Třetí místo na domácím turnaji

O víkendu 13. až 15. srpna se v ZDT Aréně uskutečnil tradiční mezinárodní turnaj mužů Memoriál Dr. Josefa Smékala.


557.jpg

Uplynulý víkend jsme byli po dlouhé době znovu svědky skvělé atmosféry, neboť jsme konečně mohli hostit domácí turnaj se zaplněnými tribunami. Mezinárodní turnaj mužů nabídl skvělé zápasy a dramatické bitvy. Po dvou vítězstvích ve svých skupinách si připsaly oba maďarské týmy a postoupily tak do nedělního finále. Naše mužstvo si po jedné prohře a jedné výhře vybojovalo účast v zápase o třetí místo. Výsledky jednotlivých utkání:

 

Nedělní zápasy o umístění nabídly hned dvě vyrovnané bitvy. Páté místo putuje po těsné výhře nad slovenským celkem ŠKP Bratislava 27:26 do brněnských Maloměřic.

Souboj o třetí místo proti německému Bad Blankenburgu zvládlo naše mužstvo větším rozdílem 28:20 a bere tak "bronzový pohár".

Jaká jsou slova hlavního trenéra Petera Kostky po skončeném domácím turnaji?

"Po dvou letech jsme znovu mohli v Novém Veselí přivítat několik přitažlivých zahraničních soupeřů na tradičním Memoriálu Josefa Smékala. Kromě našeho týmu domácí soutěž reprezentovali Maloměřice, z Maďarska přicestovali Veszprémi KSE a NEKA, ze Slovenska ŠKP Bratislava a z Německa HSV Bad Blankenburg.

Turnaj nabídl perfektní zápasy a konfrontaci s více herními styly a filozofií. Náš tým odehrál již ve středu před začátkem Memoriálu přípravný duel s maďarským Veszprémi, který byl celý týden na Vysočině na herním soustředění. Odehrát čtyři zápasy během pěti dnů bylo nesmírně náročné. Jejich cílem však nebylo fyzicky vyždímat úzkou skupinu hráčů, ale poskytnout prostor všem hráčům, kteří nastoupili do letní přípravy. Chtěli jsme vidět jak zvládají plnit konkrétní taktické úkoly a v jaké kvalitě dokáží řešit herní situace. Zápasy jsme využili na hledání optimálních dvojic a trojic v obranném systému i při spolupráci v útočné fázi hry. Přece jen, správná chemie a stabilizace na obou stranách hřiště je klíčová pro úspěch týmu. Zápasy ukázaly, že obranná hra bude naší silnou zbraní, i když v zápase s maďarskou NEKOU jsme dostali pořádnou lekci z toho, jak musí vypadat opravdová agresivita v osobních soubojích. Spokojený jsem i se zlepšujícím se přechodem do útoku. Akorát jsme měli velmi nízkou efektivitu v zakončení. Obzvláště v zápasech s Maloměřicemi a Bad Blankenburgem jsme soupeře dlouho drželi v naději dosáhnout přijatelných výsledků množstvím neproměněných příležitostí.

Čeká nás herní soustředění ve slovinském Velenje. Během něj odehrajeme další dva náročné zápasy s MRK Ljubljana a RK Slovenj Gradec. V těchto duelech už půjdeme na výsledek a ladění detailů před vstupem do nadcházející ligové sezóny."

Naše mužstvo slavící třetí místo na domácím turnaji!

 

Napínavá finálová bitva mezi maďarskými týmy NEKA a Veszprémi Kézilabda se rozhodovala až v závěrečných sekundách a šťastnější byli nakonec hráči Veszprému, kteří zvítězili 26:25.
 

Konečné pořadí turnaje:

  1. místo:    Veszprémi Kézilabda Kft.
  2. místo:    NEKA
  3. místo:   TJ Sokol Nové Veselí 
  4. místo:    HSV Bad Blankenburg 
  5. místo:    SHC Maloměřice
  6. místo:    ŠKP Bratislava
 
Gratulujeme všem "medailistům" a hlavně děkujeme všem týmům za účast na našem turnaji a těšíme se na viděnou při dalších akcích!
 
Rovněž děkujeme všem fanouškům za atmosféru během celého víkendu. Bylo skvělé hrát zase před vámi, děkujeme! 
 
#1klub1srdce
Pozvánky
07.12.2022 19:30
TJ Sokol Nové Veselí - Talent tým Plzeňského kraje (17. kolo Chance Extraligy)
Muži
17.12.2022 15:00
TJ Sokol Nové Veselí - SKKP Handball Brno
Mladší dorost
17.12.2022 17:00
TJ Sokol Nové Veselí - SKKP Handball Brno
Starší dorost
Partneři