Pátá výhra v playout

Vítězíme v posledním utkání letošní sezóny! I na domácí půdě jsme dokázali vyhrát a s bilancí pěti výher a jedné prohry jsme nejlepším týmem playout.


536.jpg

TJ Sokol Nové Veselí – SHC Maloměřice Brno  30:25 (18:9)

   Druhou sváteční květnovou sobotu čekalo domácí Nové Veselí poslední utkání letošní sezóny. Náš tým se chtěl rozloučit vítězně, jako nejlepší tým letošního playout. Potrápit náš celek chtěli hosté z Maloměřic, ovšem úvod zápasu byl jasně v režii našich hráčů. První dvě minuty byly sice co do skóre vyrovnané (stav 1:1), poté ovšem naši střelci rozjeli rychlou palbu a během dalších dvou minut už bylo skóre 5:1. Když po jednom gólu Maloměřic, přišly dva další na naší straně, vybíral hostující trenér už v osmé minutě zápasu první timeout. Hostům se pak podařilo překonat dobře fungující domácí obranu a snížit na rozdíl dvou branek – 8:6 ve 14 minutě. To bylo ovšem na dlouhou dobu naposledy, co se hostující hráči dokázali takto gólově přiblížit. Veselští hráči dobře bránili, skvělé zákroky si připsal i chytající Šimovček, na druhé straně se dokázali střelecky prosazovat. Rozdíl ve skóre tak i nadále narůstal a první poločas vyzněl jasně pro naše mužstvo 18:9.

   Hosté z Maloměřic rozhodně nechtěli odjet z Vysočiny s výpraskem a dokázali se ve druhé půli vybičovat k lepší mu výkonu. Naši trenéři protočili v průběhu zápasu celou soupisku, do branky se ve druhé půli postavil Michal Studený, v poli se představili mladíci Tomášek či Ševčík, který si připsal extraligovou premiéru včetně prvního gólu. Ve 47. minutě drželi naši hráči stále ještě osmibrankový náskok (25:17). Efektivita střelby už nebyla z naší strany tak vysoká a hosté trestali chyby. To se projevilo i ve skóre, když Jirák snižoval na rozdíl už pouhých tří branek (25:22). Rychlá odpověď ovšem přišla z ruky Melichara, následně zmiňovaný gól Ševčíka a Korbela, a skóre bylo opět o šest (28:22). Závěrečné minuty si naši hráči pohlídali, dvě sekundy před závěrečným hvizdem si ještě stihli připsat třicátý gól a zvítězili tak v pátém zápase playout 30:25.

   Pro naše mužstvo tak skončila letošní sezóna, která byla pro tým z Vysočiny často nahoru a dolu, úspěšně a s bilancí pěti výher a jedné prohry jsou nejlepším týmem playout. 

Nejlepší střelci: Melichar 5, Kocich 4/1, Halíček 4, Gregorovič 4, Korbel 4 – Jirák 7, Hlípala 3, Havlát 3. Rozhodčí: Friedel, Kučerka. Sedmimetrové hody: 3/1 – 1/1. Vyloučení: 3:2. ŽK: 1:2. Diváci: bez diváků.

Sestava: Studený, Šimovček – Melichar 5, Kocich 4, Halíček 4, Gregorovič 4, Korbel 4, 

Bartůněk F. 3, Flajsar 2, Bartůněk L. 1, Veselý 1, Ševčík 1, Parolly 1, Tomášek, Dodica, Štohanzl Mir. 

 

Hodnocení a komentář obou trenérů:

Peter Kostka, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Tento zápas byl z naší strany takovým zápasem dvou poločasů. První poločas posledního zápasu v sezóně byl našim nejlepším v aktuálním extraligovém ročníku. Přesně tak bychom se chtěli prezentovat v budoucnosti a podle toho nejen strukturovat jednotlivé tréninky, ale také vybírat a využívat konkrétních hráčů. Agresivní a pohyblivá obrana, která nám umožní hrát co nejvíce rychlých útoků. Bylo ohromnou radostí i zadostiučiněním vidět naše hráče létat s úžasnou lehkostí na palubovce a bavit se házenou. Samozřejmě tam přišla i nějaká zahození, ale to je přirozené. Ve druhé části hry jsme částečně doplatili na extrémně vysoké tempo hry. No především jsme Majlontu dali šanci se znovu nadechnout množstvím neproměněných tutovek. Pokles efektivity není o štěstí. Je o nezbytnosti mít na "tempo házenou" adekvátně kondičně i herně připravených 12-13 hráčů a jejich pravidelnou rotací udržet nejen vysoký počet útoků, ale zejména úspěšnost střelby. Efektivita se snížila, trošku jsme možná znervózněli. Na druhou stranu dostali všichni prostor, zahráli si všichni hráči. Takže já jsem hrozně rád, za kluky, za tento tým. Strašná škoda, pro mě osobně, že už je konec sezóny. Na závěr bych ještě rád jménem celého klubu poděkoval všem fanouškům, kteří nám nepřestali věřit a stáli během náročné sezóny za námi. Těšíme se na Vás v příští sezóně."

 

Vít Musil, trenér SHC Maloměřice: „Bohužel, jednoznačně hrozná ostuda to, co jsme předvedli. Ten první poločas prostě probíhal v tom duchu, že kdyby nás nezachránili gólmani, tak jsme prohráli už o dvacet možná už prvním poločase, a to jenom proto, že jsme běhali na půl plynu. Není možné, abychom já nevím z patnácti branek dostali třináct z rychlého brejku nebo z druhé vlny. To skutečně odporovalo tomu, na co máme. Ta poločasová přestávka v kabině rozhodně nebyla poklidná, protože kdybychom takto měli odehrát ten druhý poločas, tak se ani nemůžeme vrátit domů. … Pak už jsme hráli jako tým, ale bylo pozdě, protože stahovat desetibrankové manko je příliš těžké, a to štěstíčko by bylo příliš vrtkavé, to bychom po něm chtěli moc. Za mě jednoznačně zklamání.“

 

 

Momentka z utkání. (autor Martin Duroň)

Celou fotogalerii z utkání najdete na našem Facebooku.

Pozvánky
12.08.2022 16:00
TJ Sokol Nové Veselí - SG Handball Westwien (Memorial)
Muži
12.08.2022 18:30
Budai Farkasok - MKS Kalisz (Memorial)
Muži
13.08.2022 16:00
SG Handball Westwien - MKS Kalisz (Memorial)
Muži
13.08.2022 18:30
TJ Sokol Nové Veselí - Budai Farkasok (Memorial)
Muži
14.08.2022 11:00
Budai Farkasok - SG Handball Westwien (Memorial)
Muži
14.08.2022 13:30
TJ Sokol Nové Veselí - MKS Kalisz (Memorial)
Muži
Partneři