První kolo dorosteneckých soutěží

V sobotu 18. září zahájily svou novou extraligovou sezónu oba naše dorostenecké týmy.

Úspěšnou premiéru v nové sezoně za sebou mají oba naše dorostenecké týmy! Mladší i starší dorostenci se v sobotu 18. září představili v rámci 1. kola svých dorosteneckých soutěží proti týmům SKKP Handball Brno a oba naše týmy si připsaly dva body!

SKKP Handball Brno – TJ Sokol Nové Veselí 19:39 (12:20)

1. KOLO LIGY MLADŠÍHO DOROSTU | 18. 9. 2021 |

Sestava: Tůma A., Jurek – Horáček 8, Karban 5, Honc 4, Tůma F. 5, Svoboda 4,

Tůma J. 2, Koníček 2/1, Říha 2, Chvátal 2, Dlouhý 3, Havlíček 2, Erbes.

Hodnocení hlavního trenéra Róberta Barty: „Zdá se to až neuvěřitelné, ale poslední ligový zápas jsme odehráli před rokem… Bylo příjemné vidět chlapce opět před diváky, jakou mají radost ze hry, chybělo nám to. Jsem rád, že vstup do sezóny jsme zvládli úspěšně. Náš výkon byl na začátku utkání trošku nervózní, což znamenalo poměrně dost nevynucených technických chyb.  Začáteční nervozitu jsme ale postupně překonali, a hlavně výkon z druhé půlky zápasu splňoval parametry toho, jakou házenou se chceme prezentovat. Jsem rád, že každý hráč měl svůj podíl na vítězství a kdo nastoupil do zápasu i skóroval. Poděkovat musíme i rodičům, fanouškům, kteří přišli v hojném počtu a vytvořili nám skvělou kulisu!“

SKKP Handball Brno – TJ Sokol Nové Veselí 17:29 (8:12)

1. KOLO LIGY STARŠÍHO DOROSTU | 18. 9. 2021 |

Sestava: Doležel, Dufka – Popela 8/3, Krejz 3, Štěpán 3, Strýček 3, Duroň 2,

Flajsar 2, Hájek 2, Novotný 2, Ogoun 1/1, Vladař 1/1, Musil 1, Brabec 1, Jochman.

Hodnocení hlavního trenéra Jana Bělocha: „K prvnímu utkání v nové sezóně jsme nastoupili po dlouhé přípravě. Díky tomu jsme byli velmi natěšeni na první soutěžní střetnutí s nováčkem extraligy z brněnského Králova pole. Úvod zápasu se nesl v duchu naší kvalitní obranné činnosti, která ve spolupráci s brankářem dokázala zastavovat soupeřovy útoky. Díky tomu jsme měli větší množství šancí z první a druhé vlny, ale bohužel se nám nedařilo v zakončení. V tomto duchu se odehrál celý první poločas, který jsme vyhráli 12:8. Ve druhé půli se pokračovalo podle zajetých not, ale my jsme trošku zlepšili efektivitu střelby byť to stále mělo k ideálu daleko. Ve 44. minutě byl na ukazateli skóre stav 22:10 v náš prospěch a utkání bylo rozhodnuto. V poslední desetiminutovce jsme se zase vrátili k neproměňování šancí v extrémní míře, a tak konečný výsledek byl 29:17. Na první ligové utkání po tak dlouhé době byl náš výkon na slušné úrovni, ale do budoucna musíme ještě hodně přidat, abychom byli úspěšní i nadále.“

Podpořit naše mládežnické týmy v domácích zápasech můžete poprvé už příští sobotu, kdy nás čeká doslova den plný házené - postupně se totiž doma představí všechny naše týmy! O kompletním programu vás budeme informovat v následujících dnech. Věříme, že si najdete do naší ZDT Areny cestu a vytvoříte našim týmům tradiční skvělou atmosféru!