První prohra v rámci playout

Dnes to bohužel doma nevyšlo. Vyšší množství technických chyb a neproměněné šance nás stali lepší výsledek. Zároveň omluvte problémy s přenosem, pokusíme se vyladit technické problémy.

529.jpg

TJ Sokol Nové Veselí – SKKP Handball Brno  26:30 (10:12)

V rámci 3. kola play-out se v novoveselské ZDT Aréně proti sobě postavily dva týmy, jenž oba dosavadní odehrané zápasy zvládly vítězně. Úvod zápasu vyšel střelecky lépe hostům z Králova Pole. Naše hráče mohlo mrzet několik neproměněných gólových akcí z dobrých pozic křídel, i spojek. První branku se našemu týmu podařilo vsítit po střele Korbela až v 5. minutě zápasu. Neproměněné šance a technické chyby ovlivnily náš herní projev do celého zápasu. Brno si tak vybudovalo náskok 4:1, na který náš trenér reagoval oddechovým časem, po němž se nám přece jen podařilo mířit několikrát přesně. Vedení si ovšem dále udržovali hosté, jejichž náskok se držel v průběhu celého prvního poločasu kolem dvou tří branek. Hostům vycházeli především střely ze spojek. Největší brněnskou zbraň – spolupráci spojek s pivotem – dokázali naši hráči velmi dobře bránit. Zejména Sekuliče, kterého si z jeho bývalého působení v Novém Veselí hráči pamatují, a který vsítil v zápase na jeho poměry pouhé dvě branky. V závěrečné pětiminutovce proměnil v našem dresu dva sedmimetrové hody Roman Dodica a skóre bylo 10:11. Ovšem šanci na srovnání skóre jsme nedokázali využít, zatímco na druhé straně přišla ještě jedna branka. Do kabin se tak šlo za stavu 10:12.

Náš tým rotoval sestavou, jak avizoval náš hlavní trenér, šanci dostali i hráči, jenž si v průběhu sezóny zahráli méně. Úvodním gólem snižoval z dálky David Melichar, poté ovšem přišly další střely mimo branku, které brněnští hráči trestali. Dostali se tak do trháku skóre 19:14 po úvodní desetiminutovce druhé půle. Naši hráči se snažili oprostit od chyb, jenž je srážely, a samozřejmě chtěli bojovat o každý vstřelený gól. Jenže i ve druhé desetiminutovce se efektivita střelby výrazně nezvýšila a hosté odskočili do vyššího vedení – 24:17. V koncovce zápasu se nám podařilo korigovat skóre, přesto si oba body do tabulky odvezli hosté z Brna po výhře 30:26.

Nejlepší střelci: Dodica 4/3, Korbel 4, Parolly 3, Krčál 3, Ptáčník 3 – Arsenić 10/6, Burget 5, Jezdimirovič 4. Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 5/4 – 7/6. Vyloučení: 5:5. ŽK: 4:0. Diváci: bez diváků.

Sestava: Studený, Šimovček - Dodica 4/3, Korbel 4, Krčál 3, Ptáčník 3, Parolly 3, Halla 2/1,

Kocich 2, Melichar 1, Flajsar 1, Halíček 1, Bartůněk L. 1, Bartůněk F. 1, Štohanzl Mir., Gregorovič.

 

Hodnocení a komentář obou trenérů:

Peter Kostka, trenér TJ Sokol Nové Veselí:  Po zápase se mi v hlavě střídá množství protichůdných pocitů. Zklamání z prohry v zápase, který jsme chtěli velmi vyhrát. Radost z perfektní defenzivy a z výkonu Michala Studeného v prvním poločase, která dokonale eliminovala nejsilnější brněnskou zbraň - spolupráci spojek s pivotem Sekuličem. Hněv pramenící z množství neproměněných čistých gólových příležitostí, z nichž jen naše křídla zahodili sedm tutovek. Hrdost nad individuálním výkonem několika chlapců z ročníku 2001 (Gregorovič, Parolly, Flajsar, Halla), kteří nám doslova rostou před očima. Nespokojenost s obrannou fází hry ve druhé půli, ve které jsme nebyli dostatečně agresivní a navíc zcela nám "odešla brána". Obdiv nad charakterem zkušenějších hráčů Melichara a Ptáčníka, kteří poslední zápasy odehráli vzhledem ke zdravotnímu stavu se značným sebezapřením. U Melichara se problémy se zraněným kotníkem táhnou od prvního zápasu v Hranicích, ale jako správný kapitán prokazuje úžasnou nezlomnost a srdce. V případě Ptáčníka to byl dokonce poslední zápas v aktuální sezóně, protože ho čeká operace ramene.

Ne, nepotřebujeme hledat výmluvy, natož se levně obhajovat. Chtěli jsme vyhrát, ale čestně třeba přiznat, že jsme si to vzhledem k nízké efektivitě tentokrát nezasloužili. No tak jako černo-bílý není svět, tak jím není ani náš výkon v tomto zápase a především proces, ve kterém se nacházíme. Brno se stále zlepšuje a ve svých řadách disponuje několika nadprůměrnými zahraničními individualitami. No herně naše mladíky určitě nezastínilo. Naopak, v zápase byly pasáže, v nichž jsme byli lepším týmem, a ve kterém výrazný prostor dostalo šest kluků ve věku 20 let a méně! Pro někoho možná levná výmluva trenéra, který mermomocí potřebuje obhájit svou pozici. Pro člověka poznajíc principy jakéhokoliv sportovního odvětví logická zákonitost, která je součástí dlouhodobé koncepční práce."

 

Pavel Hladík, trenér SKKP Handball Brno: „Utkání se mi samozřejmě hodnotí složitě, protože mám stále takové smíšené pocity. Na druhou stranu už jsem na straně Brna, takže jsem samozřejmě rád, že jsme to utkání zvládli. Pro Brno velmi cenná výhra, protože Veselí čtyři roky s Brnem téměř neprohrálo a teď jsme to po té době prolomili, za což jsem samozřejmě rád. Musím ocenit, že jsme dva dny trénovali vysunutou obranu, které jsme se v sezóně prakticky netrénovali, a vzali jsme to trochu jako takovou výzvu, jestli to zvládneme. Ten úvod nám vyšel, tu vysunutou obranu jsme celkem zvládli, takže to smekám před klukama, že jsme to takticky zvládli. Možná trochu disciplíny na konci, kdy se to zbytečně dohrávalo v nějakých emocích, mohli jsme to udržet klidnější. A přeju Veselí, aby to teď zvládlo a další zápasy vyhrálo.“

 

Momentka z utkání. (autor Martin Duroň)

Celou fotogalerii z utkání najdete na našem Facebooku.

Pozvánky
21.05.2022 19:00
TJ Sokol Nové Veselí B - Sokol Šťáhlavy (Muži B)
Muži
Partneři