Čtvrtá výhra v playout

I dnes to byl skvělý a dramatický zápas! Otočili jsme skóre z první půle, kdy nám domácí utekli, ale druhý poločas patřil nám! Připisujeme si tak čtvrtou výhru v pěti zápasech v play-out.


534.jpg

SKKP Handball Brno – TJ Sokol Nové Veselí  25:27 (14:12)

    V rámci extraligové reprezentační přestávky sehrály domácí SKKP Handball Brno a naše mužstvo předehrávku 6. kola letošního playout STRABAG Rail Extraligy. Do nedělního odpoledního utkání vstoupil gólově lépe náš tým po proměněném sedmimetrovém hodu Romana Dodici. Domácí však dokázali v dalších minutách dvěma góly Arseniče reagovat. První patnáctiminutovka zápasu byla střelecky vyrovnaná a skóre se drželo v rozmezí dvou tří branek, vedení ovšem drželi domácí hráči. Do prvního vyššího vedení, konkrétně o čtyři branky, se královopolští hráči dostali v 19. minutě (stav 11:7). Naše neproměněné šance a chyby dokázali domácí potrestat a navýšit vedení až na 13:7 v 22. minutě první půle. Na tento náskok reagovala naše lavička prvním oddechovým časem. Pozastavení hry se ukázalo jako dobrý krok, další minuty totiž patřili našim střelcům. Od zvýšení Bosáka na 13:7 (právě ve zmiňované 22. minutě) nedovolilo naše mužstvo domácím střelcům téměř 8 minut skórovat, sami naopak vsítili tři góly a snížili na 13:10. Oddechový čas pak přišel i na domácí straně. I po něm se však prosadil náš tým, ze sedmičky znovu snižoval Roman Dodica na 13:11. Když přišla sedmička na domácí straně, ke které se postavil Horut, mohli domácí přerušit svou chvilkovou střeleckou absenci a zvýšit vedení. Proti byl však brankář Adrián Šimovček, který v dnešním duelu předvedl řadu skvělých zákroků. V další minutě snižoval už na rozdíl jedné branky z pravého křídla Ondřej Veselý. V poslední minutě dokázali domácí ještě přece jen reagovat a po gólu Nikoly Sekuliče se šlo do kabin za stavu 14:12 pro domácí. 

    I do druhé půle vstoupil střelecky jako první náš tým, když po pěkné akci snižoval na 14:13 z pravé spojky Adam Tomášek. Vstup do druhého poločasu patřil našim hráčům, kteří dokázali eliminovat domácí střelce a naopak se sami prosadili. Jiří Gregorovič srovnával skóre na 14:14 po pěkné spolupráci s Davidem Melicharem, který sám v další minutě po přesné střele z velké dálky otočil skóre v náš prospěch na 15:14. Po pěti minutách hry se v druhé půli poprvé prosadili i domácí, když Jezdimirović srovnával na 15:15. V dalších minutách přišly dva góly z pravého i levého křídla Roberta Halíčka a Luboše Bartůňka, což znamenalo dvoubrankové vedení ve prospěch našeho mužstva. Domácí snížili na 16:17, pak ovšem přišla pětiminutovka, ve které se hned třikrát za sebou dokázal prosadit Martin Kocich. Mezitím přišly i domácí góly od Nikoly Sekuliče a ve 46. minutě tak svítilo na tabuli skóre 18:20. Domácí dvouminutový trest gólově potrestal Jiří Gregorovič svým druhým gólem zápasu. I v dalších minutách držel náš tým jedno až dvoubrankové vedení. V 52. minutě ovšem Burget vyrovnával na 22:22, ale otočení skóre nedovolil ani Šimovček v bráně ani dobře fungující obrana. V útoku se následně dvakrát prosadil na naší straně Marek Korbel a na domácí straně Arsenić a Šipka. V 57. minutě tak bylo skóre vyrovnané 24:24. Poté však dvě branky po sobě přidal Luboš Bartůněk a na konci 58. minuty jsme tak vedli 26:24. Domácí sice snížili na rozdíl jedné branky, poslední slovo měl však Martin Kocich, který zvyšoval na konečných 27:25 v náš prospěch. 

