Vezeme dva body z Jičína


587.jpg

HBC Ronal Jičín – TJ Sokol Nové Veselí 27:28 (14:15)

5. KOLO EXTRALIGY MUŽŮ | 2. 10. 2021 |

 

V rámci 5. extraligového kola odcestoval náš tým na zápas do Jičína. Podpořen značnou skupinkou našeho fanklubu a fanoušků, kteří v hale vytvořili skvělou atmosféru! Domácí byli motivováni získat v domácím prostředí vytoužené dva body, neboť výsledkově jim poslední zápasy nevyšli. Vstup do utkání měl však lepší náš tým - v útoku se nám dařilo a šli jsme do vedení 5:2 v 7. minutě zápasu. Poté však přišel střelecky hlušší úsek, kdy jsme nedokázali pět minut vstřelit branku, a domácí se dokázali dotáhnout na skóre 6:6 v 15. minutě. Naše lavička logicky zasáhla oddechovým časem. V dalším úseku byla hra vyrovnaná, ani jeden z týmů nešel do výraznějšího vedení. V poslední desetiminutovce první půle jsme domácím dvakrát odskočili na rozdíl tří branek - zbytečné chyby a neproměněné šance na naší straně ovšem znovu znamenaly dorovnání soupeře. Remízový stav první půle odmítl Luboš Bartůněk na levém křídle, který ještě v poslední sekundě skóroval a do šaten se tak šlo za stavu 15:14 ve prospěch našeho týmu.

Vstup do druhého poločasu nám vyšel - po gólech Adamů Tomáška a Ptáčníka jsme šli ve 34. minutě do vedení 18:14. Kromě sedmibrankového Ptáčníka se střelecky pětkrát prosadil Gregorovič na pivotu či čtyřbrankoví Bartůněk na křídle a Burnazović na spojce. V dalším průběhu druhé půle jsme si stále udržovali čtyřbrankový náskok a kontrolovali hru. Naše výpadky se však projevily a domácí trestali chyby a naše neproměněné šance - za stavu 19:21 tak přišel ve 41. minutě náš další oddechový čas. Krátká taktická porada se ukázala jako dobrý tah, po další desetiminutovce bylo skóre 20:25. Domácí však nezabalili zbraně, naši střelci se naopak trápili v koncovce. Jičínští nastartovali pětiminutovou stíhací jízdu a pět minut před koncem už bylo skóre o pouhou jednu branku (25:26). O dvě minuty později už na světelné tabuli svítila dokonce remíza 27:27. V tomto okamžiku náš podržel v brance znovu skvěle chytající Víťa Schams, který vytáhl důležitý zákrok. Minutu před koncem vstřelil ze sedmičky rozhodující branku Anur Burnazović a početná skupinka našich fanoušků v hledišti hlasitě hnala naše hráče k dalším dvěma bodům. Závěrečné vteřiny ještě přinesly drama v možném srovnání domácích, které si naše obrana pohlídala. Po výhře 28:27 si tak vezeme domů na Vysočinu dva důležité body do tabulky. 


Nejlepší střelci: Rychna 6, Freiberg 4, Krahulec 3/3 – Ptáčník 7, Gregorovič 5, Burnazović 4/1, Bartůněk 4. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 6/4 – 2/1. Vyloučení: 2:3. ŽK: 0:0.


Sestava: Schams, Štohanzl Ma. – Ptáčník 7, Gregorovič 5, Burnazović 4, Bartůněk 4,

Flajsar 2, Dodica 2, Tomášek 2, Melichar 1, Halíček 1, Štohanzl Mir., Veselý, Parolly.

 

Hodnocení a komentáře obou trenérů:

Peter Kostka, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Další infarktový zápas. Pokud to takto půjde dál, po sezóně přibude mé jméno do kartotéky místního kardiologa. Každopádně je náš vstup do aktuálního soutěžního ročníku nádherný a po předchozí sezóně plné útrap a nešťastných proher, je především obrovským zadostiučiněním pro všechny, kteří nám nepřestávali věřit a v těch nejtěžších chvílích stáli pevně za námi.

