Třetí domácí výhra


591.jpg

TJ Sokol Nové Veselí – HC ROBE Zubří 32:30 (14:13)

6. KOLO EXTRALIGY MUŽŮ | 9. 10. 2021

 

Střetnutí 6. extraligového kola svedlo proti sobě dva tabulkové sousedy. Náš tým i hosté ze Zubří si v dosavadním průběhu letošního ročníku připsali 4 výhry a 1 prohru. Forma obou soupeřů tak naznačovala, že půjde o vyrovnané a atraktivní utkání. To se potvrdilo už od prvních minut. Skóre utkání otevřel domácí Roman Dodica, který naše mužstvo střelecky táhl, a připsal si v zápase 10 branek. První sedmiminutovka patřila našim hráčům, kteří šli do vedení 5:1. Druhý gól Zubří vstřelil ze sedmimetrového hodu Lukáš Mořkovský, který na straně hostů otevřel svůj vysoký brankový zápis – ovšem ani jeho 13 branek nestačilo hostům k zisku dvou bodů. Náš tým i nadále využíval útoky, agresivně bránil, důležité zákroky si znovu připisoval i skvěle chytající Víťa Schams v naší brance. Hosté sáhli k taktické změně hry 7 na 6, což nás vyvedlo z rytmu. Další čtyřminutovka do 14. minuty tak patřila hostům, kteří stáhli skóre až na 8:7. K oddechovému času tak logicky sáhla i naše lavička. Další průběh utkání byl vyrovnaný a zaplněná ZDT Aréna byla svědky krásného házenkářského souboje. Domácí udržovali jedno až dvoubrankový náskok až do konce prvního poločasu. V poslední desetiminutovce vytáhl důležité zákroky opět Schams, když dvakrát vychytal sedmimetrové hody Lukáše Mořkovského. Na naší straně se naopak prosadil Flajsar, dvě branky přidal Ptáčník a opět jsme vedli o tři branky, 14:11. Hosté ovšem dokázali do konce poločasu v poslední dvouminutovce ještě snížit na 14:13.

Úroveň zápasu byla i ve druhé půli vysoká. Náš tým se znovu dokázal utrhnout na tři branky, Zuberští však nedovolili domácím větší náskok. Naopak přišly naše chyby a ukvapené střely, čehož během minuty a půl využili hosté ke srovnání skóre na 19:19 v 39. minutě zápasu. Ve 42. minutě přišla červená karta pro hostujícího Dobeše za faul na domácího Halíčka, což ovšem hosty paradoxně více nakoplo, a poprvé otočili skóre zápasu ve svůj prospěch. Ve 46. minutě skóroval Mořkovský na 23:22 pro hosty. V tomto úseku jsme zaznamenali 6 minut bez vstřelené branky. Strhující atmosféra domácích tribun, i za přispění hostujících zuberských fanoušků, hnala tempo zápasu stále dál. V úseku 48. až 53. minuty šli několikrát do dvoubrankového vedení hosté. V této fázi to tak byli naši hráči, kteří museli dotahovat. K radosti domácích tribun přišlo vyrovnání po gólu Krčála na 27:27 v 54. minutě. Po oddechovém času hostujícího trenéra šlo Zubří ještě jednou do vedení (28:27), avšak poslední šestiminutovka patřila našemu týmu, který otočil skóre na 30:28. Za stavu 31:29 šel domácí Burnazović v poslední minutě střílet sedmimetrový hod, který bohužel pro náš tým neproměnil. Pár vteřin na to přišlo snížení hostů na 31:30 a zápas tak čekalo napínavých 46 vteřin. Domácí trenér sáhl k oddechovému času zrovna ve vteřině, kdy střílel svůj desátý gól Roman Dodica po krásné individuální akci. Gól tak nebyl uznán a týmy šly k taktickým poradám. Téměř jako přes kopírák zopakoval krásný gólový moment Dodica, aby si přece jen ke svému gólovému zápisu zapsal desítku. Poslední vteřiny už naše mužstvo zvládlo a slaví tak po výhře 32:30 třetí domácí a celkem pátou výhru v aktuálním ročníku.

