První prohra sezony po dramatickém závěru

HC Dukla Praha – TJ Sokol Nové Veselí 26:24 (8:10)

3. KOLO EXTRALIGY MUŽŮ | 15. 9. 2021 |

Velké drama se odehrálo také v Praze. Nové Veselí přijíždělo na palubovku loňského bronzového medailisty psychicky posilněné o dvě vítězství. Naopak hostitelé na body stále čekali, po jedné těsné a jedné výrazné prohře chtěl mladý celek pod vedením Michala Tonara konečně uspět. Ve středeční předehrávce 3. kola se to podařilo, Dukla zvládla závěr utkání a díky tomu zůstaly body doma.

Domácí Marek Hlinka otevíral skóre, které ale za malou chvíli Veselí převrátilo na svoji stranu. Žádné gólové hody se v hale Ruzyně nekonaly, po dvaceti minutách hry snižoval David Šůstek na 6:7. Veselí se téměř po celý první poločas drželo v mírném náskoku, Roman Dodica a Luboš Bartůněk se svými góly postarali o nejvyšší vedení hostů v celém zápase, pět minut před koncem úvodního dějství zvyšovali na 7:10. David Šůstek ještě vstřelil jeden gól a do kabin tak šla Dukla s dvoubrankovou ztrátou. Vyrovnaný stav svítil na tabuli znovu až ve čtyřicáté minutě, veselského brankáře nadále zaměstnával nejlepší střelec utkání, David Šůstek. K němu se v následujících minutách přidali Jakub Krušberský a Jiří Rakouský, ve vedení ale hostující hráče udržely čtyři góly Jiřího Gregoroviče v řadě, po něm pálil přesně Luboš Bartůněk. S góly se především v závěru nakonec přeci jen roztrhl pytel, Marek Hlinka minutu před koncem vyrovnával na 24:24, trenér hostů Peter Kostka si následně vzal time-out. Ten jeho týmu nepomohl, poslední dvě gólové střely patřily Dukle, utkání ukončil zásahem přes celé hřiště do prázdné brány Martin Březina. Dukla si doslova vybojovala první body, Veselí z palubovky odcházelo v této sezóně premiérově poraženo. (zdroj: handball.cz)

Nejlepší střelci: Šůstek 7/1, Krušberský 5, Hlinka 4 – Gregorovič 5, Dodica 4/1, Melichar 4, Bartůněk 4. Rozhodčí: Šlezing, Špunar. Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/2. Vyloučení: 3:4. ŽK: 2:1.

Sestava: Schams, Štohanzl Ma. – Gregorovič 5, Dodica 4/1, Melichar 4, Bartůněk 4,

Burnazović 2/1, Halíček 2, Flajsar 1, Krčál 1, Veselý 1, Ptáčník, Štohanzl Mir., Tomášek, Parolly.

Hodnocení a komentáře obou trenérů:

Peter Kostka, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Zápas se mi hodnotí neskutečně těžko. Dnes nás neporazila Dukla, doslova jsme se porazili sami a soupeři darovali dva body jako na zlatém podnose. Je to obrovská škoda, protože vyhrávat na Dukle 55 minut a nakonec prohrát, to se tak brzy již zopakovat nemusí. Od úvodu bylo jasné, že Dukla má před námi respekt a její hráči si po posledních zápasech příliš nevěří. Výborně jsme bránili a nutili domácí tým zakončovat ze špatných a nepřipravených pozici. Bohužel nedokázali jsme navázat na útočnou kvalitu z prvních dvou ligových duelů. Na to jak perfektně první poločas pracovala defenziva jsme měli bezpochyby vstřelit více gólů z rychlého útoku. Hráli jsme však těžkopádné, zbytečně vozili míč a dělali nejednou až školácké technické chyby. Navzdory ne optimálnímu výkonu v útočné fázi jsme Duklu drželi na dostřel dvou až tří branek. Závěr jsme však trestuhodně nezvládli. Zcela nám v posledních deseti minutách odešla defenziva a domácí tým jsme lehkými brankami po velmi krátce trvajících útocích zbytečně postavili na nohy. Ještě dvě minuty před koncem jsme vyhrávali o gól a měli jedinečnou šanci rozhodnout zápas v náš prospěch. Trestuhodně jsme však zahodili dvě vyložené střelecké příležitosti po sobě a byli za to až krutě potrestáni ...
Obrovská škoda, že se v úvodu druhého poločasu zranil Burnazović. Jeho rozvaha, individuální schopnosti a leaderství nám v závěru velmi chyběly. Co nejednou chybělo ještě více, bylo korektnější posuzování několika kritických situaci. Nikdy nehodnotím arbitry, zvláště, když uděláme tolik technických chyb a soupeři sami darujeme vítězství, ale současně odmítám přihlížet tomu, pokud nám někdo vědomě křivdí, protože jsme v očích mnoha stále "vesnickým klubem". Za ta léta poctivé práce si náš klub zaslouží uznání a respekt a ne přístup ve smyslu "měli jste být lepší o 10 branek a vyhráli byste ..." Hlavy však určitě nevěšíme. Nejednou je prohra silnější motivací než několik výher v řadě. A to bude i tento případ."

Michal Tonar, trenér HC Dukla Praha: „„Bylo to vážně vybojované utkání se šťastným koncem pro nás. Pořád jsme se chtěli dotáhnout, což stojí strašně moc sil. Ale jsem rád, že jsme to dokázali. V posledních pěti, možná dokonce dvou minutách, se to otáčelo. Bylo to rychlé. A my jsme tohle vítězství potřebovali. Za dva dny hrajeme Evropský pohár, kam by se nám asi nastupovalo dost těžko, kdybychom třikrát padli v lize. Takže určitě velká pochvala celému týmu za přístup. Ale je to jen taková první hvězdička a doufám, že teď budou pomalinku přibývat další. Teď nás čeká Evropský pohár a já pevně věřím, že za dva dny se zase navrátíme oběma nohama na zem a budeme bojovat o postup."

Momentka ze středečního extraligového utkání proti týmu Dukly Praha.

(zdroj fotografií: Facebook HC Dukla Praha)