřili, že se nemáme čeho bát. Dalším perfektním poučením je zjištění, že potřebujeme ještě kvalitněji rozvíjet individuální činnosti, abychom se v budoucnu dokázali více prosadit proti tak extrémně ofenzivní defenzivě jakou dnes hrála Karviná. A nejdůležitějším poučením je nutnost herní disciplíny každého hráče během celého utkání a za jakéhokoliv stavu. Pokud totiž chceme porazit soupeře jako Karviná, rozhodující je a vždy bude striktně dodržovat herní systém a udržet celých 60 minut stoprocentní koncentraci na plnění taktických zápasových úkolů.

Nejbližší dny využijeme na kvalitní regeneraci, doléčení všech nemocí, které nás pronásledují už téměř měsíc, a na pořádný mentální odpočinek, jelikož od července intenzivně šľapeme. No od pondělí se znovu začínáme maximálně zodpovědně a koncentrovaně připravovat na další souboje. Čeká nás nahuštěn program s důležitými zápasy ve Velkém Meziříčí (3. kolo Českého poháru - pzn.), v Hranicích, doma proti Frýdku-Místku a v Maloměřicích. Ty potřebujeme zvládnout a výrazně se tím přiblížit ke splnění předsezónního cíle v podobě postupu do play off."

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „Veselí přijelo sebevědomě, mají za sebou povedené zápasy. Ani tento dnešní nebyl jednoduchý. I když jsme věřili, že vývoj utkání zlomíme, tak se to povedlo až někdy v druhé půlce druhého poločasu. Asi by se to podařilo dřív, ale Peťa Mokroš si dnes vybral smůlu, když dostal snad čtyři kuriózní góly – po blocích, od tyčky do hlavy a pak do branky a podobně. Ale to k házené patří. Jinak musím kluky pochválit. Měli jsme v poslední době hodně nachlazených, museli jsme zrušit tři tréninky a například Venca Franc ještě pořád není úplně OK, ale nastoupil a aspoň na chvíli pomohl klukům v obraně."

Momentka ze středečního extraligového utkání proti týmu Karviné.

(zdroj: HCB Karviná)