Nejlepší střelci: Dodica 10, Flajsar 5, Ptáčník 5 – Mořkovský 13/2., Jurka 5, Mičkal 3/2. Rozhodčí: Bareš, Uhlíř. Sedmimetrové hody: 2/1 – 6/4. Vyloučení: 3:2. ŽK: 1:0. ČK: Dobeš (42. minuta)

 

Sestava: Schams, Štohanzl Ma. – Dodica 10, Flajsar 5, Ptáčník 5, Gregorovič 4, Halíček 4, 

Krčál 2, Burnazović 1/1, Bartůněk 1, Melichar, Štohanzl Mir., Veselý, Tomášek, Parolly, Štěpán.

 

Hodnocení a komentáře obou trenérů:

Peter Kostka, trenér TJ Sokol Nové Veselí: Další emotivní večer a nádherná reklama na českou nejvyšší soutěž. Zápas měl vše, co dělá z házené nejkrásnější a nejdynamičtější kolektivní sport a kvůli čemu ji tak milujeme - extrémní nasazení, neuvěřitelnou atmosféru a neustále se měnící průběh utkání, během kterého se obě družstva střídaly ve vedení. Vstup do zápasu jsme měli excelentní. Věděli jsme, že klíčové bude vyrovnat se soupeři ve fyzickém nasazení a především zvládnout individuální obranné souboje. Hráli jsme dostatečně agresivně, výsledkem čehož bylo velké množství důležitých obranných přerušení na naší straně. Energii a extrémní tempo z obranné fáze jsme navíc dokázali velmi efektivně přenést do rychlého přechodu do útoku. Sršela z nás radost ze hry a vysoké sebevědomí. Zubří samozřejmě na nepříznivý stav reagovalo a po oddechovém čase proti nám vytáhlo hru 7 na 6. A přestože jsme se na tento herní koncept hostů v týdnu připravovali, zpočátku jsme ho nedokázali bránit. S přibývajícím časem se nejen ztenčoval náš náskok, ale zejména se snížilo tempo hry, což nám vůbec nevyhovuje. Od tohoto momentu až do závěru utkání byly plné tribuny svědkem neskutečně vyrovnané partie, plné soubojů na ostří nože. My jsme to však zvládli. Jako skutečný a mentálně silný tým. Obzvláště se to ukázalo v době, kdy jsme prohrávali o dva góly a dokonce utkání zbývalo deset minut. Tehdy jsme ukázali odvahu i kuráž a šli do rizika rychlé házené založené na druhé vlně rychlého útoku. To nás vrátilo do zápasu. Opět se potvrdilo, že nevyhrává tým, který zvolí cestu zdánlivé jistoty, ale mančaft, který má koule riskovat. Na chlapce jsem hrdý. Už druhý týden bojujeme s virózou a s různými zdravotními úskalími. No dnes jsme jeli přes bolest a nechali na palubovce všechno. Toto poznání mě těší ještě více než konečný výsledek. Na závěr musím opakovaně poděkovat našim fenomenálním fanouškům. Kdo to nezažil, neuvěří. Děkujeme, jste tím nejlepším dopingem jaký znám."

 

Zbyněk Mizera, odpovědný vedoucí HC Robe Zubří: „Nejdříve bych pogratuloval Veselí k vítězství. Zápas splnil vše, co jsme od něho očekávali, že to bude boj od začátku do konce. Soupeř hrál to, co jsme od něj čekali. Bohužel se nám nepodařilo některé naše taktické záměry. Utkání bylo vyrovnané. Z mého pohledu by mu slušela i remíza, ale pár drobností na konci zápasu rozhodlo o vítězství domácích, takže gratulace.“

 

Momentka ze sobotního extraligového utkání proti týmu Zubří (foto: Martin Duroň).

Celou fotogalerii z utkání najdete na našem Facebooku.

 

Děkujeme všem fanouškům, kteří přišli podpořit naše mládežnické i mužské týmy! Atmosféra v ZDT Aréně byla skvělá a všechna 4 družstva si přispala vítězství!

Kompletní výsledky přehledně:

Partneři