Herní soustředění mužstva ve Slovinsku

V termínu od 17. do 21. srpna absolvovalo naše mužstvo herní soustředění ve slovinském Velenje.


562.jpg

Pouhý den volna si naši hráči užili po náročném programu mezinárodního Memoriálu Josefa Smékala. Hned v úterý 17. srpna vyrazilo naše mužstvo na herní soustředění do slovinského Velenje. V rámci zahraničního soustředění absolvovali hráči náročný program tréninků, jak silových, tak herních. Nechyběl však ani společný týmový program, vycházka městem či relax u místního Velenjského jezera. Během pětidenního soustředění byly na programu také dva přípravné zápasy s kvalitními soupeři z nejvyšší slovinské soutěže.

Ohlédnutí za soustředěním od našeho hlavního trenéra Petera Kostky:

„V nádherném slovinském městečku Velenje jsme našli perfektní podmínky. Od ubytování a skvělé restaurace, přes sportovní halu, videomístnost a posilovny, až po dva nesmírně kvalitní přípravné zápasy s družstvy nejvyšší slovinské soutěže. Další výhodou bylo, že nám přálo počasí a vše jsme měli blízko.

Během pěti dnů jsme absolvovali čtyři herní tréninky, dva silové tréninky a dva přípravné zápasy. Nepochybně toho bylo dost a ke konci našeho pobytu byla únava obrovská. Přece jen, od druhé poloviny července makáme téměř výlučně dvoufázově a navíc jsme stihli odehrát sedm přípravných zápasů. Stále však zdůrazňuji, že pokud bychom po takto koncipovaném letním přípravném období nebyly unavení a na hřišti létali už měsíc před ligou, někde bychom určitě udělali chybu. Chlapci to nejednou kousali, ale nestalo se, že by někdo cokoli odfláknul nebo podcenil. Toho si vážím nejvíce, protože na síle a charakteru kolektivu chceme v příští sezoně hodně stavět.

Oba přípravné zápasy jsme využili na ladění důležitých herních detailů. Přestože nám neposkytli odpovědi na všechny otázky, zdokonalili jsme v nich nové útočné kombinace, zestabilizovali spolupráci ověřených dvojic a trojic v obranném systému a hlavně zjistili, kde nás ještě tlačí bota a čemu se budeme muset poslední dva týdny před úvodním extraligovým kolem primárně věnovat.

Pobyt ve Velenje jsme samozřejmě využili i na utužení kolektivu. Bylo radostí sledovat náš tým a vnímat jeho vnitřní energii.

Zápasy proti MRK Ljublana a RK Slovenj Gradec měly vysokou sportovní úroveň. Dokonale odhalily naše nedostatky. Celkově jsem nesmírně rád, že jsme v létě odehráli náročné přípravné zápasy s družstvy ze šesti evropských zemí, jejichž herní projev byl nejednou velmi specifický a inspirativní.

Jsem přesvědčen, že herní soustředění ve Velenje nám výrazně pomohlo k naplnění předsezónních týmových cílů, zvláště v úvodu sezóny.“

 

Společná fotka A-týmu po příjezdu na soustředění do slovinského Velenje.

  

Přípravné zápasy:

Středa 18. 8. 2021    19:00    MRK Ljublana - TJ Sokol Nové Veselí      31 : 30    (18 : 17)

Sestava: Schams, Štohanzl Ma. – Bartůněk, Halíček, Melichar, Dodica, Burnazović, Krčál, Veselý, Ptáčník, Tomášek, Flajsar, Gregorovič, Štohanzl Mir., Parolly, Krejz. 

První přípravný zápas nabídl vyrovnané a zajímavé momenty i řadu emocí. Těsný náskok z prvního poločasu dokázali domácí v závěrečných sekundách uhájit a zvítězit.

 

Pátek 20. 8. 2021    18:30   RK Slovenj Gradec – TJ Sokol Nové Veselí      27 : 26    (15 : 15)

Sestava: Štohanzl Ma., Schams – Bartůněk, Halíček, Melichar, Dodica, Burnazović, Krčál, Veselý, Ptáčník, Tomášek, Gregorovič, Štohanzl Mir., Parolly, Krejz, Štěpán.

Rovněž druhý zápas proti celku nejvyšší slovinské soutěže skončil těsnou prohrou. První poločas byl herně i gólově vyrovnaný (15:15). Vstup do druhé půle nám nevyšel, nemohli jsme se střelecky prosadit a soupeř využil našich chyb a dostal se do pětibrankového vedení. Navzdory náročnému programu a únavě však hráči nesložili zbraně, bojovali a vrátili se do zápasu. V posledních vteřinách jsme srovnali na 26:26, avšak vteřinku před závěrečným hvizdem domácí potrestali naši chybu a dokázali dostat míč do sítě a zvítězit.

 

Na závěr musíme velmi poděkovat zástupcům klubu Gorenje Velenje, kteří nám zajistili naprosto skvělé podmínky pro naše soustředění. Rovněž rodině Verdelj a jejich rodinnému podniku Gostilna Verdelj, kteří nám poskytli skvělý servis a vynikající stravování. Věříme, že bylo soustředění pro náš tým kvalitní přípravou, jak po herní tak týmové stránce.

 

Letní přípravu uzavře naše mužstvo ve čtvrtek 26. srpna od 19:30 domácím přípravným zápasem proti týmu HBC Strakonice. Přijďte si užít čtvrteční večer s házenou do naší ZDT Arény! 

Upozorňujeme, že vstup na utkání je možný za dodržení současných pravidel a opatření MZ ČR (očkování, testování, imunita po prodělané nemoci), včetně ochrany úst a nosu ve vnitřních prostorách.

Těšíme se na vás!

#1klub1srdce
Pozvánky
12.08.2022 16:00
TJ Sokol Nové Veselí - SG Handball Westwien (Memorial)
Muži
12.08.2022 18:30
Budai Farkasok - MKS Kalisz (Memorial)
Muži
13.08.2022 16:00
SG Handball Westwien - MKS Kalisz (Memorial)
Muži
13.08.2022 18:30
TJ Sokol Nové Veselí - Budai Farkasok (Memorial)
Muži
14.08.2022 11:00
Budai Farkasok - SG Handball Westwien (Memorial)
Muži
14.08.2022 13:30
TJ Sokol Nové Veselí - MKS Kalisz (Memorial)
Muži
Partneři