Čtvrté kolo dorosteneckých soutěží

V sobotu 9. října odehrály naše dorostenecké týmy čtvrté kolo svých soutěží.

Druhá dorostenecká sobota v domácím prostředí byla pro naše týmy úspěšná! Mladší dorostenci se utkali v rámci 4. kola s týmem Sokol Šťáhlavy - po vyrovnaném prvním poločase se výkon našich hráčů v druhém poločase zlepšil a nakonec z toho byla poměrně vysoká výhra 37:28. Utkání 4. kola čekalo také naše starší dorostence, kteří změřili síly s celkem Liberce. Toto utkání bylo od začátku v režii našich hráčů, kteří jasně zvítězili 36:15. Oba týmy si tak připisují do tabulky dva body. V neděli 17. října se oba dorostenecké týmy představí na půdě Lovosic!

TJ Sokol Nové Veselí – Sokol Šťáhlavy 37:28 (15:14)

4. KOLO LIGY MLADŠÍHO DOROSTU | 9. 10. 2021 |

Sestava: Tůma A., Vinopal – Erbes 8, Svoboda 6, Říha 4/3, Horáček 3, Tůma J. 3, Honc 3,

Koníček 2, Tůma F. 2, Karban 2, Havlíček 2/1, Chvátal 1, Dlouhý 1.

Hodnocení hlavního trenéra Róberta Barty: „Domácí zápas s týmem Šťáhlav jsme nezvládli dle našich představ. Odehráli jsme totiž dva diametrálně rozdílné poločasy. Na začátku zápasu jsme neměli správný přístup a náš výkon jsme nedokázali zvednout ani se střídajícími hráči. Po poločasové přestávce pak vyšel ze šatny nový tým. Za 10 min jsme si dokázali vypracovat šestigólové vedení, které jsme postupně zvyšovali. Nebýt samotného závěru zápasu, kdy jsme polevili v koncentraci a k tomu těch „zázračných“ 30 minut prvního poločasu, zápas mohl skončit výraznějším rozdílem pro nás. V zápase se vyskytly i pozitivní momenty. Například, že po více než 3 měsících po vážném zranění zvládnul delší úsek utkání i Tomáš Koníček. V neděli cestujeme do Lovosic, které zatím neztratily ani bod. Doufám, že jsme si vědomi, že předvedená hra ze soboty nám určitě na úspěch stačit nebude."

TJ Sokol Nové Veselí – Liberec Handball 36:15 (22:8)

4. KOLO LIGY STARŠÍHO DOROSTU | 9. 10. 2021 |

Sestava: Doležel, Dufka – Ogoun 7/2, Brabec 4/1, Strýček 4, Hájek 4, Musil 4, Jochman 3,

Novotný 3, Štěpán 2, Vladař 2, Flajsar 1, Popela 1, Krejčí 1, Krejz.

Hodnocení hlavního trenéra Jana Bělocha: Do zápasu s Libercem jsme vstupovali velmi motivovaní revanšovat se za předchozí prohru na palubovce Plzně. Od úvodních minut jsme do zápasu nastoupili s dobrou aktivitou a díky velkému nasazení v obraně jsme získávali spoustu míčů a ujali jsme se hned vedení. Ve 12. minutě jsme vedli 10:2 a tím byl určen ráz utkání. Naším hlavním cílem v dalším průběhu bylo udržet nasazení a neustále zvyšovat vedení. To se nám dařilo do poločasu. Na začátku druhé půle, soupeř, který neustále bojoval a nebyl odevzdaný, na chvíli zachytil naše tempo a my jsme přestali vedení zvyšovat. Ve 42. minutě jsme opět přidali a skóre začalo narůstat do konečné podoby. Jsem rád, jak tým zareagoval na prohru v předchozím kole a dokázal předvést kvalitní výkon. Naším cílem je být v každém dalším kole lepší a doufám, že to potvrdíme už za týden, kdy nás čeká těžký zápas na půdě dobře hrajících Lovosic."

Momentka ze sobotního utkání starších dorostenců proti týmu Liberce (foto: Martin Duroň).

Celou fotogalerii z utkání najdete na našem Facebooku.

Děkujeme všem fanouškům, kteří přišli podpořit naše mládežnické i mužské týmy! Atmosféra v ZDT Aréně byla skvělá a všechna 4 družstva si přispala vítězství!