Naše mládež na turnaji v Lipsku


566.jpg

 

 

Hodnocení víkendu od trenéra mladších dorostenců Róberta Barty: 

„Jsem velice rád, že na rozdíl od minulé sezóny, tento rok jsme měli možnost absolvovat velice kvalitní turnaj v Lipsku, kde nás čekaly 4 zápasy během 2 dní. V naší věkové kategorii bylo 5 týmů, proto jsme hráli systémem každý s každým.

První zápas proti Potsdamu jsme nezvládli mentálně. Zápas jsme začali nervózně. V útoku jsme udělali až příliš mnoho technických chyb a k tomu se přidala neúspěšná střelba z vyložených šancí, včetně čtyř 7m hodů. V obraně jsme byli zbytečně vylučovaní, závěr první půle jsme museli odehrát ve třech hráčích. Jednoduše jsme se v zápase nedokázali chytnout a bohužel jsme prohráli. I když si myslím, že Potsdam bychom dokázali v devíti zápasech z deseti porazit.

Do druhého utkání jsme vstoupili lepší mentalitou, což se projevilo i na výsledku. Hlavně posledních 10 min první půle jsme podali důrazný, kvalitní výkon. Po změně stran jsme však nedokázali pokračovat v předváděné hře hlavně v defenzívě a Melsungen otočil zápas ve svůj prospěch. Bylo vidět, že v momentě, kdy se nám nedařilo, jsme měli ještě v hlavách první zápas a přestali jsme věřit ve vítězství.

Výkon, za který si kluci zaslouží pochvalu, ukázali právě proti nejsilnějšímu týmu turnaje, Lipsku. Zápas se odehrál ve velmi vysokém tempu, soupeř nás nenechal ani sekundu vydýchat. Tentokrát jsme se ale mnohem efektivněji prosazovali přes otevřenou obranu Lipska. Nejvíc mě potěšilo, že z naší strany to byl kolektivní výkon. Je pravda, že zápas jsme prohráli, ale prohráli jsme s pocitem, že jsme do zápasu dali všechno, a to je velký rozdíl.

V posledním zápase turnaje proti Dukle se nám nepovedlo otočit skóre. Myslím si, že z pohledu průběhu hry byla remíza spravedlivá. Střídali jsme lepší momenty s horšími a na obou stranách jasně dominovali útoky. Mrzí mě, že jsme v tom zápase nedokázali hrát rychlejší házenou, ale bojovnost i „srdíčko“ byly na správném místě a nevzdali jsme se až do konce zápasu.

Turnaj celkově hodnotím velice poučně. Museli jsme se vypořádat s narativním vstupem do turnaje. Naši soupeři nás přinutili sahat až na dno našich sil jak fyzicky, tak mentálně. Po roce pauzy jsme to potřebovali jako sůl, a právě nevydařené výsledky nás, doufám, přinutí ještě lépe do budoucna pracovat.“

 

 

Hodnocení přidává také trenér starších dorostenců Jan Běloch: 

„Na turnaj do Lipska jsme odjeli s cílem dostat se v každém zápase na hranu našich možností, abychom se dokázali vyrovnat velmi kvalitním soupeřům. V základní skupině nás čekaly celky Lipska a Melsungenu. Turnaj se hrál systémem na dvě tříčlenné skupiny a týmy na prvních dvou místech postupovaly do semifinále a celek na třetím místě do souboje o 5. místo.

V prvním zápase jsme se utkali s celkem Lipska, který předváděl výbornou házenou po celý zápas a v poklidu dokráčel k vysokému vítězství. My jsme bohužel nedokázali podat výkon, který jsme chtěli a byť jsme v některých pasážích dokázali podávat solidní výkon, tak na tohoto soupeře to zdaleka nestačilo. V druhém utkání jsme nejenom chtěli zlepšit náš výkon, ale i jít tvrdě za vítězstvím a postupem do semifinále. Náš výkon obzvláště na obranné polovině byl velmi kvalitní a soupeře jsme dokonale zaskočili. Vypracovali jsme si až osmibrankové vedení. Bohužel v průběhu zápasu jsme se začali trošku bát o vítězství a nechali jsme soupeře stáhnout rozdíl a koncovku zdramatizovat. Nakonec jsme dokázali uhájit vítězství o jednu branku, které v kombinaci s vítězstvím Lipska nad Melsungenem znamenalo postup do semifinále proti celku Magdeburgu.

V semifinále se náš soupeř ujal v začátku zápasu vedení o 3 až 4 branky a my jsme celý zápas stahovali tento náskok. Bohužel, vždy když jsme mohli soupeře dostat pod tlak, přišla zbytečná technická chyba nebo neproměněná šance. V zápase jsme podali náš nejlepší výkon v útočné části v aktuální fázi naší přípravy, bohužel špatná koncovka nás stála dramatičtější konec zápasu.

Poté jsme se začali chystat na boj o třetí místo. Jenže v druhém semifinále utržil celek Potsdamu další zranění, které se přidali k dalšímu zástupu zdravotních problémů ze základní skupiny a pod tímto dojmem odmítli k zápasu nastoupit. Bohužel jsme tím přišli o další kvalitní zápas, ve kterém jsme se chystali posunout naši výkonnost zase o krůček dál.

Výkony na turnaji hodnotíme pozitivně. Kvalitní soupeři nám ukázali, kde máme rezervy a na čem ještě pracovat. Vzhledem k tomu, jak dlouho jsme nehráli soutěžní zápasy, tak jsme turnaj zvládli i výsledkově velice solidně a to nás motivuje do další práce, abychom se za rok zase vrátili silnější.“

Pozvánky
12.08.2022 16:00
TJ Sokol Nové Veselí - SG Handball Westwien (Memorial)
Muži
12.08.2022 18:30
Budai Farkasok - MKS Kalisz (Memorial)
Muži
13.08.2022 16:00
SG Handball Westwien - MKS Kalisz (Memorial)
Muži
13.08.2022 18:30
TJ Sokol Nové Veselí - Budai Farkasok (Memorial)
Muži
14.08.2022 11:00
Budai Farkasok - SG Handball Westwien (Memorial)
Muži
14.08.2022 13:30
TJ Sokol Nové Veselí - MKS Kalisz (Memorial)
Muži
Partneři