Druhý návrat: Anur Burnazović znovu v Novém Veselí

Představujeme druhou posilu pro nadcházející sezónu: ze Slovenska se vrací spojka Anur Burnazović.


539.jpg

Druhá posila, druhý návrat - tak by se dala shrnout informace o druhém hráči, který pro příští sezónu posílí náš klub. Na postu střední spojky bude od následující sezóny nastupovat Anur Burnazović, rodák z Bosny a Hercegoviny, který ve veselském dresu nastupoval v sezóně 2016/17. Anur ve své kariéře nastupoval za kluby RK Bosna Sarajevo, se kterým získal 3. místo v lize či vítězství v Bosenském poháru. Ve 20 letech hrál s klubem RK Bosna i silnou Gasprom SEHA ligu, kde se ve skupině potkali s týmy RK Zagreb, Tatran Prešov a HC Metalurg. Po sezóně ve veselském dresu nastupoval dvě sezóny v týmu Strojár Malacky. Poslední dvě sezóny oblékal dres týmu MŠK Považská Bystrica, se kterou letos vybojoval konečné 2. místo ve slovenské Extralize. Zároveň se tým Považské Bystrice v letošní sezóně znovu představil v evropském poháru, kde těsně vypadl proti českému extraligovému týmu Zubří. V minulém roce získal Anur slovenské občanství a v letošním roce si připsal také první starty za mužskou reprezentaci Slovenska. Věříme, že Anurovy zkušenosti ze zahraničních soutěží včetně evropských pohárů budou přínosem pro celý náš klub. Jak se jeho přestup zrodil, dojmy z jeho působení na Slovensku či to, jak se těší na svůj návrat, můžete číst v aktuálním rozhovoru.

 

Datum narození: 27. 2. 1994 (Bosna a Hercegovina)

Pozice: střední spojka, levá spojka

Kariéra: RK Bosna Sarajevo, RK Željezničar, RK Igman, TJ Sokol Nové Veselí, Strojár Malacky, MŠK Považská Bystrica

Reprezentace: 2020: slovenské občanství, 2021: první zápas za mužskou reprezentaci Slovenska

 

Před pár dny jste společně s klubem oznámili velký návrat. Do Nového Veselí se vracíte po čtyřech sezónách strávených ve slovenské lize, konkrétně v týmech Malacky a Považská Bystrica. Jak hodnotíte zkušenosti nasbírané v nejvyšší slovenské lize?

„Oba kluby mi toho daly dost. Působení v Malackách bylo skvělé, hlavně po útočné stránce jsem měl velkou důvěru trenérů a oba roky jsem byl ve špičce nejlepších střelců ligy. Tam jsem našel i domov, životní lásku a skvělé kamarády. V Považské jsem měl štěstí, že jsem přišel do neskutečné partie lidí, kteří mě přijali a pomohli mi zapojit se do jejich systému. Chvilku to trvalo, ale stálo to zato a dokázali jsme to stříbrem, které jsme v letošní sezóně vybojovali. V Považské jsem se zase posunul dost v obraně a udělali ze mně komplexnějšího hráče.“

Anur Burnazović s trofejí pro vícemistra slovenské Extraligy, sezóna 2020/21.

(Foto: osobní archiv A. Burnazovice)

 

Jaká pro Vás byla letošní sezóna i vzhledem ke všem možným epidemiologickým opatřením a omezením?

„Asi nejvíce zvláštní v kariéře, byla vyplněná stresem a tlakem – ale ne ze soupeřů, ale z viru a celé situace kolem něj. Byl jsem dvakrát pozitivně testován a měl jsem smůlu, že v obou případech to bylo před evropským pohárem. Naštěstí bezpříznakový průběh, ale dohromady měsíc v karanténě, dvakrát kvůli tomu vypadnout z formy bylo dost nepříjemné. Doufám, že takovou sezónu už nezažijeme.“

 

Měl jste příležitost zhlédnout nějaký zápas či sledovat výsledky Nového Veselí, či českou Extraligu jako takovou?

