Druhá výhra v playout

Slavíme druhou výhru v play-out! Remízový první poločas, kde jsme nedokázali proměnit více gólových šancí, jsme dokázali ve druhé půli zlepšit a vítězíme i podruhé na půdě soupeře!


526.jpg

SHC Maloměřice Brno – TJ Sokol Nové Veselí 25:30 (12:12)

   V pozici mírného favorita vstupovalo naše mužstvo do druhého kola letošního playout STRABAG Rail Extraligy proti domácímu týmu Maloměřic. Úvodní útok rozehráli domácí hráči a po proměněné střele z dálky se ujali vedení 1:0. Náš tým měl pocitově pomalejší rozjezd, minimálně v útoku se nám první šance nepodařilo proměnit. Až ke konci třetí minuty snižoval Martin Kocich ze sedmimetrového hodu na 1:2. Další minuty byly vyrovnané. Domácí využívali našich technických chyb a především neproměněných střel. Zejména efektivita střelby nás stála v prvním poločase lepší výsledek. Dobrými zákroky nás navíc v brance držel Michal Studený, jehož úspěšnost v brance dosáhla v průběhu utkání 43%. V 11. minutě zápasu jsme dokázali domácím odskočit z remízového skóre 4:4 po gólech Halíčka a Melichara na 4:6. Po druhé úspěšné sedmičce Martina Kocicha bylo skóre 4:7 (v náš prospěch) v 15. minutě. Místo navýšení náskoku ovšem přišla neproměněná sedmička a gólově hluchý úsek, kdy jsme nedokázali téměr 8 minut vstřelit branku. Domácí mezitím srovnali na 7:7, avšak otočení skóre jsme naštěstí neviděli. Naši střeleckou absenci prolomil z pivota Jiří Gregorovič a skóre bylo z pohledu domácích 7:8 v 23. minutě zápasu. Další minuty byly vyrovnané, viděli jsme proměněné střely avšak i chyby na obou stranách. V 29. minutě jsme šli po gólech Korbela a Bartůňka do dvoubrankového vedení 12:10, avšak ani toto skóre se nám nepodařilo do poločasu udržet. Domácí využili našich chyb a do kabin se šlo za remízového stavu 12:12. 

    Asi rozhodující pro vývoj zápasu se ukázal vstup do druhého poločasu a jeho úvodních deset minut. V prvních sedmi minutách jsme dokázali po gólech Kocicha a Dodici odskočit soupeři na tři góly. Až ke konci sedmé minuty snižovali domácí jejich prvním gólem druhé půlky ze sedmičky na 13:15. Úvodní desetiminutovku jsme dokázali vyhrát na góly celkem 7:2 a na tabuli tak svítilo skóre 14:19. Poté přišlo ve hře více zmatků na obou stranách, což vyústilo i v dvouminutové tresty. Ve 45. minutě zápasu zvyšoval opět Kocich na 20:15 pro naše mužstvo. Ovšem jako už několikrát v tomto zápase, dokázali domácí na náš vyšší náskok reagovat a během dvou minut bylo skóre opět o tři branky. Větší snížení ovšem náš tým nedopustil. Po gólech Korbela, brankáře Studeného z branky přes celé hřiště (což byl letos už jeho čtvrtý vstřelený gól) a Halíčka, bylo skóre ve 48. minutě o šest (17:23). Další minuty byly vyrovnané, domácí dokázali snížit, poté ovšem znovu dokázali naši hráči navýšit vedení. Třicátý gól vsítil z levého křídla v 59. minutě Aleš Dolejší, na což dokázali domácí ještě půl minutu do konce reagovat snížením na 25:30. Střelecky jsme tak dokázali opět podat solidní výkon, když jsme ve třetím utkání v řadě skórovali 30 branek.

    Po druhé výhře v playout jsme tak dokázali Maloměřicím v tabulce odskočit na rozdíl šesti bodů a přiblížili jsme se na rozdíl 3 bodů Hranicím. Především jsme rádi, že jsme navázali na zlepšené výkony z posledních zápasů a dokázali odčinit nepovedený prosincový zápas v Maloměřicích. 

Nejlepší střelci: Kučera 8/2, Koubek 8, Ipser 3 – Kocich 8/2, Korbel 4, Halíček 3, Flajsar 3. Rozhodčí: Blanár, Opava. Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/2. Vyloučení: 4:2. ŽK: 3:3. Diváci: bez diváků.

