Sokol Kempa Cup 2021: výsledky

O víkendu 3. až 5. září 2021 se v naší ZDT Aréně uskutečnil tradiční turnaj dorostu Sokol Kempa Cup.


570.jpg

O uplynulém víkendu, 3. až 5. září, se v naší ZDT Aréně uskutečnil tradiční turnaj dorosteneckých kategorií Sokol Kempa Cupu 2021, který obvykle pořádáme vždy v lednu na úvod nového roku. Vzhledem ke covidové pandemii jsme byli nuceni letošní ročník odložit, ale jsme velmi rádi, že jsme o něj nepřišli a mohli jsme turnaj uspořádat v "náhradním" zářijovém termínu. Věříme, že i přes veškeré komplikace a omezení se turnaj povedl a všichni účastníci si ho s námi užili!

Výsledky jednotlivých utkání a konečné pořadí turnaje najdete níže v tomto článku.

Složení letošních skupin:

Skupina A - starší dorost (U19)
 
     TJ Sokol Nové Veselí 
     TJ Sokol Nové Veselí - muži B
     Talent Plzeň
     HC Dukla Praha
 
Skupina B - mladší dorost (U17)
 
     TJ Sokol Nové Veselí 
     NEKA
     Talent Plzeň
     HC Dukla Praha
 
 

Výsledky jednotlivých dnů turnaje:

 
VÝSLEDKY PRVNÍHO DNE!
 
 
VÝSLEDKY DRUHÉHO DNE!
 
 
VÝSLEDKY TŘETÍHO DNE!
 
 
 

A jak to letos celé dopadlo?

Konečné pořadí turnaje U17:

Jak hodnotí výkony našich mladších dorostenců hlavní trenér Róbert Barta?

 „Letošní ročník Sokol Kempa Cupu byl jak po organizační, tak po herní stránce velice náročný. Původně jsme plánovali turnaj odehrát s 8 týmy v obou kategorií, ale covidové opatření neumožnily vycestovat zahraničním mančaftům na náš už tradiční turnaj. Jsme rádi, že aspoň v kategorii mladšího dorostu jsme měli zahraničního soupeře, maďarský tým NEKA (Národní házenkářská akademie Maďarska). Turnaj jsme nezačali nejlíp. V zápase proti Plzni chyběla z naší strany energie, nasazení. V obraně jsme byli málo agresivní a dostávali jsme zbytečné 2 min tresty. Frustraci jsme přenášeli do útočné fáze hry, což znamenalo zbytečné chyby a nepřesnou koncovku. Zápas jsme sice vyhráli 28:26, ale s předvedeným výkonem, a hlavně přístupem, jsem vůbec nebyl spokojený.

V druhém zápase proti pražské Dukle vyběhlo na palubovku vyměněné družstvo. Kluci bojovali o každý míč, vytvořili skvělou zápasovou atmosféru. Díky kvalitní obraně jsme dávali jednoduché branky z přechodů a hned v úvodu utkání jsme si vybudovali výraznější náskok (11:4). Nejvíc mě potěšilo, že jsme Dukle nedovolili vrátit se zpět do zápasu a náš náskok jsme postupně zvyšovali. V letošní sezóně to byl z naší strany nejkvalitněji odehraný zápas.

V neděli nás čekal těžký soupeř z Maďarska, NEKA. Do zápasu jsme šli opět s velkou energií, jenom za stavu 5:3 jsme nevyužili 3-4 vyložené šance na to, abychom soupeřovi odskočili. Naopak, oni své šance nekompromisně proměňovali a otočili skóre ve svůj prospěch a do 50 min. si dokázali hlídat dvougólové vedení. V 55. min. se nám povedlo vyrovnat skóre, a zdramatizovat zápas. V posledních minutách zápasu jsme naše útoky nezakončovali úspěšně, a ani otevřená obrana nepřinesla očekávaný efekt, což znamenalo na závěr zápasu největší rozdíl ve skóre.  Kluci ale bojovali do poslední minuty, ukázali charakter a vůli.

Myslím si, že Sokol Kempa Cup byl dobrým závěrem přípravy na letošní sezónu. Potěšili mě některé individuální výkony, ale největší radost mám z našeho projevu, jak jsme se doma v posledních dvou zápasech odprezentovali. Soudržný kolektiv, který bojuje a vloží do zápasu to „srdíčko“ – právě to nám chybělo na turnaji v Lipsku.“

Tým našich mladších dorostenců obsadil na domácím turnaji 2.místo. (foto: Josef Tůma)
 

Soupiska družstva:

Tůma A., Jurek – Tůma J., Honc, Říha, Havlíček, Chvátal, Svoboda, Kakač, Dlouhý, Erbes, Tůma F., Horáček, Karban, Melichar, Koníček.

 

Konečné pořadí turnaje U19:


Jak hodnotí výkony našich starších dorostenců hlavní trenér Jan Běloch?

„Po velkých komplikacích s organizací turnaje jsme nakonec odehráli v rámci skupiny staršího dorostu pouze dvě utkání. V prvním jsme se střetli s celkem Plzně.

Soupeř hrál velice houževnatě a předváděl určitě lepší výkon než při jeho předchozí prohře s Duklou Praha. My jsme hráli velmi nekoncentrovanou profesorskou házenou a náš výkon nesplňoval žádné parametry, které chceme v naší hře mít. V ne moc pohledném utkání, které nakonec skončilo remízou, nebylo moc pozitivního, co by se dalo vyzdvihnout. Snad až na výkon brankařů a Adama Krejčího, kteří čněli nad ostatními.

V našem druhém zápase nás čekal celek pražské Dukly. Soupeř do utkání vstoupil velice dobře a kvalitní střelbou z větší vzdálenosti a agresivní obranou 1:5 se dostal hned do vedení 4:0. My jsme se ale postupně dostávali do utkání a náskok jsme stahovali. Dobrou spoluprací dvojic a trojic jsme dokázali nacházet prostory v soupeřově obraně. Soupeřům z Dukly postupně spadla úspěšnost střelby a nám se podařilo vývoj utkání obrátit na naši stranu. Jsme rádi, že jsme dokázali výsledek otočit, ale zároveň nám zápas ukázal velké množství našich nedostatků, na kterých musíme pracovat.

Nakonec jsme se stali vítězi turnaje, ale celkově měla naše hra k ideálu ještě hodně daleko. Obzvláště výkon z prvního utkání už se nesmí nikdy opakovat.“

Soupiska družstva:

Doležel, Dufka – Strýček, Duroň, Flajsar, Vladař, Ogoun, Brabec, Jochman, Popela, Krejz, Krejčí, Novotný, Musil, Navrátil, Mikšík. 

 
Tým našich starších dorostenců slaví vítězství na domácím turnaji. (foto: Martin Duroň)
 
Další momentky můžete najít v příspěvku na našem Facebooku nebo Instagramu!
 
 
Děkujeme všem týmům za jejich účast na letošním ročníku. Jsme moc rádi, že se se turnaj mohl v této době uskutečnit! Díky všem hráčům a jejich týmům za jejich výkony, skvělý přístup a výbornou atmosféru, kterou jsme po celý víkend společně utvářeli! Gratulujeme vítězům i poraženým. Doufáme, že jste si letošní ročník užili.
 
Těšíme se na viděnou na Sokol Kempa Cupu 2022!
Partneři