První přípravný zápas mužstva

V pátek 6. srpna sehrál náš A-tým první přípravné utkání v rámci letní přípravy.


554.jpg

V pátek 6. srpna cestovalo naše mužstvo do rakouského Kremsu k prvnímu zápasu letošní letní přípravy. Utkání proti zkušenému soupeři nám výsledkově nevyšlo, zejména velké množství technických chyb, domácí hráči gólově trestali – ale byl to pro náš tým kvalitní rozjezdový zápas! 

 

 Výsledek: 38:23 (poločas 17:13)

Sestava: Schams, Štohanzl Ma. – Burnazović, Melichar, Štohanzl Mir., Bartůněk L.,

Veselý, Ptáčník, Dodica, Flajsar, Gregorovič, Krejz, Halíček, Štěpán. 

Momentka z přípravného utkání v rakouském Kremsu (foto: Bert Bauer).

  

Jak hodnotí první tři týdny letní přípravy hlavní trenér Peter Kostka?

„Přípravným utkáním v rakouském Kremsu jsme zakončili třetí týden náročné společné týmové přípravy před nadcházející sezónou. Absolvovat 19 tréninkových jednotek je masakr, ale současně nutnost, pramenící z vytyčených cílů, které jsme si už v závěru minulého soutěžního ročníku definovali. Od prvního momentu jsme zapojili do tréninků hodně individuálních činností s míčem, jakož i snahu o obohacení našeho herního systému o nové prvky. No primárním cílem prvního bloku přípravy bylo nabírání objemu. Devět silových tréninků a šest běžeckých tréninků jsou toho jasným důkazem.

Bylo jasné, že zápas v Kremsu bude těmito skutečnostmi zásadně ovlivněn. Ale naším cílem není hrát perfektně měsíc před ligou. Naopak, chceme využít každou minutu na stabilizování systémových prvků, které fungovaly loni a současně si osvojovat detaily nových útočných kombinací, kterým chceme náš herní systém oživit. A to bez chyb pochopitelně nejde. V Kremsu nám nešly nohy. A hlavně jsme natrefili na vynikajícího soupeře, který nás svlékl do naha a dokonale odhalil nedostatky, které potřebujeme odstraňovat jako první. Počet inkasovaných gólů jasně ukazuje, na kterém konci hřiště je nezbytné začít a zlepšovat se. Potřebujeme být znovu kompaktní, agresivní a předvídaví. Potřebujeme začít vnímat bolest v osobních soubojích jako nutnost, kterou vyhledávám a ne jako překážku, kterou podlézat. A potřebujeme především běhat ve vysokém počtu hráčů směrem nahoru a pochopitelně i směrem k vlastní bráně. Domácí tým nám dal až příliš mnoho laciných gólů, které vyplývaly z našeho pomalého přepnutí z útoku do obrany.
Do úvodního zápasu máme měsíc. To znamená čtyři týdny náročné dřiny a formování vlastní herní tváře. Už tento týden nás čekají dva silní maďarští protivníci, ten následující zase slovinské týmy v rámci herního soustředění ve Velenje. Bude to náročné, ale pouze konfrontace s těžkými soupeři nás může posouvat vpřed."

 

Hned tuto středu 11. srpna čeká naše mužstvo další přípravné utkání, tentokrát v domácím prostředí! Před víkendovým turnajem "Memoriál Dr. Josefa Smékala" změří naše mužstvo síly s maďarským týmem Veszprémi Kézilabda KFT. Utkání startuje v 18:30!

Moc se těšíme na všechny veselské fanoušky! Vstup na utkání je možný za dodržení současných protiepidemických opatření MZ ČR, tedy zejména povinnost ochrany úst a nosu ve vnitřních prostorech.

Těšíme se na vás!

#1klub1srdce

Partneři