Do Jičína jsme cestovali zdravě sebevědomí a výborně připravení. Během celého týdne jsme v hlavách hráčů budovali vítězné přesvědčení a neustále si zdůrazňovali, že musíme mít "koule" vyhrát. To znamená nehrát profesorsky a ze "zápasového automatu" si zvolit tlačítko odvaha, riziko a kuráž. Jistota v našem případě totiž znamená smrt a v přirozené DNA našeho mladého týmu nemá a nemůže mít místo. Celý zápas jsme byli lepším týmem. No vždy když jsme se dostali do dvou či tříbrankového trháku, tak jsme trestuhodně upustili od konceptu odvahy a rizika. Co konkrétně tím mám na mysli? Přestali jsme táhnout rychlý útok, nebyli tak důrazní v obranných osobních soubojích a hlavně nám na pár minut odešla kvalitní koncentrace, nezbytná k důraznému plnění jasných taktických úkolů. Důsledek se okamžitě projevil v postupném útoku, kde jsme hráli nejednou zbytečně krátce, napadali nesprávné prostory a alibisticky si nabízeli zakončení ve finální fázi.

Poučení do dalších zápasů? Nemůžeme se bát zavřít zápas co nejdříve. A když je soupeř zralý na vyšší brankový příděl, musí ho i dostat. Potřebujeme udržet nastavené hlavy dlouhý časový úsek, neuspokojit se ani nic zdánlivě bezvýznamného nepodcenit. Vše totiž stojí a padá na detailech.

Závěr byl neskutečně hektický. Osobní obrana na Ptáčníka nebo Melichara nás totálně vyvedla z rytmu a my jsme najednou prohrávali vnitřní zápas s vlastním strachem o výsledek. Nám však hra 5 proti 5 na otevřeném prostoru musí vyhovovat. No to nesmíme mít obavy vzít na sebe v daný moment odpovědnost a mít kuráž jít i v takovém případě do rizika. Je to další skvělá zkušenost a úžasné poznání, na čem všem ještě potřebujeme v takticko-mentální přípravě pracovat. Každopádně je úžasné jak týmově a charakterově jsme nakonec šílený závěr zápasu ustáli a zvládli. Klobouk dolů chlapci.

Obrovské díky patří i našim úžasným fanouškům, kteří nás v hojném počtu přijeli do Jičína podpořit. Byli skvělí!!! Hezčí dárek k narozeninám jsem si ani nemohl přát. Je radost trénovat tyto chlapce. Jsem na ně hrdý a velmi se těším na další společné výzvy!"

 

Vít Schams, brankář TJ Sokol Nové Veselí: „Naštěstí nám to klaplo, i když jsme si to dokázali pěkně zdramatizovat. Myslím si, že takovýhle zápas, kdy vedeme o pět branek těsně před koncem, bychom měli dotáhnout bez větších nervů. Nepovedlo se, ale naštěstí jsme to zase ubojovali, vyhráli jsme a vezeme si důležité dva body, což se mě osobně stalo tady z Jičína poprvé."

 

Petr Mašát, trenér HBC Ronal Jičín: Zápas se mi nehodnotí příliš pozitivně, jelikož jsme prohráli o gól a ztratili jsme důležité domácí body. Veselí je teď v pohodě, je na vítězné vlně, ale na druhou stranu jsem rád, že jsme po těch dvou sprchách, které jsme dostali od Zubří a Karviné, měl náš výkon stoupající tendenci. Ať už od gólmanů, po obranu, která se zvedla. Na druhou stranu vidím ještě veliké rezervy v postupném útoku. Zápas jsme prakticky ztratili v prvním poločase, kdy jsme doháněli výsledek, nakonec jsme poločas dotáhli na rozdíl jedné branky, ale ve druhém poločase nám Veselí znovu odskočilo. My jsme se s tím snažili něco udělat, což se podařilo, ale bohužel jsme nezvládli koncovku, a právě proto bylo Veselí o ten gól lepší."

 

 

Kompletní výsledky víkendových zápasů našich týmů přehledně:

 

 

V dalším extraligovém kole se naše mužstvo znovu představí v domácím prostředí - tentokrát to bude znovu výzva!

V rámci 6. kola přivítáme v sobotu 9. října celek Zubří, který se prezentuje velmi dobrou formou!

Zároveň to bude další sobota nabitá házenou, neboť kromě našeho A-týmu se rovněž představí také naše dorostenecké týmy včetně zápasu našeho mužstva B!

Budeme se na vás těšit v naší ZDT Aréně znovu těšit!

#1klub1srdce

Partneři