„Jasně, samozřejmě, sledoval jsem a sleduji stále. Nejenom Veselí ale i ostatní kluby, hlavně ty, do kterých přestoupili moji bývalí spoluhráči – Sekulić, Kupa, Skalický, Dolejší, Zourek atd. Za ty roky jsem ZDT Arénu navštívil několikrát, pokud byl čas a příležitost. Byl jsem dokonce i na úplně prvním zápase Veselí v evropském poháru.“

 

Jak se zrodil Váš návrat do novoveselského dresu? Napadlo Vás, že by Vaše kroky mohly vést znovu do české Extraligy?

„Ještě v září jsme se s vedením setkali a jen tak mi do hlavy pustili myšlenku o návratu. Tehdy jsem o tom ještě nepřemýšlel, ale pak jsme se o této možnosti bavili i s Víťou (Schamsem) a nějak jsme oba byli více a více nakloněni tomu, že bychom se vrátili. Jsem velmi rád, že to vyšlo a nesmírně se těším.“

 

 

Momentka z extraligového utkání v Novém Veselí (sezóna 2016/17).

 

Těšíte se zpátky do Čech, stěhujete se společně s rodinou? Víme, že už jste hrdým tatínkem malého budoucího házenkáře?

„No doufám, že se mu hokejka bude líbit víc než míč ale uvidíme no (smích). Ano, nedokázal bych bydlet daleko od nich, je to pro mě velmi důležité a oni to vědí, takže většinu času budeme bydlet ve Žďáře, dokud nebude mít přítelkyně povinnosti ve škole. V Čechách máme dost kamarádů, takže to pro nás vlastně velká změna nebude.“

 

Veselské mužstvo se před aktuální sezónou značně obměnilo a hlavně omladilo. Jak vnímáte tento směr, kterým se klub vydal?

„Podobně to bylo vlastně i tehdy, když jsem do Veselí přišel poprvé a klub to dotáhl až sem. Proto tento krok kvituji, a my "starší" hráči se budeme snažit táhnout mladší, aby se dále posouvali. Když vytvoříme zdravý kolektiv, který věřím, budeme mít, jsem si jistý, že výsledky přijdou. Jednou už se to vyplatilo tak doufám, že to bude i nyní.“

 

V týmu budete patřit k nejzkušenějším hráčům. Jaká očekávání a cíle máte do následující sezóny?

„Základem všeho je, aby to fungovalo v kabině, pak můžeme snít o tom, čeho chceme dosáhnout. Doufám, že moje balkánské kořeny pomohou k vytváření atmosféry a že to kluky nakopne. Pak se můžeme společně poprat o místo v playoff.“

 

Momentka z extraligového utkání v Novém Veselí (sezóna 2016/17).

  

Těšíte se na své spoluhráče a kamarády, a samozřejmě veselské fanoušky?

„Jasně, určitě! V červnu před přípravou se setkáme a strávíme pár dní spolu. Na to se velmi těším. Dobře je také, že během těch 4 let jsme nepřestali komunikovat, takže ten dobrý vztah jsme si udrželi. Pouze doufám, že na podzim se uvolní opatření a už první zápas v Extralize budeme hrát před plnou ZDT Arénou, neboť všude v Čechách je známo, jací jsou ve Veselí fanoušci a jakou atmosféru dokáží vytvořit. Pro nás to bude určitě důležité.“

 

 

Máme velkou radost, že budeme Anura opět vídat v našem dresu!

Moc se na nadcházející sezónu těšíme!

#1klub1srdce

Pozvánky
07.12.2022 19:30
TJ Sokol Nové Veselí - Talent tým Plzeňského kraje (17. kolo Chance Extraligy)
Muži
17.12.2022 15:00
TJ Sokol Nové Veselí - SKKP Handball Brno
Mladší dorost
17.12.2022 17:00
TJ Sokol Nové Veselí - SKKP Handball Brno
Starší dorost
Partneři