Vezeme vítězství z Plzně!

Talent tým Plzeňského Kraje – TJ Sokol Nové Veselí 30:32 (15:16)

1. KOLO EXTRALIGY MUŽŮ | 5. 9. 2021 |

Možná nejvýraznějším favoritem byl v 1. kole Talent tým Plzeňského kraje. Obhájce mistrovského titulu na své palubovce přivítal v neděli ráno předposlední tým loňského ročníku, házenkáře Nového Veselí. Ti ale nechali veškerý respekt v šatně a na palubovce se postarali o první velké překvapení, mistra obrali v jeho svatyni o oba body.

Do plzeňské haly našli cestu mimo jiné i české hvězdy z jiných sportů, hokejista Dominik Kubalík a fotbalový reprezentant Lukáš Provod. Ti spolu s dalšími fanoušky sledovali nevýrazný nástup obhájce titulu, Veselí se ujalo vedení, které nechtělo za žádnou cestu pustit. Talent pouze dotahoval, ve čtrnácté minutě vyrovnával na 8:8 Milan Škvařil. Zlom ale nenastal, naopak, Veselí šlo poprvé do vedení o 3 góly, z trháku zakončil úspěšně Robert Halíček. Plzeň do poločasu sice manko stáhla, do druhé půle ale šla s jednogólovou ztrátou. Naději na zlepšení pocítili domácí fanoušci v úvodu druhého poločasu, Talent šel poprvé do vedení, na 19:17 zvyšoval Jan Stehlík. Po oddechovém čase hostů ale znovu zaúřadoval Robert Halíček a Veselí si vzalo svůj náskok zpět. V závěrečné čtvrthodině se mohli Západočeši opřít o Jakuba Doudu, jeho góly ale vždy jen stáhly rozdíl ve skóre na jeden gól. Vyrovnat se už Plzni nepodařilo, Veselí si zkušeně pohlídalo závěr a vyhrálo o dva góly. (zdroj: handball.cz)

Nejlepší střelci: Douda 8/3, Režnický 5, Stehlík 3 – Flajsar 6/1, Bartůněk 6, Melichar 5. Rozhodčí: Bareš, Uhlíř. Sedmimetrové hody: 4/3 – 5/3. Vyloučení: 4:5. ŽK: 1:2.

Sestava: Schams, Štohanzl Ma. – Flajsar 6/1, Bartůněk 6, Melichar 5, Dodica 4/1, Halíček 4,

Ptáčník 3, Gregorovič 2, Burnazović 1/1, Veselý 1, Krčál, Štohanzl Mir., Tomášek, Štěpán.

Hodnocení a komentáře obou trenérů:

Petr Štochl, trenér Talent tým Plzeňského kraje: „Dvaatřicet inkasovaných branek je moc, naše obrana společně s gólmany toho dneska moc nezastavila. To byl největší rozdíl ve hře obou týmů. V útoku jsme se dokázali do střeleckých pozic prosazovat, ale ani v tom jsme nebyli tolik úspěšní jako Nové Veselí. Je to zádrhel hned v úvodu sezony, teď jedeme do Frýdku. Doma si budou věřit, ztížili jsme si to, budeme na tom teď trochu hůř psychicky. Ale já věřím, že máme natolik zkušený tým, že se z dnešní porážky poučíme a zvládneme to. Povíme si, co je potřeba zlepšit, abychom už příště byli úspěšnější.“

Peter Kostka: trenér TJ Sokol Nové Veselí: Do Plzně jsme cestovali dobře připraveni, ale s pochopitelnou pokorou. Chlapcům jsem v předzápasové promluvě zdůraznil, že neexistuje jediný důvod nastoupit na zápas se strachem a použil jsem paralelu se studentem, který se na maturitní zkoušku poctivě připravil, a tím pádem ho nemůže nic zaskočit. A my jsme se celé léto připravovali důkladně a zodpovědně. Náš zápasový plán vycházel z přesvědčení, že zkušené týmy jako Plzeň se do sezóny rozbíhají pomaleji a hlavně po nedávném emocionálním vrcholu v podobě zisku titulu nebude jejich vnitřní nastavení a motivace na takové úrovni jako v našem případě, obzvláště po nevydařené předchozí sezóně. Potřebovali jsme zvládnout trpělivý postupný útok domácích, založený na dlouhém tlaku, precizním držení šířky hřiště a kvalitním křižování s následnou spoluprací s pivotem. Přesto jsme s bráněním pivota měli problém celý první poločas. Důležité však bylo, že jiné prostory jsme udrželi a nenechali soupeře otevřít nás i z jiných pozici. Klíčové bylo zvládnout ofenzivní obranu Plzně. Pracovali jsme na tom celý týden a jsem neskutečně rád, že jsme většinu taktických úloh dokázali efektivně během zápasu splnit.

Skvělý zápas, úžasný vstup do sezóny a výborná atmosféra v kabině. Na chlapce jsem hrdý, jsme v Plzni, tak pozvu kluky na pivo (smích). Ale už v pondělí je nezbytné stoprocentně nastavit hlavy na domácí duel s Kopřivnicí, abychom dnešní výkon dokázali zopakovat a potvrdit, že nešlo o náhodu. "

Momentka z nedělní extraligového utkání proti týmu Plzně.

(foto: web Talent Plzeň)

12.08.2022 16:00
TJ Sokol Nové Veselí - SG Handball Westwien (Memorial)
12.08.2022 18:30