Třetí kolo dorosteneckých soutěží

V sobotu 2. října odehrály naše dorostenecké týmy třetí kolo svých soutěží.

Naše dorostenecké týmy čekala v sobotu 2. října těžká utkání na palubovce Plzně v rámci 3.kola jejich soutěží. Starší dorostenci měli nakročeno k vítězství, domácí však ukázali své kvality a zápas otočili ve svůj prospěch. Také zápas mladších dorostenců málem nabídl otočku - našim hráčům se však nepodařilo větší ztrátu, kterou v průběhu druhé půle nabrali stáhnout na méně než dvoubrankový rozdíl. Tentokrát tak dva body zůstavají v obou kategoriích na domácí půdě.

Talent Škoda JS Plzeň A – TJ Sokol Nové Veselí 30:29 (19:16) *

3. KOLO LIGY MLADŠÍHO DOROSTU | 2. 10. 2021 |

* chyba v elektronickém zápise (utkání skončilo 30:29)

Sestava: Tůma A., Jurek – Erbes 8/2, Tůma F. 7, Dlouhý 3, Karban 3, Honc 3,

Říha 2, Havlíček 1, Horáček 1, Svoboda 1, Chvátal, Koníček, Tůma J.

Hodnocení hlavního trenéra Róberta Barty: „Ze zápasu v Plzni mám i s odstupem času smíšené pocity. Věděli jsme, že nás bude čekat náročné utkání, ve kterém musíme hrát na hranici našich možností, pokud budeme chtít bodovat. Tomu odpovídal i náš vstup do zápasu, který jsme měli velmi kvalitní. Dovolím si tvrdit, že jsme hráli náš výkonnostní strop. Kolem 15. min jsme ale ztratili energii, což se projevilo hlavně v defenzívě. Plzni jsme dovolili až moc jednoduše skórovat, díky čemu překlopili skóre na svou stranu. Ani vstup do druhého poločasu nebyl podle našich představ. Neproměnili jsme několik šancí za sebou a soupeř si tak vypracoval šestigólový náskok. Pak přišla poslední desetiminutovka zápasu, za kterou musím své svěřence pochválit. Ukázali totiž, jak silný dokáže být náš kolektiv. Kluci vložili do závěru obrovskou energii, a hlavně díky zlepšené obraně jsme byli schopní dávat jednoduché góly z přechodů a vrátili jsme se zpátky do zápasu. V poslední minutě jsme měli možnost ještě dorovnat skóre, ale chybělo nám trošku více klidu, zkušeností. V budoucnu si nemůžeme dovolit tak výrazné výkonnostní rozdíly v naší hře. Pokud by byl náš výkon trošku konstantnější, hlavně v obranné fázi hry, myslím si, že zápas mohl mít šťastnější konec pro nás…"

Talent Škoda JS Plzeň – TJ Sokol Nové Veselí 26:25 (10:14)

3. KOLO LIGY STARŠÍHO DOROSTU | 2. 10. 2021 |

Sestava: Doležel, Dufka – Brabec 5/1, Flajsar 4, Hájek 4, Musil 4, Krejz 3,

Popela 2, Strýček 1, Krejčí 1, Jochman 1, Štěpán, Vladař, Novotný, Duroň, Ogoun.

Hodnocení hlavního trenéra Jana Bělocha: K zápasu v Plzni jsme přistupovali se značným respektem a věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého. Úvod zápasu to jen potvrdil, ale v druhé desetiminutovce jsme převzali iniciativu a dostali se do šesti brankového trháku. Bohužel do poločasu jsme ještě neproměnili několik příležitostí, ke kterým se přidaly technické chyby a soupeř zkorigoval na poločasových 14:10. V druhé půli náš výkon postupně uvadal a naopak soupeř s přibývajícím časem dokázal stupňovat obrátky. My jsme pokračovali v nedůrazné obranně, technických chybách a špatné úspěšnosti střelby. Díky těmto faktorům bojující soupeř v nervózní koncovce překlopil vedení a celkové vítězství na svou stranu. My jsme zklamáni z prohry, ale věřím, že jsme si dokázali pojmenovat všechny její příčiny a to nás posune dále."

Kompletní výsledky víkendových zápasů našich týmů přehledně:

V dalším kole se naši dorostenci znovu představí na domácí půdě! V sobotu 9. října přivítají celky Šťáhlav a Liberce! Zároveň to bude další sobota nabitá házenou, neboť kromě dorostu se rovněž představí také naše mužské týmy!

Budeme se na vás těšit v naší ZDT Aréně!