Muži - TJ Sokol Nové Veselí - HC Cement Hranice 33:26 (13:13)

V posledním utkání této sezony přijel do ZDT Arény tým Hranic, proti kterému se našemu týmu herně nedaří. Tento zápas byl navíc přímou konfrontací o 9. místo v Strabag Rail extralize. Pokud náš tým chtěl pomýšlet na posun v tabulce musel utkání vyhrát minimálně o 6 branek. 


59.jpg

Do utkání vstoupili lépe hosté a do šesté minuty si vypracovali vedení 3:5. Tento nástup se naštěstí podařilo našemu týmu zastavit a do 12. minuty otočil na 6:5. Mírné vedení o 1 - 2 branky si dokázal držet až do konce poločasu, který ovšem Hranice zvládli lépe a vyrovnali na 13:13.

I úvod druhé půle byl vyrovnaný a ve 36. minutě byl stav 16:16. Od té doby začal náš tým zvyšovat svoje tempo a navyšovat svoje vedení.  Ve 41. minutě už byl stav 20:17 a deváté místo se začalo přibližovat. V padesáté minutě musela lavička hostí reagovat time-outem, ale to už svěže hrající Veselí vedlo 28:20 a zdálo se být na nejlepší cestě k obhajobě devátého místa z minulé sezony. Hranice ovšem nesložili zbraně a v 56. minutě dokázal Mičkal snížit na 30:25. To však bylo od hostů vše a náš tým odskočil na konečných 33:26 a posunul se na 9 místo tabulky.

"Z naší strany to bylo velmi nervózní utkání. Hranice nám herně nesedí a nedokážeme v utkáních s nimi držet potřebné tempo. V první poločase jsme moc spěchali jak v obraně, tak i v přechodu nám chyběla trpělivost a tak zkušený tým, jako jsou Hranice, toho dokázali využít. Tedy šance na vysoké vítězství se do druhého poločasu jevila spíše jako teoretická. Tým ale stále věřil, a i přes běhavý zápas v Brně, dokázal vystupňovat tempo a zvítězil potřebným rozdílem. Jsme rádi, že se loučíme s domácím publikem výhrou a dokázali jsme divákům vystřílet i vysokou naturální odměnu za jejich podporu. Chci poděkovat i týmu, že i přesto, že jsme zachráněni, dále bojují o každý míč a to se nám určitě v dalších sezonách vrátí." Uzavřel hodnocení trenér Pavel Hladík 

Partneři