Domácí výhra ve čtvrtém zápase playout

Tak to bylo pořádně drama až do samotného konce. Otočili jsme skóre z prvního poločasu a týmovým výkonem dokázali zápas dovést do vítězného konce! Slavíme tak v play-out první domácí vítězství. 


531.jpg

TJ Sokol Nové Veselí – TJ Cement Hranice  33:30 (15:18)

V rámci „odvetného“ 4. kola letošního playout se proti sobě podruhé postavily celky domácího Nového Veselí a hostů z Hranic. Náš tým šel do utkání s cílem navázat na herní a výsledkový progres posledních týdnů a poskytnout větší herní prostor dalším hráčům soupisky. Omlazený a obměněný přijel rovněž tým Hranic. První góly si na obou stranách připsali hráči, kteří patřili v celém utkání ke střeleckým tahounům svých týmů – na domácí straně Flajsar, za hosty pak Zbránek a Čadra. Našim hráčům se v úvodu zápasu nepodařilo efektivně využívat všechny střelecké šance. To na druhé straně hostující Hranice trestaly chyby v domácí obraně a vybudovali si náskok 6:4 v 8. minutě zápasu. Naši hráči zlepšili útočnou fázi a po brankách Melichara a Halíčka bylo skóre srovnáno. V dalších minutách byla hra i skóre vyrovnané, branky přibývaly v poměrně rychlém tempu. V 19. minutě první půle jakoby naši hráči vypadli z tempa, nedokázali se téměř sedm minut prosadit a chyby v obraně trestali hraničtí hráči poměrně rychlými brankami. Rázem tak svítilo na tabuli skóre 12:16 v náš neprospěch. Vzhledem k průběhu utkání, rozhodně nechtělo naše mužstvo odcházet do kabin s takovým rozdílem. Do poločasu jsme dokázali stáhnout náskok Hranic na dvě branky. V závěrečných sekundách poločasu ovšem přišla ještě jedna sedmička pro hosty, kterou Magrla proměnil. Poločas tak vyzněl lépe pro Hranice, které vedly 18:15.

Do druhé půle chtěl náš tým zlepšit obranu a přitvrdit v osobních soubojích, z čehož pramenilo i několik vyloučení. V úvodní desetiminutovce druhé půle dokázali hosté ještě držet čtyřbrankový náskok (24:20). Poté se ovšem začal projevovat náš herní progres, a to především v obranné fázi. Hostující střelci se dostávali do těžkých pozic, naši hráči dobrým tlakem donutili soupeře k chybám, které dokázali gólově potrestat. Náskok se postupně tenčil a ve 49. minutě snižoval brankou přes celé hřiště brankář Michal Studený (jeho už pátou v sezóně) na rozdíl pouhé jedné branky (26:27). Tato fáze zápasu patřila veselským hráčům, hosté nedokázali vsítit deset minut branku. Náš tým tak otočil skóre sérií branek na 29:27 v 52. minutě zápasu. Naši třicátou branku vstřelil Kocich, který si ve druhé půli připsal několik důležitých branek našeho mužstva. Hosté pak zaznamenali čtyřminutový trest, i ten dokázali naši hráči střelecky využít. Hosté dokázali v posledních dvou minutách ještě přidat dva góly. Poslední slovo měl však Luboš Bartůněk, který vsítil třiatřicátou branku Nového Veselí, a naše mužstvo po skvělém obratu zvítězilo na domácí půdě 33:30.

Nejlepší střelci: Flajsar 6/2, Kocich 6, Bartůněk L. 5 – Magrla 6/2, Čadra 6, Zbránek 5. Rozhodčí: Barták, Hladký. Sedmimetrové hody: 3/2 – 5/4. Vyloučení: 7:8. ŽK: 2:2. Diváci: bez diváků.

Sestava: Studený 1, Štohanzl Mar. – Flajsar 6/2, Kocich 6, Bartůněk L. 5, Gregorovič 4, Krčál 3,

Melichar 2, Korbel 2, Veselý 2, Dodica 1, Halíček 1, Štohanzl Mir., Dolejší, Krejz, Ševčík. 

