Domácí vítězství nad Kopřivnicí


576.jpg

TJ Sokol Nové Veselí – KH ISMM Kopřivnice 33:30 (15:12)

2. KOLO EXTRALIGY MUŽŮ | 11. 9. 2021

 

V rámci sobotního druhého kola se proti sobě ve veselské ZDT Aréně postavilo naše mužstvo, které chtělo v domácím prostředí potvrdit výborný vstup do sezony, když dokázalo v úvodním extraligovém kole zaskočit mistrovskou Plzeň na její palubovce, a hosté z Kopřivnice. Hostující mužstvo naopak v prvním kole nebodovalo, a tak měli samozřejmě také o motivaci postaráno.

Plné hlediště domácích i hostujících fanoušků vytvořilo oběma celkům vynikající atmosféru, a té odpovídala také kvalitní podívaná. První gól vstřelili kopřivničtí a celá úvodní desetiminutovka byla vyrovnaná, skóre se přelévalo a ani jeden tým výrazně neodskočil. V dalších minutách bylo všechno jinak, domácí hráči dokázali čtyřmi góly během tří minut odskočit na skóre 8:5. Hosté reagovali oddechovým časem ve snaze zastavit rozjetý domácí tým. Během první půle hosté nepustili veselský tým do vyššího než čtyřbrankového vedení. Naopak, ve 24. minutě se kopřivnickým podařilo snížit na rozdíl jediné branky (11:10). Oddechový čas se vyplatil i na domácí straně. Veselští opět přidali v útoku i obraně a poločas vyzněl lépe pro domácí 15:12.

Také úvod druhé půle patřil našim hráčům. Přesnou střelbou během šesti minut navýšili veselští svůj náskok na 20:15. Zápas pokračoval ve vysokém tempu, domácí si udržovali pětibrankový náskok až do 48. minuty zápasu. Slabší chvíli si vybrali i domácí, hosté zpřesnili útok a osm minut před koncem snížili na 27:25. V důležitých chvílích podržel náš tým gólman Martin Štohanzl, který vystřídal v průběhu zápasu brankáře Víta Schamse, který si během utkání rovněž připsal několik důležitých zákroků. To jakoby hráče nabudilo a přidali další branky a tři minuty před koncem zápasu se opět dostali do pětibrankového vedení. Hosté dokázali do konce zápasu už pouze snížit na konečných 33:30. Náš tým si tak do tabulky připsal další důležité dva body.

Nejlepší střelci: Burnazović 6/2, Bartůněk 5, Flajsar 4/2, Dodica 4 – Grizelj 7/1, Petřík 5/3, Čadra 5. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 6/4 – 5/4. Vyloučení: 3:4. ŽK: 1:2.

Sestava: Schams, Štohanzl Ma. – Burnazović 6/2, Bartůněk 5, Flajsar 4/2, Dodica 4, Halíček 3,

Krčál 3, Gregorovič 2, Melichar 2, Ptáčník 2, Veselý 1, Parolly 1, Štohanzl Mir., Tomášek, Štěpán.

 

Hodnocení a komentáře obou trenérů:

Peter Kostka, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Krásný zápas před famózním veselským publikem. Tolik energie a sil, kolik nám naše tribuny během celého duelu dodávaly, to se jen tak nevidí, ani se to nedá popsat slovy. Velké díky. Zejména v poslední čtvrtině zápasu, kdy se Kopřivnice nebezpečně gólově dotahovala, nás frenetickým povzbuzováním udržel náš pomyslný osmý hráč v zápase.

Zápas jsme od úvodního hvizdu měli pod kontrolou. Od 10. minuty jsme udržovali hosty ve dvou až tříbrankovém závěsu. Fungovala nám útočná fáze hry. Byli jsme připraveni na oba obranné systémy hostů a trpělivou hrou jsme je dokázali kvalitně narušovat a vytvářet si výborné střelecké pozice. Už druhý zápas v řadě jsme dosáhli více než 30 gólů, což je skvělé. No ještě víc mě těší skutečnost, že znovu byla naše gólová potence rozložena na téměř celý tým. Jednak to svědčí o variabilitě našeho útoku, díky čemuž nejsme pro soupeře natolik čitelní, ale především je to výsledek naší filozofie - částou rotací velkého počtu hráčů udržet tempo hry a rozložit odpovědnost a kvalitu na celý mančaft. Nepotřebujeme 12-gólové kanonýra, my máme skvělý tým bez hvězd a to je v našem krásném sportu to nejcennější. Samozřejmě, opět jsme inkasovali 30 branek. Je to hodně. V obranné fázi se potřebujeme zlepšit, protože ne každého soupeře vždy přestřílíme. Připravovali jsme se na nejsilnější zbraň Kopřivnice, spolupráci s portorickým pivotem Britem, ale v dnešním zápase jsme ho pokrývali až natolik, že jsme byli až příliš pasivní v přistupování na soupeřovy spojky, které jsme příliš snadno pouštěli do jednoduchých proskoků a střelby z volné ruky. Často nám chyběl jeden krok vpředu a větší agresivita. Na náš tým jsem hrdý. Je radost chodit do této party. Užíváme si každý trénink. Určitě přijdou i těžší dny a budeme muset řešit i nepříjemné situace, ale jsem přesvědčen, že tento kolektiv to zvládne, protože je postaven na správných základech."

 

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH ISMM Kopřivnice:  Chtěl bych v první řadě pogratulovat domácím k zaslouženému vítězství. Myslím si, že bojovali více, že chtěli o trošičku více ty dva body urvat, což bylo dneska klíčové. My pokud se nebudeme rvát srdcem, tak prostě dneska v Extralize bude velmi těžké uhrát body. Na 33 obdržených branek venku nejde vyhrát, to znamená, že jsem nespokojený s agresivitou v obraně, a jak jsem řekl bojovností. Udělali jsme hrozně moc nevynucených chyb, které se nesmějí stávat.“

 

 

Momentka ze sobotního extraligového utkání proti týmu Kopřivnice (foto: Martin Duroň).

Celou fotogalerii z utkání najdete na našem Facebooku.

Partneři