 

Sestava: Studený 1, Štohnazl Ma. - Kocich 8/2, Korbel 4, Halíček 3, Flajsar 3, Dolejší 2, Krčál 2, Dodica 2,

Bartůněk L. 2, Melichar 1, Štohanzl Mir. 1, Gregorovič 1, Ptáčník, Veselý, Halla.

 

Hodnocení a komentář obou trenérů:

Peter Kostka, trenér TJ Sokol Nové Veselí:  „Na Majlont jsme cestovali se stejným cílem jako před týdnem do Hranic – nejen se revanšovat za ztrátu dvou bodů v základní části Extraligy, ale především za způsob, jakým tato prohra přišla. Jsem upřímně rád, že se nám to podařilo. Od úvodu utkání jsme byli lepším týmem. Výborně jsme bránili a vyhrávali důležité osobní obranné souboje proti klíčovým hráčům domácích jako Hlipala a Havlát. Byli jsme připraveni na ofenzívní obranný systém 5-1, který proti nám Majlont vytáhl. A přestože nám zpočátku chyběl lepší pohyb bez míče a stejně nedůsledně jsme drželi šířku hřiště, dostávali jsme se do množství výborných střeleckých pozici. Poločasová remíza byla více o nás než o výkonu domácích. Největším problémem byla slabá efektivita v zakončení. Tím jsme drželi domácí v zápase. Rovněž jsme v první části hry nedokázali udržet koncentraci v obranné fázi hry déle než 30-40 sekund, z čehož pramenilo několik velmi laciných branek.

V poločasové přestávce jsme se hlavně uklidnili. Věděli jsme, že hrajeme dobře, že se můžeme opřít o defenzivu a šance přijdou. A tentokrát s nimi přišla i efektivita, díky čemuž náš náskok pomalu narůstal. V závěrečné čtvrtině zápasu jsme si udržovali náskok 5-6 branek a koncentrovaně si pohlídali velmi důležité vítězství. Samozřejmě, můžeme namítnout, že jsme měli vzhledem k průběhu utkání vyhrát vyšším rozdílem.... Stejně tak můžeme být kritičtí, že jsme nehráli více rychlých útoků, s větším rizikem a hlavně tlakem na nezformovanou obranu domácích ... Ale je třeba si uvědomit, že po takto náročné sezóně se učíme znovu vyhrávat. Ještě stále dřímá v našem podvědomí obava o výsledek a nejednou i strach z vítězství. Je to o sebedůvěře, o postupných krocích vpřed a především o zápasech jako byl tento s Majlontem, ve kterých dokážeme umně využít téměř všechny hráče ve prospěch úspěchu týmu, a v nichž zvládneme i horší vstup do zápasu i slabší individuální výkony klíčových hráčů."

Vít Musil, trenér SHC Maloměřice: „Dnes to nebude pozitivní hodnocení, musíme ten zápas hodnotit jako špatně zahraný, protože s výsledkem nejsme spokojení, vůbec nejsme spokojení s průběhem. První poločas fungoval tak, jak jsme si představovali, těžili jsme z aktivní obrany, získávali jsme míče. I v postupném útoku to byla docela funkční hra, kdy jsme ještě pořád tahali na branku. V druhém poločase úplně diametrální rozdíl, velké množství technických chyb. Najednou když jsme začali hrát, tak to vypadalo, jako kdybychom byli poprvé na hřišti. Kluci na sebe koukali, hledali se, a tomu se samozřejmě velmi těžko čelí. Ten výpadek nás v podstatě stál zbytek zápasu, protože jsme si nechali soupeře odskočit, byli jsme vyloučení. V důležitých úsecích zápasu jsme k tomu přidali neproměněné šance a zápas dopadl tak, jak dopadl. Nemůžu říct, že bychom byli jednoznačně horší tým, ale zahráli jsme hůř. Takže proto jsme nevyhráli, ale vyhrálo Veselí."

 

 

Momentka z utkání. (autor Martin Duroň)

Celou fotogalerii z utkání najdete na našem Facebooku.

Pozvánky
26.01.2022 19:00
TJ Sokol Nové Veselí - Lovci Lovosice (SF Český pohár)
Muži
02.02.2022 19:00
TJ Sokol Nové Veselí - HBC Ronal Jičín
Muži
Partneři