 

Hodnocení a komentář obou trenérů:

Peter Kostka, trenér TJ Sokol Nové Veselí:  „Zápas, po kterém mám nejen o několik vlasů méně, ale jsem také o poznání starší (smích). Od úvodu jsme chtěli těžit z agresivní defenzívy, která nás zdobila minulý týden v zápase s Brnem. Stal se však přesný opak. Byli jsme nedůrazní v osobních soubojích, v mnoha z nich jsme byli příliš pozdě a navíc i trestuhodně pasivní, šetřili krokem, neobíhali pivota... Inkasovat za poločas 18 branek od Hranic je nepřípustné. Jako bychom si mysleli, že to půjde samo a soupeř nám ​​bude předávat jeden míč za druhým. Jednoduše nám chyběla správná emoce. Naopak, v útočné fázi jsme hráli perfektně, nápaditě a variabilně. Chválabohu za úspěšnost našeho postupného útoku, přestože před utkáním jsme chtěli náš útočný koncept opřít zejména o rychlý útok. Druhý poločas jsme především zvýšili agresivitu v obranné fázi. Ačkoli z toho pramenilo několik vyloučení a ne vše jsme vyřešili optimálně, soupeř se na každý gól musel nadřít a ztrácel postupně síly. Klíčová byla nejen rotace Krčála a Gregoroviče, hráčů na křídlech či výborná spolupráce dvou středních spojek vedle sebe - Kocicha a Flajsara, ale především změna obranného systému na 5-1. Vyhrát zápas, ve kterém prohráváte téměř 50 minut, je velmi cenné. Není uměním vyhrát, když se daří, vše vám padá do brány a tým je v laufu. Mnohem cennější je otočit takový zápas. Ukázat charakter a vnitřní sílu, i když se nedaří. Před pár měsíci bychom takový zápas prohráli o 6-7 branek. Dnes ho už umíme zvládnout a to je neskutečně důležité poznání. Obrovskou pochvalu si zaslouží pivoti. Krčál i Gregorovič hráli neskutečně. Ale více než o individualitách to bylo o mentální síle týmu. Z toho musíme mít radost, stejně tak nás musí potěšit několik dalších individuálních výkonů. No současně se poučme z první části hry! Zápasy se vyhrávají v obraně a v ochotě udělat pro úspěch kolektivu maximum černé a poctivé práce."

 

Jaroslav Hudeček, trenér TJ Cement Hranice: „Dnešní utkání se mi zase hodnotí těžce, protože je to další porážka. Domácím ale samozřejmě gratuluji, že se zvedli k takovému výkonu a že dokonali obrat, kdy my jsme měli téměř tři čtvrtě zápasu pod kontrolou. V závěru jsme udělali tolik technických chyb a takovou zbytečnou střelbu, že jsme v podstatě nabyli domácím na to otočení skóre. Navíc nám dnes v obraně nehrála dobře pravá strana, čehož domácí využívali perfektně, ať už to byl Kocich nebo Flajsar, kteří se prosazovali právě tou hrou jeden na jednoho. A pak už z toho byl trošičku i zmar, odcházela tam taková ta víra, že to můžeme ještě vyhrát, že to můžeme otočit. Takže jednoznačně jsem zklamaný, protože dneska se mi znovu ukázalo, že ta útočná fáze nám pořád nehraje tak, jak si představuju. I když dnes i ta obrana, ale ta do určitě fáze dnes fungovala. Bohužel jsem tedy dnes zase zklamaný. Ale jak zmiňujete brankář Mikulenčák, zaslouží určitě pochvalu, je tady teď v podstatě jediný gólman, jeho výkonnost jde nahoru a to mi samozřejmě dělá radost."

 

Momentka z utkání. (autor Martin Duroň)

Celou fotogalerii z utkání najdete na našem Facebooku.

Pozvánky
26.01.2022 19:00
TJ Sokol Nové Veselí - Lovci Lovosice (SF Český pohár)
Muži
02.02.2022 19:00
TJ Sokol Nové Veselí - HBC Ronal Jičín
Muži
Partneři