   Pátý zápas, který jsme v rámci playout sehráli, znovu přinesl dramatické momenty a skvělou energii. Díky zlepšenému výkonu v průběhu utkání vítězíme na půdě KP Brno a připisujeme si do tabulky playout další dva body. Poslední utkání letošní sezóny sehrajeme už příští sobotu doma proti SHC Maloměřice.

Nejlepší střelci: Arsenić 6/3, Sekulić 5, Jezdimirović 4 – Kocich 7, Bartůněk L. 5, Dodica 4/4, Korbel 4. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 4/3 – 5/4. Vyloučení: 3:1. ŽK: 3:2. Diváci: bez diváků.

Sestava: Šimovček, Studený – Kocich 7, Bartůněk L. 5, Dodica 4/4, Korbel 4, Gregorovič 2, Melichar 1, 

Halíček 1, Flajsar 1, Veselý 1, Tomášek 1, Štohanzl Mir., Parolly, Dolejší, Ševčík.

 

Hodnocení a komentář obou trenérů:

Peter Kostka, trenér TJ Sokol Nové Veselí:  V sezóně nebývá mnoho zápasů, ve kterých téměř všechno klapne podle ideálních představ. Duel v Brně přesně takovým byl. Do metropole Moravy jsme totiž cestovali nejen s touhou vyrovnat vzájemnou letošní bilanci s Brnem, ale ziskem dvou bodů se výrazně přiblížit splnění týmového cíle - být bodově nejlepším ze čtyř mančaftů - který jsme si vytyčili před vstupem do bojů v playout. Současně jsme chtěli tento zápas využít jako další příležitost pro poskytnutí dostatečného prostoru hráčům, kteří během sezóny hráli pomálu, ale s nimiž v blízké budoucnosti jednoznačně počítáme. Je skvělé, že výše zmíněné cíle se nám podařilo do puntíku naplnit. Z Brna si po výborném týmovém výkonu vezeme nejen dva body, které nám navíc dávají naději posunout se v ligové tabulce po závěrečném kole před Hranice, ale především si na Vysočinu vezeme krásný pocit, že o úspěch se postarala široká skupina hráčů. A to jsme, upřímně řečeno, do Brna cestovali s malou dušičkou, protože nám k dlouhodobému marodovi Adamu Ptáčníkovi přidal Kiko Halla a další klíčový hráč Vojta Krčál. Přesto jsme ukázali charakter a neskutečnou týmovost. Protočili jsme všechna křídla, stejně tak jsme dali výrazný prostor každému ze tří pravých spojek a každému ze tří hráčů hrajících na pozici střední spojky. Klobouk dolů před klukama, jak to zvládli, obzvláště mladý Adam Tomášek nastoupil po dlouhé absenci a počínal si jako starý mazák. Změnu jsme udělali i v bráně. Adrián Šimovček nastoupil v základní sestavě teprve podruhé v sezóně a to, co předvedl nepotřebuje další komentář. Byl prostě skvělý. Radostné pocity ještě více umocňuje samotný průběh zápasu. Chvílemi to v první části hry vypadalo, že nás domácí roznesou v zubech. My jsme však perfektní hrou postupně snížili šestigólové manko a vrátili se do zápasu. Právě v mentální síle a zdravém sebevědomí týmu vidím obrovský progres posledních týdnů, jehož důkazem byl nejen tento, téměř ztracený zápas, ale i rutinérsky zvládnutý druhý poločas na Majlontu či minulý duel s Hranicemi. Na chlapce jsem hrdý. Čeká nás hodně práce, ale snad už nikdo nepochybuje, že jsme se vydali po správné cestě."

  

 Momentka z utkání. (autor Martin Duroň)

Celou fotogalerii z utkání najdete na našem Facebooku.

Partneři