Muži - TJ Sokol Nové Veselí - HBC Strakonice 1921 32:15 (17:7)

V rámci třetího kola skupiny hrající play-out Strabag Rail extraligy se představil na naší palubovce tým Strakonic. Jednalo se o klíčový zápas, jelikož případný neúspěch se rovnal velké komplikaci v případné záchraně našeho týmu. Naopak případná výhra znamenala jistou záchranu a tedy klid do konce této soutěže.


55.jpg
Sestava: Schams, Studený - Štěrba 6, Valoušek 5, Skalický 4, Sekulič 4, Veselý 4, Melichar 3, Ptáčník 3, Živojinovič 2, Chosik 1, Dolejší, Štohanzl, Bartůněk, Najman, Krčál 
 
Utkání začalo velmi soustředěně. Oba týmy si uvědomovali důležitost zápasu. I proto bylo utkání velmi vyrovnané a ve 13. minutě svítil na světelné tabuli v ZDT Aréně stav 7:7. Poté však přišel zásadní zlom v utkání. Domácí zlepšili obranu, navíc se přidal Vítek Schams v braně a na bránu Strakonic se valil jeden rychlý útok za druhým. Výsledkem bylo neskutečných 17 minut bez inkasované branky a poločasový stav 17:7 pro Nové Veselí. "Smekám před naším výkonem v druhé části prvního poločasu. Vyhrát v extralize 17 minut 10:0 je naprosto nevídané." Komentuje první poločas asistent trenéra Tomáš Studený.
Ve druhém poločase byl důležitý začátek, kdy naše áčko ještě dokázalo navýšit na 19:7 a tím vzali soupeři i poslední mentální myšlenky na úspěch. "Věděli jsme, že se Strakonice nevzdají pokud chytnou začátek druhé půle. I proto jsme hráče velmi motivovali do začátku druhé půle. Jsme rádi, že to zvládli a soupeře zlomili - poté už se utkání dohrávalo" dodává Studený. Od té doby, se utkání opravdu dohrávalo a i přes vystřídaní všech našich hráčů skóre postupně narůstalo až na konečných 32:15 pro náš tým. To znamenalo jistotu extraligové příslušnosti pro tým z Vysočiny i na příští sezonu.
"Odehráli jsme opravdu velmi dobrý zápas, ve kterém jsme zúročili náš dlouhodobý tréninkový proces. Soupeře jsme předčili prakticky ve všech směrech. Největší rozdíl, byl ale ve fyzické připravenosti. Tým Strakonic dokázal naše tempo akceptovat pouze 13 minut. Poté byl už rozdíl patrný a zvětšoval se až do konce zápasu. Doufám, že si dnes všichni uvědomili, že pouze koncepční, poctivá a hlavně trpělivá práce posune náš mladý tým dopředu. Nechci zapomenout na naše diváky, kteří nás dnes opět hnali za důležitým vítězstvím a celý tým jim moc děkuje za celou sezonu." Dodává k zápasu trenér Pavel Hladík 
Partneři