Muži - SK KP Brno - TJ Sokol Nové Veselí 31:35 (13:16)

Na úvod odvetné fáze play-out skupiny Strabag Rail extraligy zajížděl náš "A" tým do Brna. Tým SK KP Brno dokázal tým z Vysočiny v této sezoně již 3 x porazit a i čtvrté utkání přineslo další mistrovské body pro náš tým. Ten se tak dokázal udržet v boji o konečné 9 místo. 


58.jpg
Sestava: Schams, Studený - Štěrba 7, Sekulič 6, Živojinovič 5, Melichar 4, Skalický 4, Bartůněk 3, Chosik 3, Valoušek 1, Krčál 1, Ptáčník 1, Nedvěd, Štohanzl, Veselý 
 
Do utkání lépe vstoupili domácí a ujali se vedení 2:1. V páté minutě již náš tým dokázal otočit na 2:4. Brno však dokázalo reagovat a v šesté minutě byl stav 5:5. Poté přišel velký tlak Veselí a do 10. minuty jsme dokázali odskočit na 5:9. Brno opět trpělivou hrou dokázalo do dvacáté minuty srovnat na 10:10. Další pětiminutovka vyzněla opět pro hosty a ti odskočili na 10:13. Do konce poločasu se hrála vyrovnaná házená a do kabin se odcházelo za stavu 13:16.
Úvod druhého poločasu byl ze strany Veselí opět soustředěný a ve 36. minutě jsme vedli již o 6 branek 14:20 a zdálo se být rozhodnuto. Brno, ale již poněkolikáté v utkání, dokázalo trpělivou a bojovnou hrou smazávat vedení Veselí a v 54. minutě musel trenér Pavel Hladík sáhnout k time-outu a to za stavu 26:27. Ten dal našemu týmu klid a opět jsme odskočili na 27:31. Bylo rozhodnuto, že i čtvrtý zápas skončí vítězstvím Nového Veselí. 
 
Hodnocení obou trenérů: 
 

Ivan Minařík, SKKP Handball Brno: „Gratuluji soupeři k vítězství. Veselí mělo po celý zápas lehce navrch, jak herně, tak výsledkově. Zlepšili jsme oproti předchozím dvěma zápasům útočnou fázi, nicméně v obraně jsme si nedokázali poradit s rychlou kombinační hrou spojka-pivot.”

Pavel Hladík, TJ Sokol Nové Veselí: „Dnešního vítězství si velmi vážíme, hodně jsme se na něj nadřeli. Brno se dnes dokázalo připravit a byl to nejtěžší letošní zápas s tímto soupeřem. Havlát, Hastík a Dostalík předvedli dnes svoji extra třídu a my si nemohli být ani minutu jistí výsledkem. Chtěl bych poděkovat hráčům, že udrželi koncentraci. Jsme rádi, že jsme to zvládli a udrželi se tak ve hře o deváté místo. Již zítra máme doma Hranice, takže se nyní už soustředíme na další zápas.”

Partneři